Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Aktualności

Rząd chwali się zwiększeniem uboju reniferów. Do końca października zabito ponad 35 tysięcy zwierząt

Emil Bogumił

07 grudnia 2022 13:40

Udostępnij
na Facebooku
Rząd chwali się zwiększeniem uboju reniferów. Do końca października zabito ponad 35 tysięcy zwierząt

Renifery to jedno z najbardziej charakterystycznych zwierząt w Norwegii. Ich mięso jest popularne m.in. na świątecznych stołach. Fot. materiały prasowe GRID-Arendal (www.grida.no/resources/2007); Flickr.com (CC BY-NC-SA 2.0)

Ministerstwo Rolnictwa i Żywności ogłosiło sukces norweskiej hodowli reniferów. Do końca października w rzeźniach ubito 35 366 reniferów. To ponad 1000 osobników więcej niż przed rokiem.
– Po ciężkiej zimie, której towarzyszyły problemy z wypasem, bardzo satysfakcjonuje nas wzrost uboju i polepszenie produkcji mięsa z reniferów – skomentowała 14 listopada minister rolnictwa i żywności Sandra Borch. Jak wynika z komunikatu resortu, obecne wyniki są najlepsze od sześciu lat. Oznaczają także odwrócenie negatywnego trendu obserwowanego w 2017 i 2020 roku. Do ubojni trafiło wówczas jedynie 26 768 i 24 326 reniferów.

Ministerstwo poinformowało, że zmieniła się również waga mięsa otrzymywana z jednego osobnika. W 2021 roku było to 21,6 kg, a obecnie 23,3 kg. Z raportów ubojni wynika także, że poprawiła się jakość produktów. – Bardzo dobra jakość i zwiększona produkcja dobrze wróżą osobom, które chcą mieć na talerzach mięso norweskiego renifera – skomentowała tegoroczne wynika Sandra Borch.
Największa część populacji reniferów w Norwegii stanowią zwierzęta hodowlane. W tego typu stadach przebywa w kraju fiordów około 250 tys. osobników. Dbanie o gatunek to jedno z tradycyjnych zajęć Saamów zamieszkujących m.in. środkową i północną część państwa.

Źródła: Ministerstwo Rolnictwa i Żywności, MojaNorwegia.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok