Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Kryzysy w zyciu. - Norwegia

Czytali temat:
(14355 niezalogowanych)
429 Postów
Monika Engan
(mepsycholog)
Wyjadacz
Jest wiele sytuacji kryzysowych w naszym zyciu, ze zrodel naukowych wynika ze te najwazniejsze i najciezsze to kryzysy wieku 30, 40 i 50 czyli co dziesiec lat, wtedy to czlowiek zaczyna podsumowywac zyciowe osiagniecia i porazki, zauwaza oznaki starzenia. Jakie sa wasze doswiadczenia, czy macie jakies przemyslenia zwiazane z tymi kryzysami?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
mepsycholog napisał:
...ze zrodel naukowych wynika ze te najwazniejsze i najciezsze to kryzysy wieku 30, 40 i 50 czyli co dziesiec lat, wtedy to czlowiek zaczyna podsumowywac zyciowe osiagniecia i porazki, zauwaza oznaki starzenia. Jakie sa wasze doswiadczenia, czy macie jakies przemyslenia zwiazane z tymi kryzysami?

   Zabawne, nie zauważyłem u siebie kryzysów wieku. Sumowanie osiągnięć i porażek wykonuję na bieżąco, przynajmniej mogę aktywnie korygować drogę życia tak, aby bilans był dodatni. Zauważać oznaki starzenia się raz na dziesięć lat? Trzeba nie używać lustra, chyba że chodzi o starzejącą się psychikę. Tego nie zaobserwowałem, z wiekiem nabieram tylko więcej doświadczenia, a wewnętrznie czuję się jak dwudziestolatek .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
429 Postów
Monika Engan
(mepsycholog)
Wyjadacz
Dino napisał:
mepsycholog napisał:
...ze zrodel naukowych wynika ze te najwazniejsze i najciezsze to kryzysy wieku 30, 40 i 50 czyli co dziesiec lat, wtedy to czlowiek zaczyna podsumowywac zyciowe osiagniecia i porazki, zauwaza oznaki starzenia. Jakie sa wasze doswiadczenia, czy macie jakies przemyslenia zwiazane z tymi kryzysami?

   Zabawne, nie zauważyłem u siebie kryzysów wieku. Sumowanie osiągnięć i porażek wykonuję na bieżąco, przynajmniej mogę aktywnie korygować drogę życia tak, aby bilans był dodatni. Zauważać oznaki starzenia się raz na dziesięć lat? Trzeba nie używać lustra, chyba że chodzi o starzejącą się psychikę. Tego nie zaobserwowałem, z wiekiem nabieram tylko więcej doświadczenia, a wewnętrznie czuję się jak dwudziestolatek .


Gratuluje, jestes szczesliwcem i zycze Ci dalszych pelnych energii sukcesow!Nalezysz do grupy niewielu ktorzy nie borykaja sie z tymi problemami, mysle ze kobiety jako ze czesciej patrza w lustro zauwazaja uplywajacy czas jesli chodzi o zewnetrzne oznaki.Ciekawe co napisales o sumowaniu sukcesow i porazek na biezaco, to bardzo pomocne i nic sie nie nawarstwia co wiele ulatwia. Zdradz kilka sekretow jak to jest z tym wewnetrznym poczuciem mlodosci...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
mepsycholog napisał:

Gratuluje, jestes szczesliwcem i zycze Ci dalszych pelnych energii sukcesow!Nalezysz do grupy niewielu ktorzy nie borykaja sie z tymi problemami, mysle ze kobiety jako ze czesciej patrza w lustro zauwazaja uplywajacy czas jesli chodzi o zewnetrzne oznaki.Ciekawe co napisales o sumowaniu sukcesow i porazek na biezaco, to bardzo pomocne i nic sie nie nawarstwia co wiele ulatwia. Zdradz kilka sekretow jak to jest z tym wewnetrznym poczuciem mlodosci...

Dzięki wielkie.
   Nie ma tu żadnego sekretu, wystarczy być sobą i nie poddawać się samoograniczaniu. O tym wie większość, ale niewielu stosuje. Co do ograniczeń (powinnaś znać), jest prosty test: Połącz wszystkie kropki z rysunku za pomocą czterech odcinków linii prostej, nie odrywając ołówka od papieru.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
429 Postów
Monika Engan
(mepsycholog)
Wyjadacz
Moze po prostu wracasz ta sama linia, ktora juz narysowales i tak dookola?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
mepsycholog napisał:
Moze po prostu wracasz ta sama linia, ktora juz narysowales i tak dookola?

   Błędne myślenie, masz tylko cztery linie, jeśli wrócisz tracisz jedną. Przy tym zadaniu nie powinno się udzielać podpowiedzi, wypaczają wynik. Kartka papieru, ołówek do ręki i próbuj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
429 Postów
Monika Engan
(mepsycholog)
Wyjadacz
Dino napisał:
mepsycholog napisał:
Moze po prostu wracasz ta sama linia, ktora juz narysowales i tak dookola?

   Błędne myślenie, masz tylko cztery linie, jeśli wrócisz tracisz jedną. Przy tym zadaniu nie powinno się udzielać podpowiedzi, wypaczają wynik. Kartka papieru, ołówek do ręki i próbuj.

Chyba znalazlam, zaczynasz od srodka i wychodzi gwiazda , dokladnie cztery linie!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
mepsycholog napisał:
Dino napisał:
mepsycholog napisał:
Moze po prostu wracasz ta sama linia, ktora juz narysowales i tak dookola?

   Błędne myślenie, masz tylko cztery linie, jeśli wrócisz tracisz jedną. Przy tym zadaniu nie powinno się udzielać podpowiedzi, wypaczają wynik. Kartka papieru, ołówek do ręki i próbuj.

Chyba znalazlam, zaczynasz od srodka i wychodzi gwiazda , dokladnie cztery linie!!!


   Próbuj dalej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
429 Postów
Monika Engan
(mepsycholog)
Wyjadacz
Poza gwiazda nic mi nie przychodzi, to trudne...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
mepsycholog napisał:
Poza gwiazda nic mi nie przychodzi, to trudne...

   No cóż, trudne bądź łatwe, pojęcie względne. Przeczytaj jeszcze raz mój post z zadaniem, tam tkwi podpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok