Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

Hip-Hop - Norwegia

Czytali temat:
(2339 niezalogowanych)
1 Post

(Piotrek87)
Wiking
Temat założony dla miłośników Hip-Hop`u.
Mam zamiar zamieszczać tutaj informacje dotyczące owej kultury (głównie w Oslo).
Zapraszam 5!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Piotrek87)
Wiking
Talib Kweli w Oslo!
Dato: torsdag 04 februar 2010
Tid: 20:00
Pris: 300,-
Alder: 18
Sted: Rockefeller
Info: www.kingsize.no/Agenda.aspx?ID=1984


Wystawa Graffiti
OXYMORON Vernisage 5.feb.2010 kl.19.00
Oxymoron er en eksperimentell blanding av graffiti, veggmaleri,
foto, grafikk, tegning, skulptur og lys-installasjon.
Alle disse elementene er presentert i utradisjonell form av graffiti
og billedkunstnere.
Resultatet av denne blandingen vises på Galleri KHK i Herslebs
gt.14b. (Grunerløkka Oslo)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Piotrek87)
Wiking
Klub:

Torsdag 04 februar 2010
LIVING ROOM
SUPA FRESH PRESENTS: DJ CHAPS (NY) DJ SOULSHOCK & TALIB KWELI (HOST)
Info:
www.kingsize.no/Agenda.aspx?ID=2036

Lördag 06 Feb, 2010
Juicy, BLå
Start: 23:00 - 03:00
Info:
www.blaaoslo.no/juicy.asp
clubjuicy.no/event/

Osobiście wybieram się na koncert Talib`a (info wyżej) i prawdopodobnie do Blå (Juicy) w sobotę.
Czy są chętni?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Piotrek87)
Wiking
Chciałbym przybliżyć Wam twórczość Talib`a Kweli, jednego z pionierów muzyki Hip-Hop. Oto kilka wybranych kawałków reprezentujących styl artysty:

1998, Mos Def & Talib Kweli are Black Star (pozycja klasyczna dla każdego fana gatunku)
"Respiration" Producer: Hi-Tek; Feat. Common


2008, Buckshot & 9th Wonder, The Formula
"Hold it down" Producer: 9th Wonder; Feat. Talib Kweli & Tyler Woods


2009, Mos Def, The Ecstatic (Mos & Talib na bicie legendarnego producenta J Dilla aka Jay Dee)
"History" Producer: J Dilla; Feat. Talib Kweli
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Piotrek87)
Wiking
"Jaylib vs J.Rocc"
Jest to godny uwagi mix z roku 2003, ktory label Stones Throw postanowił przed kilkoma chwilami udostępnić za darmo. Wszystkich fanów Hip-Hopu oraz DJingu zachęcam do sprawdzenia.

www.stonesthrow.com/news/2010/02/jaylib-vs-jrocc
(download w formacie mp3)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
28 Postów
Kenneth Eriksen
(Kenneth78)
Wiking
Jestem norqwegiem i nie rozumiem dlaczego polski ludzi lubią hip-hop, rnb i więcej.....
Hip hop jest muzyka dla ciemny ludzi.
W norwegii mamy dużo imigrantów z afryky i asia i w norwegii ja nie jestem w moim domu jestem w inny kraju...
Teraz norwegia jest jedna czarny kraj i polska jest jak w siódmym niebie dla mnie....
kiedy ja jestem w polsce jestem na wakacji i w moim domu, tylko biało kultura...
Na prawda wy chcecie zepsuć wasza kraju jak nas w norwegii??????????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Kenneth78 napisał:
Jestem norqwegiem i nie rozumiem dlaczego polski ludzi lubią hip-hop, rnb i więcej.....
Hip hop jest muzyka dla ciemny ludzi.
W norwegii mamy dużo imigrantów z afryky i asia i w norwegii ja nie jestem w moim domu jestem w inny kraju...
Teraz norwegia jest jedna czarny kraj i polska jest jak w siódmym niebie dla mnie....
kiedy ja jestem w polsce jestem na wakacji i w moim domu, tylko biało kultura...
Na prawda wy chcecie zepsuć wasza kraju jak nas w norwegii??????????



Niestety,masz rację Kenneth78. I mamy nawet powiedzenie,które to dokładnie oddaje : cudze chwalicie ,a swego nie znacie no ,ale o gustach ponoć się nie dyskutuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Piotrek87)
Wiking
Nie mam zamiaru dyskutować czym dla Ciebie jest dom, lub Twojego nastawienia do emigrantów. Jest to po prostu nie na temat.
Postaram się natomiast przybliżyć Ci historie muzyki, co może pozwoli Ci wyciągnąć pewnie wnioski.

Tak wiec zaczynamy:
1) XIX wiek (druga polowa) – narodziny bluesa, gatunku wywodzącego się ze śpiewów Afro-amerykanów mieszkających na południu USA, mianowicie Country Blues
2) Początek XX wieku – blues staje się składnikiem folkloru miejskiego, ze względu na emigracje Murzynów do miast. Powstaje nowa odmiana, zwana potocznie Urban Blues. W tym samym czasie i miejscu (głownie na terenie Nowego Orleanu) rodzi się nowy nurt muzyczny zwany jazzem, mający korzenie miedzy innymi w Bluesie.
3) Przez kolejne kilkanaście lat oba gatunki rozwijają się. Powstają nowe odmiany, jak na przykład swing, którego pionierami (Benny Goodman lub Glenn Miller) nie są już jedynie czarnoskórzy muzycy.
4) Lata 50 – czarni bluesmani odwiedzają Europe. Ich twórczość ma ogromny wpływ na późniejszych pionierów rocka, jak na przykład Eric Clapton czy Jimmy Page, współtwórca Led Zeppelin.
W tym samym czasie rodzi się rock’n’roll, który jest niczym innym niż uproszczona forma muzyki opartej na bluesie. Jego gwiazdy to np Elvis i Jerry Lee Lewis.
5) Lata 60 – Brytyjczycy fascynują się bluesem, a artyści jak John Mayall, lub członkowie The Rolling Stones objawiają światu jego sile. Brytyjski blues w późniejszych latach będzie miał ogromny wpływ na rozwój rocka i hard rocka.

Teraz chciałbym zadać Ci pytanie, mianowicie czym jest biała muzyka?
Według mnie muzyką białą można nazwać jedynie muzykę poważną, która lubię i słucham często. Natomiast nie ograniczam się do słuchania jej i tylko jej ze względu na jej pochodzenie rasowe.
Jeżeli jest tak w Twoim przypadku, gratuluje determinacji.
Peace
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Kowalski10)
Wiking
Piotrek87 napisał:
Nie mam zamiaru dyskutować czym dla Ciebie jest dom, lub Twojego nastawienia do emigrantów. Jest to po prostu nie na temat.
Postaram się natomiast przybliżyć Ci historie muzyki, co może pozwoli Ci wyciągnąć pewnie wnioski.


Teraz chciałbym zadać Ci pytanie, mianowicie czym jest biała muzyka?
Według mnie muzyką białą można nazwać jedynie muzykę poważną, która lubię i słucham często. Natomiast nie ograniczam się do słuchania jej i tylko jej ze względu na jej pochodzenie rasowe.
Jeżeli jest tak w Twoim przypadku, gratuluje determinacji.
Peace


...procz tego to jeszcze to nieszczesne country

Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Piotrek87)
Wiking
Country ma swoje korzenie miedzy innymi w bluesie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok