Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Chcę kupić dom... POMOCY!!! - Norwegia

Czytali temat:
darek d (994 niezalogowanych)
12 Posty
Małgorzata S....
(Gołsza)
Wiking
Witajcie.
Potrzebuje Waszej pomocy, gdyż w SALGSOPPGAVE piszą wiele na temat konkretnego domu, a nie poradziłam sobie z jego przetłumaczeniem.
Otóź (podaje wątek) :

Ved tvangsslag gjelder saerlige regler for budgivning. For at et bud skal komme i betrakning maa budet vaere bindene for byderen i minst 6 uker. kjopesummen forfaller til betaling pr.fastsatt oppgjorsdag som er 3 maaneder regnet fra den dag medhjelperen forelegger bud m m. for rettighetshaverne og tingretten. Betalingsplikten inntrer dog ikke for 2 uker etter at stadfestelseskjennelsen er rettskraftig. Tingrettens stadsfestelse av et bud loser samtidig andre bydere fra sine bud.

Oczywiscie nie mam norweskich literek, ale jak umiałam tak zamieniłam
Prosze o pomoc!
Z góry dziękuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
Gołsza napisał:


Oczywiscie nie mam norweskich literek, ale jak umiałam tak zamieniłam
Prosze o pomoc!
Z góry dziękuje.


Tak na przyszłość.. na pasku łindołsa na dole widnieją małe literki PL.. klikasz na nie, potem "pokaż pasek języka", potem "pomoc" ( a dokładniej strzałka w dół obok pomocy), potem "ustawienia".. potem kilkasz "dodaj" znajdujesz norweski i na koniec klikasz ok

NO zapisze ci się na dole na pasku i teraz bedziesz zmieniać język 2ma kliknięciami

( trzeba sobie ułatwiać życie)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Małgorzata S....
(Gołsza)
Wiking
Dziękuje za informacje. Pewnie sie przydadzą w przyszłości, ale nie oto prosiłam... ;/. Pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Małgorzata S....
(Gołsza)
Wiking
Gołsza napisał:
Dziękuje za informacje. Pewnie sie przydadzą w przyszłości, ale nie oto prosiłam... ;/. Pzdr

P.S. łindołs
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
stokrotka1044 stokrotka1044
(stokrotka1044)
Wiking
ja mogę sprzedac swój na granicy ze szwecją
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
Gołsza napisał:
Gołsza napisał:
Dziękuje za informacje. Pewnie sie przydadzą w przyszłości, ale nie oto prosiłam... ;/. Pzdr

P.S. łindołs


no popatrz Jasna...niedosc,ze pomogłaś aby to co napisała trzymało sie kupy i był jakiś sens.... to jeszcze cie wysmiała ludzka wdzięczność nie zna granic....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
54 Posty

(20alex20)
Nowicjusz
Niestety nie umiem przetlumaczyc tekstu,ale moze chodzi o to,ze ma byc licytacja ??? Znajomi tak mieli.Wygrali i mogli zakupic dom.Kto da wiecej..wiesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Gołsza napisał:

Ved tvangsslag gjelder saerlige regler for budgivning. For at et bud skal komme i betrakning maa budet vaere bindene for byderen i minst 6 uker. kjopesummen forfaller til betaling pr.fastsatt oppgjorsdag som er 3 maaneder regnet fra den dag medhjelperen forelegger bud m m. for rettighetshaverne og tingretten. Betalingsplikten inntrer dog ikke for 2 uker etter at stadfestelseskjennelsen er rettskraftig. Tingrettens stadsfestelse av et bud loser samtidig andre bydere fra sine bud.

Przy sprzedazy wymuszonej obowiazuja specjalne zasady (czyli przy sprzedazy posiadlosci jak wlasciciel jest niewyplacalny, bankructwo).
Zeby oferta zostala wzieta pod uwage, to oferta musi byc wiazaca minimalnie 6 tygodni.
Zplate nalezu uiscic w okreslonym dniu/terminie, czyli 3 miesiace od dnia, w ktorym wspolpracownik zlozyl oferte przed sadem. Zplaty trzeba uiscic jest nie wczesniej niz 2 tygodnie po tym jak wyrok jest prawomocny. Przyjecie jednej z ofert przez sad, zwalnia pozostale osoby od zobowazan (czyli moga zaczac skladac oferty gdzie indziej).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj
78 Postów
Hubert Hubert
(hooba007)
Początkujący
Ja również próbowałem kupić dom który wystawił sąd na sprzedaż poprzez meglera nieruchomości. Po złożeniu oferty cenowej (nie mniejszej niż...) musiałem czekać 6 tygpdni na odpowiedź z sądu czy się zgadzają. Jednocześnie to był czas dla innych na złożenie ewentualnej oferty cenowej, która nie mogła być niższarówna mojej. Po 5 tygodniach dowiedziałem się, że ktoś mnie przebił i dałem sobie spokój mimo, że mimo wszystko cena była bardzo atrakcyjna.
Tak to w wielkim skrócie się odbywa. Nie pamiętam czy po złożeniu kolejnych ofert za każdym razem trzeba było czekac po 6 tygodni...ale chyba nie...

Cała reszta o ewentualnych wpłatach to wymogi sądowe, ale jeśli masz przyznany kredyt to bank załatwia za Ciebie całą papierkową robotę...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Małgorzata S....
(Gołsza)
Wiking
B.K.
Wcale nie wyśmiała!!! Tylko, że wpisując jakieś posty, to mamy nadzieje, że są one na temat. A podziękowania tez się znalazły, jakbyś zauważył
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok