Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

Rozmowa z Dominiką Minkacz, wykładowcą języka norweskiego w Folkeuniversitetet w Bergen. - Norwegia

Czytali temat:
Barbara P Beata M Kasia Ka Ewelina Mróz Szymon Zięba Rentier (2679 niezalogowanych)
1 Post
andrzej leszczyński
(an.leszczynski)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Rozmowa z Dominiką Minkacz, wykładowcą języka norweskiego w Folkeuniversitetet w Bergen.
Witam.Chciałbym dowiedzieć się gdzie zapisywać się na kurs ? Czy jeśli znam tylko polski to ,już żle? Wogóle kontakt w sprawach nauki Norweskiego.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Wiking
gdzie mozna sie zapisac
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Joanna7830)
Wiking
Jestem pod wrażenim sukcesów Pani Dominiki, jak najbardziej się zgadzam z nią. Nie zapominajmy jednak naszego ojczystego języka niestety dość często zdarzają się błędy ortograficzne, w artykułach, które aż kłują w oczy. Np. w powyższym dąrzy!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
429 Postów
Monika Engan
(mepsycholog)
Wyjadacz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Anna-Maria Kolman
(amkolman)
Wiking
www.folkeuniversitetet.no
W Bergen oferowane sa grupy dlapolskojezycznych z polskojezycznym lektorem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ewcia83)
Wiking
najlepszy nauczyciel j. norweskiego w Bergen:***Polecam wszystkim!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Witam Dominika jestem mgr inz. finansow
i bankowosci, pracuje w Oslo ale nie stety nie w swoim zawodzie wykwalkowanym, natomiast tobie bardzo gratuluje realizacji swoich planow zawodowych i zycze realizacji nowych. Mam nadzieje, ze kiedys bedziesz w Oslo i porozmawiamy na temat dalszych twoich marzen zawodowych, lpozdrawiam i zycze wszystkiego naj... bartek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
monika labun
(monia labun)
Wiking
Wlasnie przeczytalam artykul o pani Dominice jestem pod wrazeniem i owszem, bo byc tu dwa lata i w ogole osluchac sie z tym jezykiem to juz sukces. Ale mnie nurtuje co innego, mianowicie jestem tutaj rok uczylam sie w Nygårskole skonczylam dwa moduly co chyba odpowiada 4 poziomom( ale nie mam pewnosci, )wybieram sie dalej a kolezanka mowila mi o folkeuniversytet bo tam sami polacy a ja mialam grupe obcojezyczna w nygår wiec propozycja ciekawa i tu zaczyna sie moja obawa (nie ujmujac nic pani Dominice) nie mam pewnosci czy to ze pani Dominika ma stycznosc z jezykiem dopiero dwa lata juz tak wrosla w ten jezyk, osluchala sie, zna wszystkie niuanse jezykowe aby mogla byc tak do konca kompetentna. Dlaczego i skad moja obawa? - a wiec mialam okazje raz byc( w trakcie nauki w Nygår) na innym kursie a konkretnie w Polsk kurs senter i pani notabene prawie norwezka ,ktora sie tu wychowala miala problemy z odpowiedzia na proste pytania, wiec nie wiem , moze moje obawy nie sa sluszne, ale z mojego krotkiego doswiadczenia a mam staly i czesty kontakt z Norwegami , wynika ze to nie jest takie proste osluchac i nauczyc sie tego jezyka. Tym bardziej ze mowia tak szybko i jeszcze bergensk co daje nam ogolny rzechot.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:58  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Dominika Minkacz
(dominika.minkacz)
Wiking
Witam wszystkich!

Po pierwsze chcialam podziekowac za mile komentarze do artykulu oraz odpowiedziec na pytania/watpliwosci Moniki.

To, co jest szczegolne w kursach norweskiego w Folkeuniversitetet to to,ze oprocz miedzynarodowych grup (ang-norw) oferujemy takze kursy dla grup polskojezycznych (pol-norw), ze wzgledu na to,ze latwiej jest sie Polakom uczyc obcego jezyka majac wytlumaczone podstawy gramatyki,slownictwo,konwersacje itd. w ich rodzimym jezyku. Takie grupy prowadzimy zazwyczaj do poziomu 2 (3+4). Po tym sa juz na tyle przygotowani,zeby znalezc sie w grupach miedzynarodowych, gdzie zaczyna sie juz mowic tylko w jez. norweskim.
Jezeli chodzi o moj zakres nauczania, to do tej pory nauczalam w grupach polskich na dwoch pierwszych poziomach. Po odbyciu konkretnych szkolen i mojej wlasnej fascynacji tematem, moge swierdzic ,ze sie spelniam w tym zakresie. Dodatkowym dowodem na to jest pelna satysfakcja
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-29  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Dominika Minkacz
(dominika.minkacz)
Wiking
moich uczniow, dobra atmosfera na zajeciach oraz efekty jakie osiagaja ci, ktorym zalezy na nauce.
Jezeli chodzi o niuanse jezykowe i zupelna swobode w rozmowach, to jest to, jak wiadomo w przypadku nauki jezykow, kwestia czasu. Na poziomie tych kursow - nie jest to sprawa konieczna.
Dodatkowo wspomne,ze jestem szczesliwa zona Norwega, majaca tu druga polowe rodziny oraz norweskich znajomych. To ma tez duzy wplyw na to,jak radze sobie z jezykiem norweskim.
Moniko, serdecznie zapraszam Cie na kurs jezyka w Folkeuniveritetet - mam nadzieje,ze bedziesz zadowolona.

Pozdrawiam! Dominika M.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-39  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok