Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Fundusz rehabilitacyjny nie dla wszystkich - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Fundusz rehabilitacyjny nie dla wszystkich
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Nie żebym pchał się w gips, czy szukał zaczepki, ale czekam na komentarz DorHan o tym, że w Norwegii wszystko jest zajefajne i że to nie prawda iż Norwegii żyją przedstawiciele Rasy Panów oraz emigranci, czyli podludzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
niech zacznie pic i cpc to pieniadze od razu sie znajdo i najlepsi lekarze
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
wrzeszczot napisał:
niech zacznie pic i cpc to pieniadze od razu sie znajdo i najlepsi lekarze

Nie mam pojęcia jak jest w innych miejscach w Norwegii, ale w Oslo bycie narkomanem czy osobą dotkniętą alkoholizmem to jest naprawdę świetny zawód.

Nie wiem tylko, czy aby dostać fasta w zawodzie narkoman lub alkoholik nie trzeba przypadkiem mieć noszkiego obywatelstwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:4  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
WujekJanek napisał:
Nie żebym pchał się w gips, czy szukał zaczepki, ale czekam na komentarz DorHan o tym, że w Norwegii wszystko jest zajefajne i że to nie prawda iż Norwegii żyją przedstawiciele Rasy Panów oraz emigranci, czyli podludzie.

To sie doczekales. Potwierdzam.

Dzisiaj musze dodac, ze swiat sie do mnie nie usmiecha.
Wczoraj nie moglam kupic swiezej koriander, wiec mojej ulubionej salatki dzisiaj nie bedzie.
Byc moze bede smutna z tego powodu i bedzie brakowalo moich pozytywnych postow.

PS. Zaczal sie sezon plaskich lisow i jest mi z tez z tego powodu smutno.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:6  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
DorHan napisał:
WujekJanek napisał:
Nie żebym pchał się w gips, czy szukał zaczepki, ale czekam na komentarz DorHan o tym, że w Norwegii wszystko jest zajefajne i że to nie prawda iż Norwegii żyją przedstawiciele Rasy Panów oraz emigranci, czyli podludzie.

To sie doczekales. Potwierdzam.

Dzisiaj musze dodac, ze swiat sie do mnie nie usmiecha.
Wczoraj nie moglam kupic swiezej koriander, wiec mojej ulubionej salatki dzisiaj nie bedzie.
Byc moze bede smutna z tego powodu i bedzie brakowalo moich pozytywnych postow.

PS. Zaczal sie sezon plaskich lisow i jest mi z tez z tego powodu smutno.


Tęskiniłem za Tobą...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
WujekJanek napisał:
DorHan napisał:
WujekJanek napisał:
Nie żebym pchał się w gips, czy szukał zaczepki, ale czekam na komentarz DorHan o tym, że w Norwegii wszystko jest zajefajne i że to nie prawda iż Norwegii żyją przedstawiciele Rasy Panów oraz emigranci, czyli podludzie.

To sie doczekales. Potwierdzam.

Dzisiaj musze dodac, ze swiat sie do mnie nie usmiecha.
Wczoraj nie moglam kupic swiezej koriander, wiec mojej ulubionej salatki dzisiaj nie bedzie.
Byc moze bede smutna z tego powodu i bedzie brakowalo moich pozytywnych postow.

PS. Zaczal sie sezon plaskich lisow i jest mi z tez z tego powodu smutno.


Tęskiniłem za Tobą...


Juz jestem, Janku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
DorHan napisał:
WujekJanek napisał:
DorHan napisał:
WujekJanek napisał:
Nie żebym pchał się w gips, czy szukał zaczepki, ale czekam na komentarz DorHan o tym, że w Norwegii wszystko jest zajefajne i że to nie prawda iż Norwegii żyją przedstawiciele Rasy Panów oraz emigranci, czyli podludzie.

To sie doczekales. Potwierdzam.

Dzisiaj musze dodac, ze swiat sie do mnie nie usmiecha.
Wczoraj nie moglam kupic swiezej koriander, wiec mojej ulubionej salatki dzisiaj nie bedzie.
Byc moze bede smutna z tego powodu i bedzie brakowalo moich pozytywnych postow.

PS. Zaczal sie sezon plaskich lisow i jest mi z tez z tego powodu smutno.


Tęskiniłem za Tobą...


Juz jestem, Janku


Monalizą jesteś mi,
Wciąż marzę tylko o Tobie,
Lecz gdy rysuję serca dwa,
Żona pyta czemu to robię...


Co jest dowodem na to, iż piękne kobiety zawsze sprowadzają na człowieka kłopoty...

Zgłoś wpis
Oceń wpis:331  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Katarzyna ...
(Midnight)
Początkujący
Du må som hovedregel ha vært medlem i folketrygden i minst tre år før du søker. Har du vært arbeidsfør, er det nok at du har vært medlem i minst ett år før du søker. Det kan gjøres unntak.

Bardzo wpółczuję, ale z tego, co przeczytałam wynika, że Pan przepracował w Norwegii zaledwie kilka miesięcy, co znaczy, że wg prawa AAP się Panu nie należy. Być może udzielono w NAVie złej informacji,ale znam mnóstwo osób, która na AAP zostały wysłane na kursy norweskiego bez problemu. Problem w tym, że wg prawa nie wypracował sobie prawa do tego zasiłku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-4  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(Sebek77)
Wiking
Witam a co to ostatnie zdanie znaczy - Det kan gjøres unntak ??
w uzasadnieniu odmowy nie było wzmianki o zbyt krótkim pobycie w Norwegii , zreszta oni NAV sami przysłali pismo na 2 miesiące przed zakończeniem roku chorobowego żeby pilnie dostarczyc dokumentacje medyczna i aplikowac o AAP z braku możliwosci poworotu do pracy do firmy gdzie miałem stałe zatrudnienie , mało tego podczas chorobowego organizowane sa spotkania - NAV pracodawca lekarz i chory w celu omówienia strategii i pomocy powrócenia do pracy , NAV 4 razy takie ustalał i za każdym razem na 5 min przed spotkaniem odwoływał powołujac sie na opinie lekarzy że nie ma takiej możliwosci przed operacja obu rąk , Zaznaczę że nikomu nie przeszkadzał fakt że posługuje sie jezykiem angielskim wcześniej dopiero po spotkaniu z miła Pania w sprawie AAP powodem odmowy był brak znajomości jezyka norweskiego , by podjac lżejszą prace dostałem to na PIŚMIE i że powinienem wrócic do Polski jak jestem chory i przyjechac jak wyzdrowieje do pracy do Norwegi dwa razy ustnie po 7 miesiącach śmieszny zabieg im sie skomplikował w szpitalu w MOSS i teraz 19.03 beda mnie reoperować ale nie tylko nadgrastek jak było w planach za pierwszym razem a teraz od łokcia przez nadgarstek i palce a gdzie lewa ręka która czekaja te same zabiegi ?? Tak więc po konsultacji z moim Adwokatem troche mi to inaczej przedstawił , zreszta ja u niego byłem na konsultacji w sprawie błedów medycznych on po zapoznaniu sie z tematem jest przekonany ze świadczenia sie należą ... nie pisze tego żeby sie tu zalic czy cos bo to tylko i wyłącznie moja osobista tragedia niech to bedzie przesłanie żeby sie nie dawac rolowac i warto pamiętać że w razie utraty dochodów przysługuje nam prawo do bezpłatnej konsultacji z Adwokatem warto pójść i zapytac , po artykule w gazecie Demokraten napisało mi kilka osób na FB z podobnymi przygodami i to nie tylko Polacy ale i Niemcy czy tez Norwedzy istnieje podział w instytucjach publicznych takich jak NAV na klasy ludzi A i B , czekamy teraz na odpowiedz z NAVu na zażalenie i odwołanie i sprawa do rozpatrzenia na pewno trafi do sądu , to tylko mała cżęść tej historii ale ciężko mi pisac w tym stanie rękoma , pozdrawiam całą Polonie zdrowia rodacy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok