Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Nigdy nie zamierzałam osiedlić się w Norwegii!! - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Nigdy nie zamierzałam osiedlić się w Norwegii!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
Szanowna Pani Profesor! Pełen respektu i admiracji dla Pani wywodów - jako żałosny absolwent Studiów Doktoranckich przy IFiS PAN Warszawa - z taką pewną niesmiałością pozwalam sobie zwrócić uwagę,że sformułowanie "mała śmierć" ma i w nauce i wiedzy potocznej (choc nieco intelektualnie zaawansowanej) dość odległą a zarazem bardzo konkretną konotację.
Pozwole sobie w tym zakresie zacytować Wiki :
"La petite mort is an expression which means "the brief loss or weakening of consciousness" and in modern usage refers specifically to "the sensation of orgasm as likened to death".[1] The expression comes from French, in which it literally means "the little death".
Taa....współżyję z Norwegią od 37 lat ( a więc dłuzej niż Pani),nie ma na tym portalu lepszego fachowca-obcokrajowca ode mnie (skromny jestem) w kwestiach,ktore Pani porusza. Norwegię kocham na zasadzie "hassliebe" (Ona pewnie mnie też),ale - nawet w obliczu różnej intensywności doznań tu dostąpionych nigdy ,jak dotychczas, nie dostąpiłem (na tle omawianej relacji) .....orgazmu a tym bardziej boskiego odczucia "Le petit mort".
I chyba nikt -też.Wiec Pani określenie uwazam za zwykłe przejezyczenie - przez niektórych zwaną freudyzmem ))
Z szacunkiem i naukawym pozdrowieniem........
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

()
Maniak
Mój ulubiony pisarz Witold Gombrowicz mówił o przezwyciężeniu polskości w sobie jako jedynie wyjście z polskiego ciotowiska.

czego to ludzie nie wymyślą
marszałek Piłsudski mawiał: Polacy to kurwy
profesor Bartoszewski: Polacy to bydło
pisarz Gombrowicz: Polacy to cioty
no i który ma rację
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-4  
Odpowiedz   Cytuj
143 Posty

(wirek)
Stały Bywalec
napisał:
Mój ulubiony pisarz Witold Gombrowicz mówił o przezwyciężeniu polskości w sobie jako jedynie wyjście z polskiego ciotowiska.

czego to ludzie nie wymyślą
marszałek Piłsudski mawiał: Polacy to kurwy
profesor Bartoszewski: Polacy to bydło
pisarz Gombrowicz: Polacy to cioty
no i który ma rację


Przeciez to nie test jednokrotnego wyboru, moze wszystkie odpowiedzi sa prawdziwe...Lecz moga tez byc falszywe
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
wirek napisał:
napisał:
Mój ulubiony pisarz Witold Gombrowicz mówił o przezwyciężeniu polskości w sobie jako jedynie wyjście z polskiego ciotowiska.

czego to ludzie nie wymyślą
marszałek Piłsudski mawiał: Polacy to kurwy
profesor Bartoszewski: Polacy to bydło
pisarz Gombrowicz: Polacy to cioty
no i który ma rację


Przeciez to nie test jednokrotnego wyboru, moze wszystkie odpowiedzi sa prawdziwe...Lecz moga tez byc falszywe

optimus by wiedział, że wszystkie są prawdziwe
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
143 Posty

(wirek)
Stały Bywalec
jasta102 napisał:
wirek napisał:
napisał:
Mój ulubiony pisarz Witold Gombrowicz mówił o przezwyciężeniu polskości w sobie jako jedynie wyjście z polskiego ciotowiska.

czego to ludzie nie wymyślą
marszałek Piłsudski mawiał: Polacy to kurwy
profesor Bartoszewski: Polacy to bydło
pisarz Gombrowicz: Polacy to cioty
no i który ma rację


Przeciez to nie test jednokrotnego wyboru, moze wszystkie odpowiedzi sa prawdziwe...Lecz moga tez byc falszywe

optimus by wiedział, że wszystkie są prawdziwe


Moze zabierze glos, bo jak dotad pierdoli raczej banialuki o literach czy innych glupotach. Schizofrenia to uciazliwa choroba, a ludzki mozg jest podatny na urojenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a może ktoś wie
dlaczego to trzeba przezwyciężać polskość w sobie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-4  
Odpowiedz   Cytuj
143 Posty

(wirek)
Stały Bywalec
jasta102 napisał:
a może ktoś wie
dlaczego to trzeba przezwyciężać polskość w sobie?


Eee, to trza by chyba jakim profesorem byc by na to znac odpowiedz czy jak...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
46564966 napisał:
wyrwał szmaciarz jedno zdanie z wykładu pani profesor dodał swoje dwa przykłady i dalej pozuje ze swoim kolegą na mądrego.
może i jedno ale jak wartościowe cioto
Mój ulubiony pisarz Witold Gombrowicz mówił o przezwyciężeniu polskości w sobie jako jedynie wyjście z polskiego ciotowiska.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-6  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
46564966 napisał:
Ty Krystian85 jesteś chamskim, przemadrzalym spamerem i to są jedyne twoje atuty bo fałszywy profil jest oznaką tchórza i zwykłego szczura to raz. A dwa : tym razem w dyskusji wkleiles cos z WIKIPEDII bo dobrze wiesz tepa palo ze z inteligentnymi ludźmi nie porozmawiasz , olewaja cie mają wyjebane na takiego durnia. Tak że twoj wszechobecny lans spam i wpisywanie w każdym temacie glupkowatych prymitywnych uwag nie każdego rajcuje... Nie każdemu się to podoba zarozumialy IDIOTO.WKLEIL SIĘ CYMBAL z Wikipedia tekstami bo za głupi jest żeby zrozumiec temat artykułu. Ot tak jak zawsze po chamsku w wykonaniu Krystian85... Uwierz mi nikomu nie imponują twoje glupkowate wynurzenia wpisywane wszędzie ... Jesteś prymitywny tępym spamerem i to są fakty. Twój znajomy Jasta102 podobny prymityw tylko akurat on ma jakiś określony cel zniesmaczenia wszystkiego... Zohydzenia każdego tematu tekstu wpisu normalnych ludzi... Zwyczajnych. Jasta102 wg mnie jest Świadkiem Jechowej i nie wpisuje tego jako żarcik... Tak niechcący czasem jestem zmuszony zerknąć co dwa nieustraszone chamki Krystian85 i Jasta102 tu wypisują to zygac się chce...O tym ze Jasta102 anonimowy szczur najprawdopodobniej robi to za pieniądze pominę milczeniem... Technika ZOOHYDZANIA wszystkiego i wszystkich jest jedną z technik Świadków Jechowej... Dlatego wyrwał szmaciarz jedno zdanie z wykładu pani profesor dodał swoje dwa przykłady i dalej pozuje ze swoim kolegą na mądrego... Kurwa na burackim forum Moja NORWEGIA...
--------
Weź może dziś podwójna dawkę,co ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok