Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

in vitro - Norwegia

555 Postów
inga s.
(limetka81)
Wyjadacz
mam pytanie odnośnie zapłodnienia in vitro w Norwegii. czy ktoś miał lub jego znajomi bądź rodzina? słyszałam że pierwsze 3 próby są darmowe. czy to prawda? jak wszystkim wiadomo w Polsce są to duże pieniążki. pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
fly hm
(fly)
Wiking
To prawda ale nie zupenie, pokrywasz koszt kuracji hormonalnej do każdej próby, ponadto egenandel przy każdym zabiegu ( np. pobranie krwi)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
555 Postów
inga s.
(limetka81)
Wyjadacz
a czy ktoś zna w przybliżeniu koszt tej kuracji hormonalnej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-4  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
kolezanak kozysta badz juz kozystała i mowiła ze to długo trwa i koszt jak dobrze pamietam ok 18 tys za 3 proby czy jakos tak sory nie pamietam dokładnie ale jak ja zobacze to sie spytam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-7  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
fly hm
(fly)
Wiking
Hormony 8000 nok (Gonal F, oraz jakiś sprey do nosa), egenandel 1500 nok czyli opłata własna, co po trzech próbach daje kwotę 28.500 nok, lecz po przekroczeniu 15.000 nok całą resztę tj. 13.500 mamy zwracaną. Oczywiście koszt kuracji hormonalnej może być wyższy zależny od indywidualnych predyspozycji , ale nie ma to znaczenia na cołokształt ceny, ponieważ tak jak napisałem, wszystko powyżej 15.000 nok mamy zwrócone.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
anna bak
(19772)
Wiking
Przygode z invitro rozpoczynasz od wizyty u fast lege koszt ok 160 koron ktory daje tobie skierowanie do kliniki. Pozniej wizyta w klinice na ktora idziesz sama koszt 280 koron . Jak zostaniesz zakwalifikowana do invitro masz kolejna wizyte w klinice tym razem z partnerem koszt 2 razy 280 koron . Po tej wizycie zaczynasz leczenie hormonalne gdzie twoj poniesiony koszt to 15000 a reszte oddaje nav. Pamietaj ze trzeba trzymac wszystkie rachunki i listy ktore dostaniesz z kliniki . Refundowane leczenie jest w kilnikach panstwowych i cala procedura do pierwszego podejscia powinna byc zakonczona mniej wiecej w ciagu pol roku gora 9 miesiecy zalezy od tego jak dluga jest kolejka . Nie placisz za zadne badania typu usg , pobranie krwi itd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
fly hm
(fly)
Wiking
Potwierdzam wypowiedz aneczka1977, tak to mniej więcej wygląda, niestety my jesteśmy już po III próbie (czerwiec), i niestety dalej 2+pies , a właściwie po IV, ponieważ przy II próbie rozmroziła się lodówka i straciliśmy 3 mrozaczki, szpital zaproponował jedną próbę extra.
Teraz, z perspektywy czasu, nie jestem pewien czy to była dobra decyzja, ponieważ w Norwegi transferują embriony na bodajże 2 dzień, i są z reguły 4 komórkowe, w odróżnieniu do Polski gdzie otrzymójesz 8 komórkowe. No ale może teraz spróbujemy w Polsce.
Dodam iż ważne jest by partner i Ty nie palić, raczej stronić od alkoholu minimum 72 dni a najlepiej 90 dni przed próbą,. Dobrze jest nie podróżować dwa, a minimum jeden cykl przed próbą, szczególnie samolotem (to doświadczenie własne), luźna bielizna dla faceta, dobrze jest nieprzegrzewać pewnych części ciała-mowa o jądrach, jazda samochodem ,laptop na kolanach itp.

pozdrawiam i powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
555 Postów
inga s.
(limetka81)
Wyjadacz
dzięki wszystkim za odpowiedzi. u mnie 2+ brak nawet psa... poruszyłam temat bo nic nie było na ten temat na forum a może się komuś przyda. może nawet mnie za jakiś czas.. pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
eliza p.
(eli500)
Wiking
witam!!! ja jestem nowa na forum, ale widze ze mam pokrewne dusze co do tematu
ja przeszlam juz pierwsza, nieudana probe inseminacji, nastepnie in vitro i rowniez nic!!!
przyznam ciezko jest, bardzo ale trzeba sie podniesc i probowac dalej. mamy zamrozony jeszcze jeden zarodek, ale nie wiadomo czy przed koncem roku sie uda kolejna proba poniewaz trzeba odczekac troche...
zainteresowalo mnie co piszecie na temat refundowania in vitro- ja jak narazie za wszystko place i nikt mi nic nie mowil o jakis zwrotach. mam wszystkie rachunki i oplacone wizyty, tylko co jak mam z tym zrobic teraz? wiadomo, ze nie to jest najwazniejsze, ale jak jest mozliwosc...
dajcie znac czy mam sie z tymi papierami udac do NAV jak bedzejuz po wszystkim
sama nie wiem- jeszcze do mnie nie dotarlo ze nie udalo sie- a juz tak bylo blisko
pozdrawiam was wszystkie i zycze wiecej szczescia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
anna bak
(19772)
Wiking
Witaj bela
Jezeli leczysz sie w panstwowej klinice to przysluguje tobie refundacja powyzej 15000. Zobacz w papierach ktore dostawalas w tych z planem calego programu do invitro , tam jest to napisane . Do nav idziesz jak przekroczysz w/w kwote i musisz miec ze soba to pisemko ktora proba byla robiona , poniewaz oni wezma kopie oraz wszystkie rachunki . Jezeli nie masz jeszcze przekroczonych 15000 to nie ma po co isc poniewaz ta kwote wydajesz sama . Mysle ze przy pierwszym podejsciu nie wydalas calej kwoty .Tam jest takze napisane cos o rachunkach waznych pol roku , ale nie jestem pewna . Zobacz czy sie zmiescisz z czasem do drugiego podejscia i wtedy pojdz do nav . Pamietaj ze tutaj 3 proby sa refundowane wiec masz jeszcze duze szanse zostac mama. Powodzenia i glowa do gory na pewno nastepnym razem sie uda .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok