Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozliczenie podatkowe - Norwegia

Czytali temat:
iwona jagiełło piotr dziedzicz W . (3495 niezalogowanych)
13 Posty
Kamil .
(Corleone25)
Wiking
Witam,

Mialem na terenie Norwegii ( pracujac oczywiscie na umowe ) wypadek po ktorym otrzymalem w roku 2011 ( caly wypadek i wyplacenie odszkodowania mialy miejsce w 2011 roku ) i nieublagalnie zbliza sie okres rozliczenia podatkowego. Prosze napiszcie mi ( to bedzie moje 1 rozliczenie w Norwegii ) czy musze uwzglednic to w norweskim pit-cie ze otrzymalem oprocz chorobowego z navu pieniedzy od pracodawcy rowniez odszkodowanie? Z gory dzieki za odpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
dostales roczne rozliczenie od instytucji ktora wyplacala odszkodowanie??
i czy dostales roczne rozliczenie od pracodawcy??
jesli tak - to wszytsko juz bedzie wpisane w rozliczeniu )

jesli nie masz zadnych odliczen - pamietaj wklepac 10% standradfradrag - przysluguje jak psu buda przez pierwsze dwa lata....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Kamil .
(Corleone25)
Wiking
Dostalem z navu i od pracodawcy ile zarobilem i ile zostalo od tego podatku odprowadzone ale z ubezpieczalni nie otrzymalem nic takiego,czyzby odszkodowanie bylo zwolnione z podatku? I jesli tak,to czy nie musze uwzgledniac w norweskim picie ze otrzymalem odszkodowanie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Kamil .
(Corleone25)
Wiking
A jesli chodzi o odliczenia to mam bilet lotniczy i dojazdy do pracy, czy mimo posiadania odliczen ktore wymienilem musze dodac te 10% o ktorych wspomniales?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Corleone25 napisał:
A jesli chodzi o odliczenia to mam bilet lotniczy i dojazdy do pracy, czy mimo posiadania odliczen ktore wymienilem musze dodac te 10% o ktorych wspomniales?


odliczenie 10% standardfradrag tylko dla tych co są na miejscu i nie odliczają sobie dojazdów, diet itp . tzn jako pendler, więc możesz sobie wybrać ale to 10 % to tylko przez dwa lata. korzystniej jako pendler......
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
koniecznie wpisz ten bilet lotniczy!
Skatt ci nie daruje jak zapomnisz.......
w koncu wizz air to pewnie ze 3 dychy

józek > na pendlera to trza mieć wygląd
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Kamil .
(Corleone25)
Wiking
Dzieki za mile przywitanie na forum A co oznacza pendler ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
marianek73 napisał:
koniecznie wpisz ten bilet lotniczy!
Skatt ci nie daruje jak zapomnisz.......
w koncu wizz air to pewnie ze 3 dychy

józek > na pendlera to trza mieć wygląd


no fajnie że 3 dychy i tak sama podróż sie liczy, wpisujesz kilometry i gra muza, ujnia by była jakby tylko z kosztów sie można było rozliczać.

no ja wiem jak przeciętny pendler wygląda z brzuszkiem i czasem wąsem zapity w sweterku albo znoszonej kurtce ewentualnie "firmowych" (adecco bygg costam..) nawija do małżonki że go na całym terminalu/promie słychać jaki to on kozak i byznesmem w NO jezd...

w drodze do NO oczywiście torba czy tam pojazd nie domaga bo ładunek z konserw i innych smakołyków swoje waży.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Kamil .
(Corleone25)
Wiking
Nie wpisuje sie w takim razie w obraz pendlera,ale podsumowujac polecacie zeby rozliczyc sie wlasnie w ten sposob? NIe podliczajac tego biletu lotniczego i lacznie 2 tygodni dojezdzania do pracy 40km w jedna strone?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Corleone25 napisał:
Nie wpisuje sie w takim razie w obraz pendlera,ale podsumowujac polecacie zeby rozliczyc sie wlasnie w ten sposob? NIe podliczajac tego biletu lotniczego i lacznie 2 tygodni dojezdzania do pracy 40km w jedna strone?

bilet to sobie trzymaj na potwierdzenie że byłeś w PL, odlicz sobie podróż w dwie strony i dojazdy do pracy, do tego diety jeszcze. przyjdzie ci rozliczenie (propozycja ) wraz z broszurką przeczytaj dokładnie co tam jest, poszukaj na forach posty z przed roku to znajdziesz co i jak.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok