Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

Czy dam radę? - Norwegia

Czytali temat:
Zuza Rog (2765 niezalogowanych)
8 Postów
Kasia Katarzyna
(kasiu_katarzyno)
Wiking
Witam, pod koniec września, ewentualnie początkiem października planuję lecieć do Norwegii. Powiedzcie mi proszę, czy dam radę znaleźć tam pracę? W internecie pustki, może źle szukam. Jeśli chodzi o język to Norweski zero, angielski jest okej, dogadam się z ludźmi. Słyszałam, o sprzątaniu, teraz już po sezonie, więc ze zbiorów nici. Powiedzcie jak jest z Polką w Norwegii? Czy dam radę znaleźć pracę, mieszkanie?
Dzięki z góry za każdą odpowiedź, która będzie dla mnie naprawdę bardzo cenna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
166 Postów
mariusz mariusz
(mariuszmariusz)
Stały Bywalec
Powiem tak : szanse na znalezienie pracy dla osob ktore posluguja sie jezykiem norweskim : 99 % , bez jezyka 0 - 5 %
z mieszkaniem to juz mniejszy klopot , ale wez pod uwage kaucje ( czasami 3 x czynsz miesieczny nawet ) oraz to ze tutaj delikatnie mowiac nie sa specjalnie szczesliwi jak wynajmuja cos codzoziemcom, o kosmicznych cenach wynajmu nie wspomne


moze uda ci sie dorywczo cos posprzatac , troche gdzies dorobic, ale za cos takiego ciezko ci bedzie myslec o normalnym funkcjonowaniu
i sadze ze nie przesadze , zaby tytaj godnie zyc to min 12 - 15 tys na reka na miesiac, bo 4 tys to min mieszkanie, 2 tys jedzenie, dojazdy i takie tam inne 1 tys itd...
wiec jak sie nie ma stalej pracy na min 60 - 70 % to troche lipa

u mnie w kantynie to nawet pytaja mnie czy mam kogo im polecic do pracy bo brakuje im ludzi , daja kontrakt na stale na 80 %, od reki , ale ...... JEZYK NORWESKI !!!!......

wiec sama sobie odpowiedz czy dasz rade
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Asia P.
(19chasia91)
Początkujący
niestety kolega wyzej ma racje, a i na sprzataniu cudów juz nie ma,,, wiem co mowie bo sama tak pracuje. zeby cos znalesc trzeba miec szczescie bo juz duzo polek, litwinek i wiesz...
nie mniej szczescie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Kasia Katarzyna
(kasiu_katarzyno)
Wiking
no niestety, norweskiego nie znam nawet podstaw
angielski jest okej
mimo to, będę próbować
wysylam cv do różnego rodzaju ogłoszeń, wszędzie cisza
teraz jest tam ciągła walka, żeby jedno drugiego wygryzło ;(
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
812 Posty

(optimus reaktywacja)
Maniak
Niezle wygladasz wiec dasz rade, a jak masz jeszcze wszystkie zeby to juz luksus wsrod rodaczek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Kasia Katarzyna
(kasiu_katarzyno)
Wiking
Ty też niczego sobie, zapewne jesteś jednym z najbardziej rozchwytywanych towarów w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
optimus reaktywacja napisał:
Niezle wygladasz wiec dasz rade, a jak masz jeszcze wszystkie zeby to juz luksus wsrod rodaczek.

hehehehehe, dobre


noo i umyte wlosy bez kilometrowych odrostow.. ....i detki wielkiej jak z ursusa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Kasia Katarzyna
(kasiu_katarzyno)
Wiking
odrostów nie mam, inteligencja sztuczna też nie jest

eh mężczyźni

czyli radę dam ;]
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
Jeśli masz z 20 tys zł na start i cholernego farta to dasz radę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Kasia Katarzyna
(kasiu_katarzyno)
Wiking
dzieki, pocieszajace ;]
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok