Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

OBOZ PRACY , czyli pamietnik Fachurry - Norwegia

Czytali temat:
iksiński igrek hugo11 hugo11 Maciek .,.,.,.,., Malgorzata Skora Marta Janus Łukasz Dulęba Onaa Onaa (10290 niezalogowanych)
1267 Postów

(Fachurra)
Maniak
Ukochani rodacy !
Ponizej mozecie przeczytac ( jesli chcecie ) o strasznych przezyciach jakie spotkaly mnie podczas tulaczki za chlebem .
Obecnie jestem w Danii , ale mysle ze juz niedlugo wyjade stad lepiej .
Moze ktos z Was napisze mi , czy warto aby tak swietny fachowiec jak ja pojechal do Norwegii ? Czy sa tam oszusci ?
Odwdziecze sie ostra popijawa zaraz po przyjezdzie do Was . A moze ktos chcialby abym z nim zamieszkal ( na poczatek )? .

Serdecznie pozdrawiam ,

Wasz Fachurra


OBOZ PRACY 1 (10.23.2009)

Witam .Musze Wam cos opowiedziec o jednym niemiecko-polskim oszuscie (z Hiszpanii), bo tam bylem . Mialem kiedys dosc zycia z zasilku dla bezrobotnych i postanowilem poszukac sobie jakiejs roboty zeby duzo zarobic i sie nie narobic . I znalazlem w internecie ogloszenie ze ten oszust szuka doswiadczonego stolarza . To ja moge byc stolarzem , bo przeciez juz kiedys przybijalem deski do naszego plotu zaraz po moim weselu . I zrobilem ze starej szafy klatke na kroliki , no to mam doswiadczenie . Napisalem do tego oszusta zgloszenie jak sie nalezy z CV , a w nim opisalem ze jestem wyuczonym stolarzem i powpisywalem jakies nazwy firm z Anglii ktore znalazlem w internecie . Przeciez tego i tak nie sprawdzi . Pisalo w ogloszeniu tego oszusta ze zarobie miedzy 1500 a 3000 euro .No to wyliczylem sobie ze jak pobede tam 3 miesiace to przywioze 9000 euro , kupie sobie wielki telewizor plazmowy , motorower , zaprosze wszyskich kumpli co sobote na popijawe i jeszcze moze splace troche starych dlugow . C.d.n.

OBOZ PRACY 2 (10.23.2009)

A potem poszukam znowu jakiejs roboty i znowu zarobie . Ten oszust z Majorki nawysylal mi zdjec jakichs mebli ktore oni tam robia i pyta czy ja takie umiem zrobic .Pewnie ze umiem , ja nawet umiem malowac sciany , juz kiedys wybielilem u nas cala stodole , to co jakichs tam mebli nie zrobie . Kazal mi przyslac zdjecia tego co ja zrobilem , no to pojechalem do miasta i zrobilem moja komorka pare zdjec w salonie meblowym , wyslalem mu to i napisalem ze zrobilem je wszystkie sam . Przeciez i tak tego nie sprawdzi . Napisal mi ten oszust ze moge przyjechac . NA WLASNY KOSZT ! Przeciez to on powinien mi zalatwic i zaplacic podroz .I za mieszkanie tam tez mi beda potracac z wyplaty 10 euro dziennie i jeszcze osobno za prad Zadluzylem sie znowu u sasiada i kupilem bilet samolotowy na ta Majorke . Kazal mi ten oszust zatelefonowac jak wyladuje no to zadzwonilem i musialem czekac na tego oszusta chyba z 20 minut , zanim przyjechal starym rozklekotanym autem , tak jakby nie wiedzial ze przyjechalo panisko z Polski .Nawet mi walizy nie wsadzil do bagaznika , sam sie musialem meczyc , a ciezka byla bo wzialem z kraju pare flaszek wyborowej , cholera wie ile tam wodka kosztuje . Zawiozl mnie na mieszkanie . Pozal sie boze Trzecie pietro bez windy . I znowu musialem sam wniesc walizke . C.d.n.

OBOZ PRACY 3 (10.24.2009)

Przedpokoj , kuchnia , salonik ,balkon ( BEZ WIDOKU NA MORZE !), lazienka, dwie sypialnie ,jedna wieksza druga mniejsza . W tej wiekszej juz mieszka jakis inny stolarz no to zostala mi tylko ta mala : jedno lozko jednoosobowe (a,co bedzie jak poderwe jakas laske to jak mam z nia spac?) dwudrzwiowa szafa w scianie , nocna szafka jedno krzeslo maly stoliczek i to ma byc wszystko A gdzie komputer z internetem a gdzie telewizor a gdzie DVD . Telewizor tylko w saloniku , zeby chociaz plazma , ale skad stary grat jak u nas w domu i to ma byc zachod? Dwie kanapy ,fotel , mebloscianka ,stol , cztery krzesla i to wszystko juz uzywane Oszust wredny , nawet porzadnego mieszkania nie przygotowal . I jeszcze mowi ze mam dbac o porzadek i oszczedzac prad . Niech sobie sam dba o porzadek i prad oszczedza , ja sie w Polsce dosc naoszczedzalem jak nam przed rokiem prad odcieli . I mowi ten niemiecko-polski oszust ze na drugi dzien juz mam przyjsc do pracy . To nawet sie zaaklimatyzowac pare dni nie mozna i juz goni do roboty kapitalista i wyzyskiwacz jeden .Mowie zeby dal troche zaliczki a ten oszust na to ze musze najpierw piniadze zarobic a potem je wydac . To juz wiedzialem ze to wszystko sciema OBOZ PRACY ! Nawet mu nie zaproponowalem zeby sie ze mna napil , chociaz to on powinien postawic flaszke na przywitanie ., czy nie? Z oszustami nie pije . Wypilismy wieczorem trzy flaszeczki z nowym kolega z mieszkania. Rano do roboty . PIESZO Nikt nas nie zawozi . Przeszlo pol godziny marszu . Mozna jechac autobusem , ale tego ci tez ten oszust nie zaplaci .W stolarni pelno jakichs dziwnych maszyn ktorych jeszcze w zyciu nie widzialem . Podchodzi do mnie ten niemco-polak pokazuje jakis rysunek i mowi ze pojedziemy na pomiary i czy mam metrowke i olowek . To co moze ja mam tu wszystko swoje przywiezc? Walizka pelna ze ledwo sie pare flaszek wyborowej zmiescilo a ten jeszcze chce metr i olowek . Zlodziej jeden . Pewnie ze nie mam , no to mi dal . C.d.n.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(giovi2)
Wiking
Te Fachurra czy Ty przypadkiem z Panemladnym nie gadales ostatnio?Bo tak cos mi tu zalatuje jego stylem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1267 Postów

(Fachurra)
Maniak
Niestety nie wiem kto to jest Panladny . Czy jest tez swietnym fachowcem ? Czy moze zalatwic mi robote i mieszkanie ? Prosze o wiecej namiarow .

Wdzieczny Fachurra
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(vanessa 30)
Wiking
Tak, tak .....
Panladny się odnalazł...
Bo gdzieś go wywiało...
Nareszcie się odezwał...

PS. To już teraz nie wiem???
Czy to on , czy nie???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1267 Postów

(Fachurra)
Maniak
Dziewczyny !!!!!
Ja nie jestem Panladny , chociaz tez niezmiernie atrakcyjny .
Podajcie pprosze namiary na tego Panaladnego , zebym mogl zawrzec z nim znajomosc .

Fachurra ( nie zaden Panladny!!! )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(giovi2)
Wiking
Fachurra napisał:
Niestety nie wiem kto to jest Panladny . Czy jest tez swietnym fachowcem ? Czy moze zalatwic mi robote i mieszkanie ? Prosze o wiecej namiarow .

Wdzieczny Fachurra


Jest fachowcem bardzo utalentowanym z bujna wyobraznia do pisania,tak jak Ty.
Niedlugo sam sie pojawi(zapewne) to gdy bedzie chcial poda Ci namiary na siebie,ale nie liczylabym na propozycje wspolnego zamieszkania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(giovi2)
Wiking
Fachurra napisał:
Dziewczyny !!!!!
Ja nie jestem Panladny , chociaz tez niezmiernie atrakcyjny .
Podajcie pprosze namiary na tego Panaladnego , zebym mogl zawrzec z nim znajomosc .

Fachurra ( nie zaden Panladny!!! )


Jasne a ja jestem zakonnica
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(vanessa 30)
Wiking

Ja jednak twierdzę ,że to Ty panieladny...
Już się teraz nie wymigasz...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1267 Postów

(Fachurra)
Maniak
O , niech siostra wielebna wybaczy moja zuchwalosc . Z Panem Bogiem i na wieki wiekow.

Brat Fachurra
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(giovi2)
Wiking
Fachurra napisał:
O , niech siostra wielebna wybaczy moja zuchwalosc . Z Panem Bogiem i na wieki wiekow.

Brat Fachurra



JA SIE ZARAZ ZSIKAM
Na wieki wiekow.............
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok