Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

Jestem w 19tyg.ciązy Kobietki prosze was o pomoc! - Norwegia

Czytali temat:
janusz janusz Patrycja D dzin dzin Greg Greg Ula Karwan przemo d Arek Garbacz Emilia Kurleta Karol Zijo (2992 niezalogowanych)
43 Posty

(anulka86)
Nowicjusz
Witam mam na imie Ania jestem w 19tyg.ciązy jak narazie wszystko przebiega w najlepszym porządku za tydzien mam wizyte w szpitalu na Baerum wraz moim narzeczonym pojedziemy na wizyte.Juz sie nie mozemy doczekac jak zobaczymy nasze maleństwo moze nawet dowiemy sie płec dzidzi .W norwegi jestem obecnie od zeszlego roku od sierpnia nie mialam nr.personalnego ,od maja 2010 taki nr personalny juz posiadam zalatwilismy nr.pers.i pozwolenie.Moj narzeczony jest obecnie w OSLO 3 lata pracuje i ma nr personalny. Chcialabym tu urodzic , chodze do Polskiego lekarza prywatnie tutaj.Termin mam na koniec listopada.
Mam pytanie dot.dofinansowania na dziecko co mi sie bedzie nalezalo?waszym zdaniem..
Bylam w Navie wzielismy dokum.dotycz.jednorazowego dofinansowania za urodzenie dziecka..mam zlozyc je w 26 tyg ciązy czy to prawda niewiem? jestem ciekawa jakie mamy szanse aby dostac te pieniądze skoro nie ejstesmy małzenstwem a bedziemy mieli dziecko? pomozcie mi cos w tym temacie?

pozdrawiam wszystkie Mamusie Ania
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
gratulacje. Cieszę się że Wy się cieszycie.
jeżeli masz numer personalny to znaczy że masz pozwolenia na pobyt, że masz fastlege i jestes zarejestrowana w NAV. Co za tym idzie należą ci się pieniązki te jednorazowe około 30.000NOK jak i te wypłacane miesięcznie 940NOk miesięcznie i potem, gdy dziecko skończy 1 rok i nie pójdzie do przedszkola należy się około 3300NOK miesięcznie dodatkowo przez następne dwa lata. Pieniądze na dziecko dostaniecie bo są one wypłacane na dziecko a nie na małżeństwo.
Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(anulka86)
Nowicjusz
oK.Ankaper dziękuje za odp.i za miłe słowa ...pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
anulko, w Norwegii nie trzeba byc małzenstwem, jesli dostalas na swojego chłopaka pozwolenie,tzn,. ze wszystko je ok, nic sie nie martw, dostaniesz pieniadze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(anulka86)
Nowicjusz
ok.dzięki.. a co dziewczyny sądzicie o Szpitalu w Baerum , ja tam będe rodziła w listopadzie..?
słyszałyscie o nim jakies pozytywy , negatywy na jego temat, na temat atmosfery itp?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
anulka86 napisał:
ok.dzięki.. a co dziewczyny sądzicie o Szpitalu w Baerum , ja tam będe rodziła w listopadzie..?
słyszałyscie o nim jakies pozytywy , negatywy na jego temat, na temat atmosfery itp?


Niewiem czy mi wypada sie tu wypowiadac, ale swoje powiem, ogolnie atmosfera tutaj w szpitalach jest dobra powiem nawet swietna tak ze zycze powodzenia.
I jeszcze jedno Anulka , ten na fotce z tylu to jest sprawca calego zamieszania?
Jesli tak to pogratuluj mu od tropika.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(anulka86)
Nowicjusz
tak to jest sprawca Dziękujemy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
anulka86 napisał:
tak to jest sprawca Dziękujemy

To powiedz mu niech wezmie ta reke.
przynajmniej na zdjeciu niech sie zachowuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
78 Postów
Sylwia Bochenska
(Fionnka)
Początkujący
hej ja rodzilam w tym szpitalu dokladnie rok temu i nawet o tej godzinie hehehe i musze powiedziec ze bardzo milo wspominam sam porod oczywiscie nie mowiac o skurczach tak samo jak i po porodzie wiec naprawde nie masz sie czym martwic szpital i opieka jest swietna
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(anulka86)
Nowicjusz
ok.dzięki za słowa otuchy..podrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok