Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 31 maja

reklama | kup tutaj »

permittering - Norwegia

17 Postów
kasia robakowska
(kasiar)
Wiking
mam pytanie jakie warunki trzeba spelnic aby dostac permittering,co to dokladnie jest ,ile trzeba przepracowc w norwegi zeby z tego zkorzystac ,dziekuje z gory za odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat permitteringu: www.mojanorwegia.pl/zasilek-dla-bezrobotnych/permittering.html

Jeśli będzie Ci potrzebne tłumaczenie dokumentacji zachęcam do kontaktu mailowego na tlumacz@multinor.no . Wykonuję także tłumaczenia i korektę CV by dostosować je do wymagań norweskiego rynku pracy.

Kontakt tel.:
z Polski + 48 58 743 07 53
z Norwegii + 47 21 999 409
Zgłoś wpis
8929 Postów
Maniak
Permitering to czasowy urlop z obowiązków pracy tym razem jednak płatny...

FIRMA W KTÓREJ SIĘ PRACUJE przykładnie i wydajnie jeżeli nie ma w danym okresie czasu odpowiedniego frontu pracy dla wszystkich swoich pracowników występuje do NAV o permiterowanie - / urlopowanie / - swojego pracownika bo niechce go zwolnić jednak na dzień dzisiejszy niema dla niego pracy.....
Pracownik dostaje pismo z firmy ,że jest kierowany na permitering z wyprzedzeniem dwutygodniowym w tym okresie trzeba zgłosić się do NAV i zarejestrować to pismo które dostało się z firmy...
Przez te `14 dni łazimy do pracy jeżeli szef chce bo on za ten okres płaci forsę ...następnie przychodzi dzień gdzie szef mówi iż ode jutra nie musisz już przylazowywać do firmy jednak masz być w Norge pod telefonem ...
I następnego dnia zamiast jechać do roboty dalej leżysz do góry brzuchem w łóżku a NAV za ten luksus jeszcze Tobie płaci forsę 62% z zarobku brutto z poprzedniego roku rozliczeniowego ....
TO TAK W SKRÓCIE bez wnikania w szczegóły...
Taki okres urlopowy może trwać nieprzerwanie do 52 tygodni ...
Jednak aby nie było za dobrze to co dwa tygodnie trzeba wysyłać do NAV druk tzw "totolotek".i co dwa tygodnie dostaje się kasę na własne konto...

Pamiętać trzeba iż w tym okresie nie można wyjechać z Norwegi bo jest to czynność nielegalna.
Jeżeli chce się mimo to wyjechać to trzeba ten fakt zgłosić w swojej firmie i w NAV.
I NAV wstrzymuje wypłatę pieniędzy na okres pobytu za granicą ...
Po powrocie zgłaszamy się i możemy od nowa pobierać forsę ...

Jeszcze raz napiszę ....jest to tzw urlop....a nie zwolnienie jednak cały czas trzeba być do dyspozycji tak firmy jak i NAV.....

Firma w czasie permiteringu może ciebie zatrudnić na ile chce godzin i na ile chce dni i nie można tego odmówić ....

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
bajka... szkoda ze u mnie tak nie ma
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
kami napisał:
bajka... szkoda ze u mnie tak nie ma Nie taka znowu bajka ....
Owszem jak w poprzednim roku miałaś dobry zarobek to permitering jest znośny ...
A jak miałaś słaby ...albo byłaś już na tym urlopie ....to kicha...forsa automatycznie się zmniejsza a żyć trzeba TU I TERAZ.

NO I NAJWAŻNIEJSZE cały czas jesteś przez 8 godzin do dyspozycji i legalnie w tym czasie nie możesz nigdzie pracować ....ani chodzić na rzadne kursy np.
bo wstrzymują wypłatę ...
Znajomy poszedł na naukę norweskiego na trzy godziny dziennie i wstrzymali mu za te godziny forsę ...mało jeszcze nie miał zabranego całkowicie bo nie zaznaczał tego w tym "totolotku"....jednak zdołał odkręcić sprawę ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
kasia robakowska
(kasiar)
Wiking
dzieki za wyjasnienie ale jest jedno aleeeeee.....a co w sytuacji jesli ta osoba zaczela dopiero w tym roku prace ,wiec niema zarobku z ubieglego roku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(tosia3)
Wiking
www.nav.no/154891.cms

Przyjemnej lektury....pozdrawiam !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Paweł S
(SoSikPL)
Wiking
gabriel napisał:
kami napisał:
bajka... szkoda ze u mnie tak nie ma Nie taka znowu bajka ....
Owszem jak w poprzednim roku miałaś dobry zarobek to permitering jest znośny ...
A jak miałaś słaby ...albo byłaś już na tym urlopie ....to kicha...forsa automatycznie się zmniejsza a żyć trzeba TU I TERAZ.

NO I NAJWAŻNIEJSZE cały czas jesteś przez 8 godzin do dyspozycji i legalnie w tym czasie nie możesz nigdzie pracować ....ani chodzić na rzadne kursy np.
bo wstrzymują wypłatę ...
Znajomy poszedł na naukę norweskiego na trzy godziny dziennie i wstrzymali mu za te godziny forsę ...mało jeszcze nie miał zabranego całkowicie bo nie zaznaczał tego w tym "totolotku"....jednak zdołał odkręcić sprawę ....


Czyli jeśli w tamtym roku miałem zarobione okolo 60tysiecy koron ( bo prace podjąłem w listopadzie) i szef mnie teraz wyśle na permitering bo nie ma pracy to oni mi z tych zarobionych 60tysiecy wyciągną 62% i podziela na okres roku? bo te pieniądze które zarobiłem w tym roku już się do tego nie zaliczają tak ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
SoSikPL napisał:
Czyli jeśli w tamtym roku miałem zarobione okolo 60tysiecy koron ( bo prace podjąłem w listopadzie) i szef mnie teraz wyśle na permitering bo nie ma pracy to oni mi z tych zarobionych 60tysiecy wyciągną 62% i podziela na okres roku? bo te pieniądze które zarobiłem w tym roku już się do tego nie zaliczają tak ?Jeżeli tylko tyle zarobiłeś w tamtym roku to nie kwalifikujesz się w ogóle na płatny permittering ... bo minimum zarobku to ponad 120-tys.Nok.Brutto z tamtego roku .
Tym samym zostaniesz..." bez środków do życia"...
Masz dwie opcje :
- Dać se siana z tą obecną firmą i szukać Innej , a akurat jest sezon .
- Poprosić szefa , aby załatwił tobie gzie indziej pracę jako temu który jest właśnie u niego permitterowany .
Mnie się wydaje , że Twój szef chce się ciebie pozbyć . a nie może ciebie sam zwolnić bo musiałby dać jakąś odprawę i przez rok nie może nikogo zatrudnić w firmie za ciebie .
A tak jak sam odejdziesz to będzie miał dwie pieczenie GRATIS ..
.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Paweł S
(SoSikPL)
Wiking
[/quote]Jeżeli tylko tyle zarobiłeś w tamtym roku to nie kwalifikujesz się w ogóle na płatny permittering ... bo minimum zarobku to ponad 120-tys.Nok.Brutto z tamtego roku .
Tym samym zostaniesz..." bez środków do życia"...
Masz dwie opcje :
- Dać se siana z tą obecną firmą i szukać Innej , a akurat jest sezon .
- Poprosić szefa , aby załatwił tobie gzie indziej pracę jako temu który jest właśnie u niego permitterowany .
Mnie się wydaje , że Twój szef chce się ciebie pozbyć . a nie może ciebie sam zwolnić bo musiałby dać jakąś odprawę i przez rok nie może nikogo zatrudnić w firmie za ciebie .
A tak jak sam odejdziesz to będzie miał dwie pieczenie GRATIS ..
.[/quote]

w takiej samej sytuacji jest kilkanaście osób, szef powiedział ze da papiery a z nimi trzeba iść do urzędu i się będzie brało pieniądze od nich, inaczej mówiąc z tego że przepracowałem 7 miesięcy nic mi się nie należy tak?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
SoSikPL napisał:w takiej samej sytuacji jest kilkanaście osób, szef powiedział ze da papiery a z nimi trzeba iść do urzędu i się będzie brało pieniądze od nich, inaczej mówiąc z tego że przepracowałem 7 miesięcy nic mi się nie należy tak?
Niestety takie wredne jest te Nasze Życie .
Nie liczy się tak okres pracy -/nie mniej niż osiem tygodni/- jak wypracowana kwota brutto .
ZLICZ SOBIE WSZYSTKIE LEGALNE ZAROBKI .... MOŻE ZAŁAPIESZ SIĘ NA TEN ZASIŁEK...
I jak na razie to nie słyszałem by się przepisy Znacząco zmieniły...

A w jakim zawodzie w tej firmie pracowałeś ...?

Może do póki nie jesteś jeszcze permitterowany , to poszukaj innej .
Lepiej za wcześniej niż później .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok