Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 31 maja

reklama | kup tutaj »

Altinn rozliczenie za rok 2013 pomocy !? - Norwegia

Czytali temat:
Jarosław Złoty Nikolai Stefani Stafhalr (1930 niezalogowanych)
14 Posty
kamila oska
(Kamcia)
Wiking
Witajcie , mój mąż pracuje od lipca 2013 do dnia dzisiejszego w Norwegii ( umowa na czas nieokreslony,przez polskiego pośrednika u Norweskiego pracodawcy). Ja z naszym 4letnim synem mieszkamy w Polsce (kończę studia) Mamy problem z rozliczeniem rocznym. Kiedy wchodzimy na strone Altinn.no i po wpisaniu róznych hasel klikamy link pdf Selvangvelse 2013 w pliku pisze że należy nam się zwrot 179 Nok. Dla mnie to nie do pojęcia. Przecież z tego co się naczytałam to należą nam się zwroty za loty do Kraju, zniżka 10% , No i ta 2klasa podatkowa. Czy moglibyscie mi to wytłumaczyć? Czy to Oni popełnili błąd czy My? Dlaczego nam nie uwzglednili tych ulg ?
Sum grunnlag for inntekts- og formuesskatt : 179

Bardzo Proszę o pomoc w tej sprawie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
dostalaś selvangivelse ale bez twoich prywatnych odliczeń . masz na atinn taki druk który przychodzi dodatkowo . tam wszystko wpisujesz i wysyłasz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
kamilaosso napisał:Witajcie , mój mąż pracuje od lipca 2013 do dnia dzisiejszego w Norwegii ( umowa na czas nieokreslony,przez polskiego pośrednika u Norweskiego pracodawcy).
Ja z naszym 4letnim synem mieszkamy w Polsce (kończę studia)
Mamy problem z rozliczeniem rocznym.
Kiedy wchodzimy na strone Altinn.no i po wpisaniu róznych hasel klikamy link pdf Selvangvelse 2013 w pliku pisze że należy nam się zwrot 179 Nok.
... Dla mnie to nie do pojęcia.
... Przecież z tego co się naczytałam to należą nam się zwroty za loty do Kraju, zniżka 10% , No i ta 2klasa podatkowa.
Czy moglibyscie mi to wytłumaczyć?
Czy to Oni popełnili błąd czy My? Dlaczego nam nie uwzglednili tych ulg ?
Sum grunnlag for inntekts- og formuesskatt : 179
Bardzo Proszę o pomoc w tej sprawie

To co opisałaś ...
To nie są żadne zwroty , tylko ulgi do odpisu , od podstawy opodatkowania ...
Ato zasadnicza różnica .
---
BYĆ może twój małżowin , zarabia tak dużo w tej Firmie iż i tak dziw , że nie ma dopłaty ...!!!
---
Poważnie za mało informacji z twojej strony .
Ponadto to tylko zwykła wstępna Informacja o wysokości tego czy owego .
-10% trzeba samemu wpisać
-odpisy za dojazdy to samo
- INNE JAK WYŻEJ ...
---
Tu macie ogólne informacje co jak i dla NIE CZEGO .
Powodzenia w lekturze .
www.skatteetaten.no/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
kamila oska
(Kamcia)
Wiking
Nie zarabia duzo tylko najniższą krajową. Jakich jeszcze informacji potrzebujecie żeby mi pomoc?
Co z dokumentami które miałam załączyć ? ( mój pit z Polski, akt urodzenia dziecka, wspolne zameldowanie)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
kamilaosso napisał:
Nie zarabia duzo tylko najniższą krajową. Jakich jeszcze informacji potrzebujecie żeby mi pomoc?
Co z dokumentami które miałam załączyć ? ( mój pit z Polski, akt urodzenia dziecka, wspolne zameldowanie)

PRZECIEŻ podałem stronę gdzie trzeba wejść i CZYTAĆ ...!!!
---
Czy to takie trudne do ogarnięcia !!!?
---
P.s .
Co to znaczy najniższa krajowa ?
Stawka , czy zarobek ?? .
---
A może małżowin wali ciebie w mankiet i ma Tu w Norge jakąś jako materac .
a tobie pociska iż malutko ledwo co , zarabia !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
zwroty i inne pierdoly sama sobie musisz wpisac...
albo 10% albo pendler... "albo albo" a nie "i"... a 2 klasa, moze zarabiasz za duzo...
jedna rzecz: jaka karte podatkowa ma Twoj maz? ma polskiego pracodawce, moze podatki placi w NO ale zdrowotne w NO albo na odwrot...

i jeszcze jedna rzecz:
kamilaosso napisał:
Sum grunnlag for inntekts- og formuesskatt : 179
to nie jest kwota zwrotu... tylko podstawa opodatkowania...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
kamila oska
(Kamcia)
Wiking
Pracuje u Norweskiego pracodawcy , ubezpieczenie zdrowotne płaci w Norwegii. Podatek płaci 36% klasa podatkowa 1.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
kamilaosso napisał:
Nie zarabia duzo tylko najniższą krajową. Jakich jeszcze informacji potrzebujecie żeby mi pomoc?
Co z dokumentami które miałam załączyć ? ( mój pit z Polski, akt urodzenia dziecka, wspolne zameldowanie)


kamila tego raczej nie ogarnie z tego co widzę .....podróż na marsa narazie . niech mąż pogada z kimś na miejscu kto mu wypełni druk i wytłumaczy co trzeba dołączyć jako status pendler
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
kamilaosso napisał:
Pracuje u Norweskiego pracodawcy , ubezpieczenie zdrowotne płaci w Norwegii. Podatek płaci 36% klasa podatkowa 1.

kobieta jak zwykle niezdecydowana...
kamilaosso napisał:
mój mąż pracuje w Norwegii ( umowa na czas nieokreslony,przez polskiego pośrednika u Norweskiego pracodawcy).

moze inaczej: kto mu placi? polska firma na konto polskie czy norweska na konto norweskie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
kamila oska
(Kamcia)
Wiking
heh nie jestem niezdecydowana , Prace dostał przez polskiego pośrednika. Umowę podpisał z Norweskim pracodawcą i przelewają mu wypłatę na Norweskie konto.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok