Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

50 % PODATKU A NR Personalny - Norwegia

Czytali temat:
Nowa smerfetka Agnor100 Hub^ert (2743 niezalogowanych)
15 Postów
Nowa smerfetka
(Agne7)
Wiking
Witam,
jestem nowa i mam kilka pytań: moj partner miesiąc temu dostał kontrakt z Adecco. nie ma jeszcze karty podatkowej więc potrącają mu 50 % podatku. Na dodatek pani z Adecco powiedziała, ze nadal bedzie potrącany taki podatek bo nie ma jeszcze nr personalnego a wizytę na policji ma 19 maja. Jak ma się podatek do numeru i czy numer dostaję sie od ręki. Dzięki z góry
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
Agne7 napisał:
Witam,
jestem nowa i mam kilka pytań: moj partner miesiąc temu dostał kontrakt z Adecco. nie ma jeszcze karty podatkowej więc potrącają mu 50 % podatku. Na dodatek pani z Adecco powiedziała, ze nadal bedzie potrącany taki podatek bo nie ma jeszcze nr personalnego a wizytę na policji ma 19 maja. Jak ma się podatek do numeru i czy numer dostaję sie od ręki. Dzięki z góry
No ma się , ponieważ jak nie ma numeru to i niema Konta w urzędzie skarbowym na które są odkładane zaliczki podatkowe, dlatego właśnie urząd pobiera 50% jako swoiste zabezpieczenie. Niemniej miesiąc czasu to szmat drogi i już dawno mógł mieć ten nieszczęsny numer.
Wystarczyło wziąć umowę i kontrakt na pokój i pójść do skatt osobiście.
Cóż bióra na całym świecie działają opieszale.
Jak partner ma już Umowę o pracę i kontrakt na pokój, to jutro może się przejść samemu po ten nieszczęsny numer do skarbowego /skatt/ . tam dostanie kartę podatkową na której będzie właśnie ten numer personalny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Nowa smerfetka
(Agne7)
Wiking
dzieki bardzo. w skatt był tego dnia jak dostał kontrakt, to już ponad miesiąc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
grzegorz terepet
(walek50)
Nowicjusz
witam ja miałem d numer dostalem kontrakt w marcu poszedlem wyrobic staly numer i zalatwic skattekort nic nie dotarło w kwietniu druga wizyta wręczyla mi stały nr i powiedziala że pracodawca może juz zamówic elektroniczna karte co ksiegowej do dzis sie nie udało
Zgłoś wpis
Oceń wpis:6  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Nowa smerfetka
(Agne7)
Wiking
i co? nadal potrącają Ci 50 % ? A wiesz może po co jest wizyta na policji?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
grzegorz terepet
(walek50)
Nowicjusz
Agne7 napisał:
i co? nadal potrącają Ci 50 % ? A wiesz może po co jest wizyta na policji?


nadal 50% , politi bo pozwolenie o prace
Zgłoś wpis
Oceń wpis:5  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Nowa smerfetka
(Agne7)
Wiking
Szkoda tych 50 %. Jak partner cos załatwi to podziele sie wieściami. Dzieki bardzo i milego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
walek50 napisał:
witam ja miałem d numer dostalem kontrakt w marcu poszedlem wyrobic staly numer i zalatwic skattekort nic nie dotarło w kwietniu druga wizyta wręczyla mi stały nr i powiedziala że pracodawca może juz zamówic elektroniczna karte co ksiegowej do dzis sie nie udałoCoś zalewasz, nie wmówisz mi, że od marca księgowa potrąca po 50% zaliczki.
Jezeli tak robi to tylko twoja wina, ponieważ trzeba było poprosić o wydrukowanie tego numeru na miejscu i dostarczyć osobiście.
Ponadto skoro masz stały numer to i masz wejście na >altin< to jaki masz problem by sobie wydrukować i 100 arkuszy z tym numerem i mobbingować księgową codziennie, po jednym egzemplarzu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
grzegorz terepet
(walek50)
Nowicjusz
Agne7 napisał:
Szkoda tych 50 %. Jak partner cos załatwi to podziele sie wieściami. Dzieki bardzo i milego

odzyska przy rozliczeniu za rok
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
walek50 napisał:
Agne7 napisał:
i co? nadal potrącają Ci 50 % ? A wiesz może po co jest wizyta na policji?


nadal 50% , politi bo pozwolenie o prace

BZDURA !
Wizyta w UDI jest związana z pozwoleniem na pobyt na terenie Norwegi, na czas dłuższy niż trzy miesiące.
Nie ma czegoś takiego jak pozwolenie o pracę, to zostało zniesione w 2010 roku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok