Kolejne podium Polaków. Zwycięzcą Japończyk [PŚ Willingen]

17 lutego 2019 18:13

Udostępnij
na Facebooku

Niedzielny konkurs indywidualny zakończył trzydniowe zmagania na skoczni Mühlenkopfschanze. Bjoern klipp [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

W niedzielę 17 lutego rozegrał się ostatni konkurs indywidualny Pucharu Świata w Willingen. Na skoczni Mühlenkopfschanze najlepszy okazał się Japończyk Ryoyu Kobayashi, a tuż za nim uplasował się Markus Eisenbichler. Na podium stanął też najlepszy z Polaków Piotr Żyła.
Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęli kolejno piąte i szóste miejsce. Wśród Norwegów najwięcej punktów zdobył Johann Andre Forfang, który uplasował się na dziewiątej pozycji.

Polak na podium

Pierwsza seria dała polskim kibicom duże nadzieje na dobre wyniki naszych skoczków, którzy zajęli miejsca od drugiego do czwartego. W drugiej turze Polakom nie udało się jednak utrzymać tak dobrych wyników i ostatecznie zajęli tylko jedno miejsce na podium. Najlepszy okazał się Piotr Żyła, który skoczył kolejno 142 i 137,5 metra. Na wyróżnienie zasługują także piąty Dawid Kubacki i siódmy Kamil Stoch. Gorszy występ zaliczył Stefan Hula, który nie zakwalifikował się do drugiej serii skoków.

Po raz kolejny najlepszy okazał się Japończyk Ryoyu Kobayashi, który prowadzi także w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Wyniki końcowe (odległości w obydwu seriach i punkty):

1. Ryoyu Kobayashi 146.0/144.0 (274.4)
2. Markus Eisenbichler 140.0/141.5 (252.8)
3. Piotr Żyła 142.0/137.5 (250.0)
4. Richard Freitag 138.0/144.0 (249.6)
5. Dawid Kubacki 143.0/139.0 (249.3)
6. Karl Geiger 137.5/138.5 (243.0)
7. Kamil Stoch 138.5/134.5 (242.5)
8. Timi Zajc 140.0/135.5 (242.2)
9. Johann Andre Forfang 141.0/134.5 (240.0)
10. Stefan Kraft 133.0/132.0 (237.4)

Weekend pod znakiem skoków

W niedzielę odbył się trzeci już w ten weekend konkurs skoków na skoczni w Willingen. Do najbardziej udanych dla polskich zawodników zaliczyć można z pewnością piątkowy konkurs drużynowy, w którym zdeklasowali rywali, zajmując z dużą przewagą punktową pierwsze miejsce. W sobotnim konkursie indywidualnym najlepiej pokazał się Kamil Stoch, który stanął na drugim stopniu podium. Udany występ zaliczyli także Piotr Żyła i Dawid Kubacki, którzy zajęli kolejno czwarte i piąte miejsce.