Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

USTAWIENIE ANTENY - Norwegia

7 Postów
Mateusz Wójciak
(m4ti_26)
Wiking
Witam!
Poszukuje osoby, która potrafi ustawic antene Cyfrowego Polsatu. Próbowałem sam juz wszystkiego ale bezskutecznie.Kupilem nowy norweski konwektor oraz kable i nic.Czy ma znaczenie polski a norweski konwektor?Dodam iz wczesniej działała mi ,ale gubiła sygnał.Mieszkam w okolicach Laguny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
93 Posty
Początkujący
działeć musi, a konwerter nie ma znaczenia gdzie został zakupiony.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
84 Posty
Grzegorz Szymczak
(Gregory)
Początkujący
Widziałem już wielu <<fachowców>>od ustawiania anten
Po pierwsze sprawdż połączenia konwerter-tuner,ważne jest odpowiednie oskrobanie kabla(miedziany środkowy musi z 1mm wystawać z konektora(f-ki)jak będzie za krótki to lipa.Po drugie antena mocno w dół musi celować,hotbird jest tutaj nisko na horyzoncie(czasami budowa czaszy nie pozwala na tak niskie opuszczenie),po trzecie ustawia się antenę małymi ruchami(przesunąć i poczekać)ruchy naprawdę muszą być minimalne(tuner powinien być ustawiony na jakiś silny kanał np. polsat).Analogi ustawiało się dużo łatwiej cyfrowe pasmo jest wąziutkie i łatwo przeskoczyć.Nie polecam korzystania z mierników sygnału ,pokaże sygnał ale od jakiej satki to już nie,a jest ich na horyzoncie parę sztuk.Ja ustawiam wszystkim znajomym i trwa to średnio 20 min
Co się tyczy konwertera to powinien działać jeśli ma zakres podany 10.7-12.75 GHz
Jeżeli antena gubiła sygnał to znaczy ,że była niedokładnie ustawiona lub co jest bardziej prawdopodobne korzystasz z oryginalnej czaszy polsatu,która jest może dobra w Polsce lecz tutaj ciut za mała i dlatego jak powieje i popada to obraz się przycina.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
123 Posty

(jakobi)
Stały Bywalec
Wszystko działa ok, jedynie trzeba dobrze ustawić. Jak miałem problem zakupiłem mały miernik w Biltemie i wg niego ustawiałem antenę.
Tutaj znajdziesz dokładnie jak ustawić antenę na Bergen:
http://satlex.de/pl/azel_calc-params.html?satlo=13.0&user_satlo=&user_satlo_dir=E&LOCATION=59.91%2C10.73&la=59.91&lo=10.73&country_code=no&diam_w=75&diam_h=80#06905057086368593414
Musisz tylko ustawić na Bergen.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
nie trzeba żadnych mierników i dodatkowych wydatków na to bo każdy dekoder ma funkcję SIŁA SYGNAŁU i JAKOŚĆ . najważniejsza jest jakość .
a gregory niech się nie wyśmiewa z tzw fachowców jak sam dokładnie nie wie .
czasza 60 cm ( taka jest też oryginalna polsatu ) jest w zupełności wystarczająca przy odpowiednim ustawieniu na najwyższą jakość sygnału . jeżeli ustawiasz tak jak piszesz przy włączonym jakimś kanale to skąd możesz wiedzieć czy to jest najlepsze ustawienie .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów
Nowicjusz
Witaj.Moj znajomy mial taki sam problem z ustawieniem anteny.Jezeli chcesz to moge dac Ci namiar na osobe,ktora sie na tym zna.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Mateusz Wójciak
(m4ti_26)
Wiking
Jeśli można to poprosze bardzo chętnie o namiary na kogoś kto sie na tym zna bo ja juz straciłem nerwy do tej anteny.Z góry dziękuje za zainterwesowanie sie moim postem.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
123 Posty

(jakobi)
Stały Bywalec
Hej.
Spojrzyj na link, który wcześniej wysłałem, tam masz dokładnie pokazane jak ustawić antenę pod jakim kątem, w którą stronę i jak skręcić głowice aby uzyskać najlepszy sygnał. Oczywiście reszta to w praktyce.
Miernik w dekoderze też masz, działa on dość dobrze, ale ma lekkie opóźnienie, więc musisz powoli i delikatnie ruszać anteną (naprawdę delikatnie).
Miernik o którym mówiłem masz tutaj: www.biltema.no/no/Kontor---Teknikk/Radio...Satellittinstrument/
Daje on tyle, że nie musisz widzieć tv żeby ustawić sygnał i jest czulszy niż miernik w dekoderze.
Wskazuje jednak każdą satelitę, więc kręcąc anteną będziesz widział kilka satelit (słyszał dźwięk w mierniku)
Miernik podłącza się przy antenie, w szeregu. we-wy.

Pozdrawiam i życzę cierpliwości.
Sprawdź, może po prostu masz górę na widoku anteny, albo drzewa. Ja tak miałem budynek i musiałem postawić antenę w innym miejscu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
84 Posty
Grzegorz Szymczak
(Gregory)
Początkujący
Z nikogo się nie wyśmiewam ,tylko stwierdzam fakty.
Znałem i znam dużo osób ,które twierdziły że to fraszka ustawić antenę a potem dzwoniły do mnie po pomoc.
Oczywiście ,ze każdy tuner ma miernik sygnału i każdy o tym wie.
Niestety w realu na nie wiele pomaga przy pierwszym ustawienu.
Należy złapać silny sygnał z konkretnej sieci (polsat),czyli ustawić na konkretny kanał ,a dopiero póżniej dostrajać na miernik z tunera.TaK jest lepiej.
Czasza polsatu JEst Ciut za mała w Norwegii co nie przeszkadza w odbiorze jak są odp.warunki, jak zawieje i popada warunki się zmieniają .
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Bez urazy i złośliwoś ci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
47 Postów
daro m
(darom)
Nowicjusz
wystarczy sprawdzić priv to bedziesz miał namiary
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok