Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Karol Pitek Agata Dymna Zbigniew Karpinski Michał Michał Karolina Zając Dominik Depczyński Lazarek Jan natura Sylwester Słoński Riggman (7390 niezalogowanych)
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
DrGreve napisał:
Moja rodzina 2 + 1,5 roczne dziecko i wydajemy 5 tyś koron na same owoce i warzywa...

1kg.bananow,
1kg.jablek,
1kg.mandarynek,
1szt.brokul,
1kg.marchwi,
1glowka salaty lodowej,
1kg.pomidorow,
1ogorek,
1kg.ziemniakow,
1opakowanie malin - to jest zestaw owocow i warzyw,ktore dwoje doroslych i 1,5 roczne dziecko zzera (bo jak to inaczej nazwac ) w ciagu jednego dnia
Zestaw jest przykladowy, ale wyliczony wedlug tego co podales. Mozna ukladac sobie przerozne wariacje w tej cenie.
Powiem Ci tak, mozna zezrec jeszcze drugie tyle na upartego, tylko jaki w tym sens ? Jak to sie ma do zalecen zywieniowych i do dziennego zapotrzebowania ? Jak to sie rowniez ma do rozsadnego gospodarowania pieniedzmi i przygotowywania dobrze zbilansowanych posilkow ?
Czy wy macie w ogole blade pojecie ile i jakich, owocow i warzyw potrzebuje dziennie poltoraroczne dziecko, czy tez po prostu pchcie w nie ile sie zmiesci ?

Watek wyraznie kreci sie wokol tematu "kto przezre wiecej"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
bu bubu
(DrGreve)
Nowicjusz
Lindemans napisał:
DrGreve napisał:
Moja rodzina 2 + 1,5 roczne dziecko i wydajemy 5 tyś koron na same owoce i warzywa...

1kg.bananow,
1kg.jablek,
1kg.mandarynek,
1szt.brokul,
1kg.marchwi,
1glowka salaty lodowej,
1kg.pomidorow,
1ogorek,
1kg.ziemniakow,
1opakowanie malin - to jest zestaw owocow i warzyw,ktore dwoje doroslych i 1,5 roczne dziecko zzera (bo jak to inaczej nazwac ) w ciagu jednego dnia
Zestaw jest przykladowy, ale wyliczony wedlug tego co podales. Mozna ukladac sobie przerozne wariacje w tej cenie.
Powiem Ci tak, mozna zezrec jeszcze drugie tyle na upartego, tylko jaki w tym sens ? Jak to sie ma do zalecen zywieniowych i do dziennego zapotrzebowania ? Jak to sie rowniez ma do rozsadnego gospodarowania pieniedzmi i przygotowywania dobrze zbilansowanych posilkow ?
Czy wy macie w ogole blade pojecie ile i jakich, owocow i warzyw potrzebuje dziennie poltoraroczne dziecko, czy tez po prostu pchcie w nie ile sie zmiesci ?

Watek wyraznie kreci sie wokol tematu "kto przezre wiecej"


moje dziecko codziennie pije 500ml mleka je jakiegoś owoca np kawałek jabłka i banana, obiad, bułeczkę i takie pierdoły...

Robisz zakupy po 1 kg?
to chyba dla singla bo to by były z 3 duże jabłka 4 duże banany dwie małe świeże brokuły
ja jak kupuje same ziemniaczki to z 3 kg po 25 koron (te młode co się gotuje w mundurkach)...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
DrGreve napisał:
Makaryna napisał:
DrGreve napisał:
Moja rodzina 2 + 1,5 roczne dziecko i wydajemy 5 tyś koron na same owoce .

Tak z ciekawosci...... czy moglabys podac, co faktycznie jecie z tych owocow i warzyw dziennie ???
5 tys. to wychodzi ok. 166 kr. dziennie. Przyjmujac, ze cos co jecie kosztuje 50 kr. za kg., to to jest ponad 3 kg. dziennie, podzielic na 2,5 ( bo dziecko), to wychodzi 1,3 kg. na osobe........ A gdzie reszta. Pewnie, czasami ma sie ochote na cos ekstra i zje sie np. 1,3 kg. czeresni, ale nie CODZIENNIE !!!
Z drugiej strony.... przy tej dawce 1,3 kg. owocow/warzyw, to wypelniacie ponad polowe dobowego zapotrzebowania na kalorie, to juz wtedy nie potrzebujecie jadac innych produktow.



.


1250kr tygodniowo czyli dwa wyjścia do sklepu po jakieś 600kr...liczę tak na oko głównie kupujemy owoce i warzywa ale do tego dochodzą też chusteczki dla małego i pampersy, jogurty śmietana,masło, ser...ogólnie produkty które szybko schodzą a nie ciągnie się ich z Polski czy Szwecji... no chyba że na tydzień bo potem się psują.

Nie liczę co do centa ile wydaję i nie wypisuję wszystkich produktów poprostu paragony zwykle mam na takie kwoty.


To nie pisz w takim razie, ze wydajesz TYLKO na owoce i warzywa 5 tys. miesiecznie !!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Podalam ci dzienny - przykladowy zestaw wedlug tego co napisales (5tys koron miesiecznie) - nie zrozumiales tego? Czy to kilogramy, czy sztuki, to nie ma znaczenia - cena ma znaczenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Melania Gora
(Mgora)
Wiking
Nasza rodzinka 2+1(corcia tez ma 9 mies). Na samo wyzywienie wydajemy ok 10 tys/ mies. Przy czym duzo miesa mamy z Polski, tutaj kupujemy ryby i pozostala zywnosc, jemy sniadania dwu daniowy obiad i kolacje pomiedzy jeszcze slodycze lub owoce oraz napoje oraz kaszki mleczko itp dla dziecka. wiec wydaje sie ze wiecej nie wydacie niz 10 tys. Abonament na telefony mamy po 500 nok, na paliwo prywatnie do sklepu itp wydajemy ok 1500 nok. Chemia i srodki czystosci ok 2 tys (lacznie z pampersami i wszystkim co potrzebne maluchowi) No i ubrania nie wiecej jak 1 tys/ miesiac. Co do mieszkania to mysle ze znajdziecie duzo tansze niz opisales, nie wiem jak z oplatami za prad itp bo mamy w cenie wynajmu. No i oplaty dodatkowe takie ktore nie sa w kazdym miesiacu jak oplaty za drogi, ubezpieczenie samochodu, lekarz itp nam ROCZNIE wychodzi ok 25 tys.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Mgora napisał:
Nasza rodzinka 2+1(corcia tez ma 9 mies). Na samo wyzywienie wydajemy ok 10 tys/ mies. Przy czym duzo miesa mamy z Polski, tutaj kupujemy ryby i pozostala zywnosc, jemy sniadania dwu daniowy obiad i kolacje pomiedzy jeszcze slodycze lub owoce oraz napoje oraz kaszki mleczko itp dla dziecka. wiec wydaje sie ze wiecej nie wydacie niz 10 tys. Abonament na telefony mamy po 500 nok, na paliwo prywatnie do sklepu itp wydajemy ok 1500 nok. Chemia i srodki czystosci ok 2 tys (lacznie z pampersami i wszystkim co potrzebne maluchowi) No i ubrania nie wiecej jak 1 tys/ miesiac. Co do mieszkania to mysle ze znajdziecie duzo tansze niz opisales, nie wiem jak z oplatami za prad itp bo mamy w cenie wynajmu. No i oplaty dodatkowe takie ktore nie sa w kazdym miesiacu jak oplaty za drogi, ubezpieczenie samochodu, lekarz itp nam ROCZNIE wychodzi ok 25 tys.
a ile już w banku macie na koncie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Melania Gora
(Mgora)
Wiking
Udzielam tylko odpowiedzi na pytanie w watku, a noz widelec cos pomoge chlopakowi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
To moze ja jeszcze raz umieszcze tabele z przecietnymi wydatkami na osobe.
Sa to dane z sierpnia 2012, wic dosyc aktualne, bo ceny w ciagu ostatniego roku tak duzo sie nie zmienily.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Melania Gora
(Mgora)
Wiking
Elise napisał:
To moze ja jeszcze raz umieszcze tabele z przecietnymi wydatkami na osobe.
Sa to dane z sierpnia 2012, wic dosyc aktualne, bo ceny w ciagu ostatniego roku tak duzo sie nie zmienily.


Cos nie bardzo ta tabela, bo jak wyzywic dorosla osobe za ok 66 nok dziennie:0 anoreksja gwarantowana
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Tabela:

Jezeli placisz zawsze za wszystko karta, to bardzo latwo sobie sprawdzic ile wydaje sie na miesiac w poszczegolnych skepach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok