Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

23 Posty
Kamil nks
(enternks)
Wiking
Proszę o pomoc bo nie wiem czy dobrze rozumiem...
1. Kupuję przyczepę kępingową w polsce za 30 tyz zł.
2. Nie płacę w Polsce VAT-u gdyż zabieram przyczepę do Norwegii.
3. Na granicy płacę cło/podatek 25 % do wartości przyczepy. (30 tys +25%= 37500tys zł)???
4. Przerejestrowuje przyczepę w Vegevesen w Norwegii. (ktoś wie ile to kosztuje?)

Jakto jest z tym cłem/podatniem...czy jak mam fakturę to z tego mi wyliczają 25 % czy celnicy na norweskie ceny sami wyceniają przyczepę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
. Na granicy płacę cło/podatek 25 % do wartości przyczepy. (30 tys +25%= 37500tys zł)???


25 % od wartości przyczepy+ koszt transportu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Kamil nks
(enternks)
Wiking
Przy sprowadzaniu auta z PL do NO płacimy podatek VAT (merverdiavgift)+ koszt ew. transportu+ cło (Engangsavgift). Chodzi mi o samo TOLL. Czy w przypadku importu przyczepy płacę to samo? Z imformacji powyżej wynika że tylko ten vat 25% od wartości przyczepy. Jak to jest naprawdę na tenmoment? Sprowadzał ktoś przyczępę do Norwegi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Dariusz G.
(Darogie)
Nowicjusz
Mądra podpowiedź.
Ceny kamperów i przyczep są w Polsce wyższe niż w bogatej Norwegii.
Ludzie powariowali.
Bardziej ci, którzy to kupują.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok