Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

2-LATEK W PRZEDSZKOLU, POMOCY!!!! - Norwegia

Czytali temat:
Karol Pitek ewelina łata Jan Maryjan Dariusz Chojnowski Zbigniew Karpinski mart enty JUSTYNA TYRYBON Angelika Mojak Karolina Lempart LewySierpowy Aurelka70 Erool Polishwoman96 (2402 niezalogowanych)
17 Postów
aleksandra bojko
(abojko)
Wiking
Witam,

mój 2-letni synek poszedł od poniedziałku do norweskiego przedszkola. W pierwszy dzien gdy został bez Nas po dwóch godzinach zadzoniła wychowawczyni i poprosiła o odebranie dziecka... teraz po trzech dniach mój synek nie chce nawet wejsc do przedszkola, panie mówią, że cały dzień płacze. Nie zostawiam Go na cały dzien tylko po pare godzin na poczatek, ale i tak jest bardzo źle. Synek nic nie je w przedszkolu, bo twierdza,że nie chce... Nie wiem co mam robic , jak to przetrwac.
Może Wy miałyscie juz doczynienia z pierwszymi dniami w przedszkolu, proszę mamy o radę, bo nie chce żeby mój synek miał jakąs traumę Pozdrawiam gorąco, Ola
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
401 Postów

(gama28)
Wyjadacz
Ja mam troje dzieci, starszy syn chodził wcześniej do przedszkola norweskiego, a teraz jest już w 4 klasie. Córeczki 2 tyg temu rozpoczeły przedszkole. Starsza ma 3 latka, młodsza 20 mies.. Mimo, że urodziły sie w Norwegii, to nie mówią jeszcze po norwesku. Starsza kocha przedszkole od pierwszego dnia, zaczeła wczesniej wstawac, choc to typ spiocha, zeby pójśc do przedszkola. Młodsza niestety placze. Nie jest jeszcze gotowa, ale ja pracuje i musi chodzic. Obie dziewczynki są w tym samym przedszkolu, ale w oddzielnych budynkach. Maleńka cieżko znosi rozłąke, ale przyzyczai sie. Wiem o tym! Z każdym dnie jest lepiej i lepiej. Co najważniejsze, to trzeba dziecko pozytywnie nastawic do przedszkola. My rano sie spokojnie ubieramy, mówimy jakie przedszkole jest fajne, ja sie uśmiecham i pełne radości biegniemy do przedszkola. Mała powtarza po siostrze, że przedszkole jest fajne, ale jak ja mam wyjśc to oczywiście płacze. Ja sie uśmiecham, szczebiotam (hehe), przytuje, pomacham i wychodze. Nastawienie Matki to podstawa!!! Dziecku sie zawsze udziela! W przedszkolu jako vikar pracuje Polka (ale ze starsza) i gdy maleńka płacze, to ona czesto przychodzi, żeby porozmawiac z nią po Polsku, wtedy sie uspokaja. Spokojna jest też na zewnątrz i gdy widzi siostre.

Pierwszego dnia po 2 godz dzwonili do ciebie, bo pewnie miałaś napisane na papierze, że masz po tych 2 godz przyjśc. Tutaj dziecko wprowadza sie spokojnie. Nasz pierwszy dzien był w środe 08.08, max. 2 godz i to z mamą, drugi dzień to samo, ale bez mamy. Potem weekend i odpoczynek i znów, tym razem 5,5 godz.. Trzeba to wziąc ze spokojem. Jeśli nie pracujesz, to wystarczy 3-4 godz dziennie. Jak polubi, to wtedy wydłużyc. Ja dodatkowo zrobiłam dzieciom przerwe w środe tydzień temu. W czwartek biegły jak na skrzydłach.
No i uśmiechac sie i mówic tylko pozytywnie o przedszkolu!!! Zawsze!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
aleksandra bojko
(abojko)
Wiking
Dziekuje za wyczerpującą odpowiedz, teraz wim ze mój synek nie jest sam!! Pozdrawiamy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Karolina Zając
(KarolinaZajac)
Początkujący
Córka legginsy, ciepłe leggisny, bluzka dl rekaw, kurtka ,komin, czapka I rękawiczki, sniegowce u nas -5 stopni codziennie o 7.30
W przedszkolu ma kombinezon na śnieg
Zawsze idzie pieszo.
Córka lubi jak jest jej ciepło
No i oczywiście wygodne śniegowce jaw.pl/2023/11/black-friday-2023-juz-wkrotce/ Warto jest przy tym polować na promocje w ramach black friday I wyprzedaży.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
442 Posty
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
KarolinaZajac napisał:
Córka legginsy, ciepłe leggisny, bluzka dl rekaw, kurtka ,komin, czapka I rękawiczki, sniegowce u nas -5 stopni codziennie o 7.30
W przedszkolu ma kombinezon na śnieg
Zawsze idzie pieszo.
Córka lubi jak jest jej ciepło


Wam w tej redakcji MN chyba juz na leb padlo zeby szukac postow sprzed 11 lat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok