Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

trasa Sztokholm - trondheim w zimie??!! - Norwegia

Czytali temat:
adamsen36 Gośka1 Anka Beng jacek2000-70 Stolar (2867 niezalogowanych)
6 Postów
Damian R
(damodrazik)
Wiking
witam wszystkich serdecznie.
to będzie moja pierwsza podróż do Norwegi.
jestem raczej nie doświadczonym studentem i bardzo licze na jakiekolwiek informację od osób które miały okazje przejechać ten odcinek.
czy trasa ze Sztokholmu do Trondhaim jest łatwa do pokonania w zimie? nie ma możliwości, że śnieg zasypie drogi? albo trafie na opuszczone szlabany i nie będzie opcji ich ominięcia?
ktoś doradzi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Tom Tom
(McBeth)
Nowicjusz
Spokojnie do przejechania. Polecam jednak, w szczegolnie w zimie, jechac Sztokholm - Østersund - Trondheim.
Trasa dluzsza ale w miare szybka i pewna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Damian R
(damodrazik)
Wiking
a możesz mi jeszcze powiedzieć czy autostrady w Szwecji są płatne? jeśli tak to z jaką opłatą musze się liczyć na trasie Nyneshamn-Østersund
dzięki za poprzednią odpowiedź!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Siemka kolego.
Jadąc w piątek,w okolicy koppang zamarzło nam paliwo.
Także,różnie to bywa w drodze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
retier1 napisał:
Siemka kolego.
Jadąc w piątek,w okolicy koppang zamarzło nam paliwo.
Także,różnie to bywa w drodze


paliwo było oszukane
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
damodrazik napisał:
witam wszystkich serdecznie.
to będzie moja pierwsza podróż do Norwegi.
jestem raczej nie doświadczonym studentem i bardzo licze na jakiekolwiek informację od osób które miały okazje przejechać ten odcinek.
czy trasa ze Sztokholmu do Trondhaim jest łatwa do pokonania w zimie? nie ma możliwości, że śnieg zasypie drogi? albo trafie na opuszczone szlabany i nie będzie opcji ich ominięcia?
ktoś doradzi?


   Witam. Wypowiem się ogólnie, ponieważ jazda zimą po norweskich drogach może stać się przykrym doświadczeniem dla osób nieprzygotowanych.
   Planowanie - warto prześledzić na mapie trasę podróży, położenie stacji benzynowych i możliwe trasy alternatywne. Ważne! - Komunikaty drogowe i prognoza pogody.
   Wyposażenie samochodu - dobre opony zimowe, z kolcami bądź bez w zależności od umiejętności i preferencji kierowcy, łańcuchy, łopata, zapas paliwa, zapas płynu do spryskiwacza. Mając opony bez kolców można zabrać woreczek z piaskiem, który może pomóc w ruszeniu z miejsca na oblodzonej drodze.
   Wyposażenie osobiste - z uwagi na możliwe wielogodzinne przerwy w podróży - ciepła odzież, koc/śpiwór, zapas żywności i napojów. Praktyczne jest zabranie ze sobą kuchenki turystycznej, garnczka na wodę, kawy, herbaty, cukru itp.
   Dobra rada dla kierowców - używajcie cały czas mózgu, wtedy podróże po Norwegii stają się przyjemną i bezpieczną przygodą.
Szerokiej drogi .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Dino napisał:
damodrazik napisał:
witam wszystkich serdecznie.
to będzie moja pierwsza podróż do Norwegi.
jestem raczej nie doświadczonym studentem i bardzo licze na jakiekolwiek informację od osób które miały okazje przejechać ten odcinek.
czy trasa ze Sztokholmu do Trondhaim jest łatwa do pokonania w zimie? nie ma możliwości, że śnieg zasypie drogi? albo trafie na opuszczone szlabany i nie będzie opcji ich ominięcia?
ktoś doradzi?


   Witam. Wypowiem się ogólnie, ponieważ jazda zimą po norweskich drogach może stać się przykrym doświadczeniem dla osób nieprzygotowanych.
   Planowanie - warto prześledzić na mapie trasę podróży, położenie stacji benzynowych i możliwe trasy alternatywne. Ważne! - Komunikaty drogowe i prognoza pogody.
   Wyposażenie samochodu - dobre opony zimowe, z kolcami bądź bez w zależności od umiejętności i preferencji kierowcy, łańcuchy, łopata, zapas paliwa, zapas płynu do spryskiwacza. Mając opony bez kolców można zabrać woreczek z piaskiem, który może pomóc w ruszeniu z miejsca na oblodzonej drodze.
   Wyposażenie osobiste - z uwagi na możliwe wielogodzinne przerwy w podróży - ciepła odzież, koc/śpiwór, zapas żywności i napojów. Praktyczne jest zabranie ze sobą kuchenki turystycznej, garnczka na wodę, kawy, herbaty, cukru itp.
   Dobra rada dla kierowców - używajcie cały czas mózgu, wtedy podróże po Norwegii stają się przyjemną i bezpieczną przygodą.
Szerokiej drogi .




Dino,toć to wyposażenie alpinistów w himalaje ,
niestrasz że czlowieka
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Hilton napisał:
retier1 napisał:
Siemka kolego.
Jadąc w piątek,w okolicy koppang zamarzło nam paliwo.
Także,różnie to bywa w drodze


paliwo było oszukane




To nasz kierowca też musiał być oszukany
Raz za Opdal wpadliśmy w chmurę dymu z zablokowanego koła tira,
a drugim razem poślizg na moście przed Szwed w niemczech
Także jazde mielismy pod napięciem
Proponuję śpieszyć się,ale wolno
Tym razem nam się udało,z drugim może być różnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Damian R
(damodrazik)
Wiking
więc,
udało mi się przebyć tą trasę. od sztokcholmu jechalem e4 do miasta sundsvall a pozniej trasą e14 przes osterstrund.
bardzo żałuje ze wczesniej nie udalo mi sie znalezc wiecej informacji o tej trasie bo bardzo wiele nerwow by mi to zaoszczędziło. w skrócie byla to najtrudniejsza podróż w mojej karierze, a juz pare państw w swoim zyciu przejechałem.
zdecydowanie odradzam jazdę w tamtych rejonach w trakcie opadow lub po opadach śniegu.
większosc odcinkow prowadzi przez lasy, drogi sa pokryte śniegiem i lodem, klimat jak w horrorze
cale szczęście, ze autko wytrzymalo i szcześliwie dotarłem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Lucilia
(Lucilia)
Wiking
Hej,
czy ktoś niedawno pokonywał tą trasę zimą i może się podzielić doświadczeniami?

Muszę tamtędy przejechać pod koniec stycznia i chciałabym rozeznać czego się mogę spodziewać. Widziałam już, że najlepiej jechać do Sundsvall i stamtąd E14. Drogi są utrzymywane przejezdne zimą? Plus, trasa jest raczej na płaskim, czy trzeba się przeprawiać przez jakieś góry?

Mam w aucie opony całoroczne i łańcuchy i zastanawiam się czy to wystarczy. Dodam, że jazda zimą mi nie straszna i w Polsce jeżdzę po śniegu bez problemu nawet na letnich.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok