Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pierwszy wyjazd. - Norwegia

Czytali temat:
Mobelmontering og.Serwice Grzegorz G. Karol Pitek Tomasz Szymanski Zbigniew Karpinski Z Y Riggman Adamski77 Stanislaw Mazur Jimbo29 Rafafał (446 niezalogowanych)
2 Posty
Jimbo29
(Jimbo29)
Wiking
Witajcie Aktualnie mieszkam w Niemczech,ale wraz z żoną planuję przeprowadzić się do Norwegii.( Żona nie chce zamieszkać w DE,a ja sam 4 roku już nie wytrzymam). Dostałem ofertę w Lier. Mieszkanie 2 pokojowe za darmo. Stawka za 8 h dziennie na poczatek -37500(-25 % podatku)nadgodziny płatne 40% ,w niedziele i święta 100. Jestem kamieniarzem poleruje blaty kuchenne. I ja i żona jedziemy z językiem angielskim,ja dodatkowo niemieckim,choć domyślam się, że się nie przyda. Moje pytanie jest następujące. Czy warto?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
441 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
nikt Ci nie powie czy warto bo nikt nie wie co to za oferta oprocz ciebie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
Kasy nie za dużo. Ale z mieszkaniem to już wygląda całkiem dobrze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
441 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
z mieszkaniem to jest extra przy 37 tys brutto na start. Najwazniejsze pytanie czy firma wiarygodna. najwyzej wroci do balera bez wyplaty
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jimbo29
(Jimbo29)
Wiking
Mam jechać na 3 tyg próbne. W tym momencie mam już zakupione przez nich loty w dwie strony. Staram się być dobrej myśli..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów
xxx yyy
(sagan)
Nowicjusz
Sa to warunki do przyjecia,pewnie z biegiem czasu troche sie poprawia.
Ale to nie bedzie decydujace.Najwazniejsze bedzie, czy ci bedzie odpowiadac mentalnosc norweska i czy szef jest w porzadku-to sa dwie najwazniejsze sprawy,no i oczywiscie plus klimat -niestety nierownikowy.
Norwegowie roznia sie znacznie od Niemcow.
Sa mniej kontaktowi i nadaja na innej czestotliwosci-ma to swoje plusy i minusy.
Zdarzaja sie wyjatki ale Norweg nie zaprosi cie na obiad do swojego domu ,ani nie przyjdzie do twojego,nie dlatego,ze cie nielubi ale dlatego ,ze nie.Podobnie jak Niemcy Norwegowie zawsze beda chcieli,abys byl nizej niz oni-w kazdej dziedzinie.Jestes dla nich osteuropa i dobrze abys o tym pamietal-zawsze to lepiej niz polnische Schweine w Niemczech
Jezyk norweski jest do opanowania ale nie wchodzi do glowy automatycznie jak niemiecki-inna frekfencja.Nie mozna uczyc sie norweskiego bazujac na niemieckim-inna konstrukcja zdania.Nauka norweskiego to takie troche chinskie znaki kanji- masz masz okreslona fraze i ja wklejasz do pamieci.
...a poza tym wielu Polakow dociagnelo juz tu do emerytury,wiec tobie tez sie pewnie uda...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok