Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Jacek Duda Ela2023 Kot (2980 niezalogowanych)
107 Postów
Kasia kkkkk
(Kosacha)
Początkujący
Nie watpie, ze ktos mogl Ci tak powiedziec, jednak w przypadku ktory opisalam powyzej stwierdzono, ze wlasciciel mieszkania pozostanie jeden, ten sam ktory ma na nie kredyt, a to ze partner pokrywal rachunki i sie utrzymywal ze swoich pieniazkow nie mialo wtedy zadnego znaczenia, argument byl taki, ze mieszkajac samemu i tak musialby placic rachunki sie utrzymywac wiec nie ma to wplywu na wlasnosc mieszkania ! Wydaje mi sie, ze w takim przypadku dobrze jest pomyslec o uregulowaniach prawnych, tak na wszelki wypadek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Na pewno warto takie sprawy załatwić i będzie spokój. U nas ten jeden właściciel na akcie własności wynika ze zwykłej pomyłki. Byłam przy wszystkich formalnościach, ale szefowa banku zapomniała mnie dopisać, za co przeprosiła i powiedziała, że nie ma problemu, mamy przyjść w innym terminie, a ona umowę przepisze. Ja i mąż wzięliśmy wtedy kolejny wolny dzień w pracy i nie chciało nam się znów tam wracać, więc machnęłam ręką na to, a ona powiedziała, że to i tak nie ma znaczenia, bo nie mamy rozdzielności majątkowej, kupujemy w trakcie trwania małżeństwa, mamy wspólne gospodarstwo domowe, wspólne dziecko (teraz już prawie troje), pracujemy i wszystko w razie czegoś dzieli się na pół. Wtedy do tego nie przywiązywałam wagi, potem, gdy pojawił się problem prawniczka powiedziała mi to samo. W sumie mogę się uprzeć, że chcę zmiany i już.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
107 Postów
Kasia kkkkk
(Kosacha)
Początkujący
Oby sie nikomu z forumowicz nie przytrafilo...tak wogole to powodzenia zycze w waszym gospodarstwie domowym, tez jestem szczesliwym wlascicielem kredytu w NO,heh
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Kosacha napisał:
Absolutnie nie zgadzam sie z tym, ze jesli prowadzi sie wspolne gospodarstwo domowe a wlascicielem mieszkania na kredyt jest jeden z partnerow to obydwoje maja do tego mieszkania prawo !
Aaa to w zwiazu z tym, ze jesli dojdzie do sprawy rozwodowej to w dalszym ciagu wlasciciel mieszkania jest tylko jeden i potrafi udokumentowac to ze to z jego konta pociagane byly pieniazki na raty kredytu, nawet jesli wspolmalozonek byl upowazniony i razem mieli tylko jedno konto! jest to przyklad z zycia wziety, wlasnie jedna z kolezanek z pracy miala taka sytuacje i jedyne o co mogla powalczyc to o rownowartosc rzeczy ktore zostaly zakupione do tego mieszkania podczas trwania ich zwiazku...


Tak sie czesto zdarza, gdy partner czy malzonek zakupil mieszkanie przed zawarciem zwiazku. Czesto tak jest rowniez jak sa w konkubinacie i tylko jesna ze stron podpisuje wszystkie dokumenty. Albo gdy jedna ze stron dostaje to mieszkanie w spadku. To co osoba wnosi w malzenstwo jest jego rowniez po rozwodzie. Z tym, ze jezeli mieszkanie jest zadluzone, to dlug rowniez ma tylko ta osoba co kupila to mieszkanie czy dom. Jezeli dom jest kupiony jak para jest juz malzenstwem, to sprawa wyglada inaczej.
Twoja kolezanka pewno wprowadzila sie do tego goscia. Sad pewnie uznal, ze jakby mieszkala sama to musialaby placic te 5-7 tys za wynajm, czyli uznali ze placila czynsz swemu bylemu partnerowi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
najlepiej takie sprawy ja kupno mieszkania, dokumenty o kredyt trzeba podpisywac przez oboje partnerow, malzonkow zeby pozniej nie bylo nieprzyjemnych rzeczy, w naszym przypadku jest tak ze mamy wspolne konto i razem podpisujemy umowy o kredyty, o mieszkanie, o wynajem... przynajmniej sie obydwoje czujemy na rownych prawach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
145 Postów
Angelika Mojak
(Angela22)
Stały Bywalec
jeśli mieszkanie jest do remontu "drobnego", to dobrze się należy przyjrzeć, nie popaść w optymizm kosztowy, tylko najlepiej pójść z kimś kto jest skąpy i się czepia szczegółów, żeby równoważyć zachwyt
https://domotechnika.pl/dobre-wideodomofony-dla-domow-jednorodzinnych/ Dla wygody równiez dobrze jest się zastanowić nad wideodomofonem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok