Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Karol Pitek Jan Maryjan iwcia29 kojar Angelika Mojak MoniaC (2803 niezalogowanych)
8929 Postów
Maniak
....mało tego koszty za wizyty osoby dorosłej u dentysty , stomatologa i protetyka nie są wliczane w ta kwotę ...
Jedynie jak byś miała wypadek nie z własnej winy i potrzebna była by operacja stomatologiczna to wtedy nic nie płacisz a tak to za wszystko bulisz aż miło...
Dlatego wszyscy co mogą i mają takie prawo zabiegi z uzębieniem robią w Polsce ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Mgła)
Wiking
Pierwszy raz muszę się udać do lekarza będąc tutaj w Norwegii.Z odpowiedzi zrozumiałam,że przy rejestracji proszę o tłumacza,następnie płacę za wizytę(powyżej kwoty 1800 mam prawo do zwrotu).Proszę jeszcze o odpowiedz,czy mam wybór tłumacza tzn. kobietę czy mężczyznę,bo w przypadku mojej dolegliwości wolałabym tłumacza-kobietę Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
gabriel napisał:
....mało tego koszty za wizyty osoby dorosłej u dentysty , stomatologa i protetyka nie są wliczane w ta kwotę ...
Jedynie jak byś miała wypadek nie z własnej winy i potrzebna była by operacja stomatologiczna to wtedy nic nie płacisz a tak to za wszystko bulisz aż miło...
Dlatego wszyscy co mogą i mają takie prawo zabiegi z uzębieniem robią w Polsce ....


o w mordę czyli nie mam co zawracać sobie głowę zwrotem koszów za leczenie u dentysty tak? no to nieźle, dobrze,że w odpowiednim momencie zrezygnowałam z dalszego leczenia, bo za 1 ząb 10tys NOK!! a jak do tej pory wydałam ponad 3tys i z ostatniej wizyty, tej najdroższej zrezygnowałam.... uff
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Tylko dzieci maja opiekę bezpłatna nie wlicza się w to całkowicie korekta .
Dlatego tak tutaj rodzice szaleją z dzieciakami do stomatologa . puki mogą to zabezpieczają uzębienie swoich pociech aby później jak najdłużej mieć z głowy niemałe wydatki na ten cel..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
magdalena_d84 napisał:
....o w mordę....uffNawet za zrobienie tej zwykłej i niezbędnej protezy trzeba płacić a u nas jest ona w wersji podstawowej bezpłatna .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
Tak tak, wiem, że dzieci mają tutaj opiekę medyczną za darmo i wcale się rodzicom nie dziwię, że tak latają, dobrze,że nasi stomatolodzy nie kasują tak jak tutaj... chociaż przeciętnego człowieka w Polsce też nie stać żeby sobie tak pójść i zrobić porządnie zębale... no cóż, moje szczęście, że zrezygnowałam...ja we wtorek lecę do PL więc pozałatwiam sobie wszystko tańszym kosztem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Tańszym nie tańszym ...jak się jedzie przy okazji to faktycznie koszt podróży się rozkłada...
Ja zawsze w czasie pobytu najpierw wpadam do przychodni i rejestruję się na stale zabiegi a dopiero następnie spokojny zaczynam szaleć ....
LA BANGA...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
Prosty przykład: dostałam cennik mojej dentystki tutaj ze Stavanger,
za 1 ząb na włóknie szklanym płaci się u niej 18tys NOK, ja w PL dałam 600zł za jednego,
tutaj implant kosztuje od jednego w granicach 20-25tys NOK natomiast położenie materiału wybielającego na ząb tutaj 550-750NOK...

tylko te ceny zapamiętałam,bo miałam ich więcej ale kartkę gdzieś przesiałam...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
gabriel napisał:
Tańszym nie tańszym ...jak się jedzie przy okazji to faktycznie koszt podróży się rozkłada...
Ja zawsze w czasie pobytu najpierw wpadam do przychodni i rejestruję się na stale zabiegi a dopiero następnie spokojny zaczynam szaleć ....
LA BANGA...


tańszym w porównaniu do tych cenników miałam na myśli, biorąc pod uwagę,że miałabym tutaj zapłacić 10tys NOK to ja mam przelot w dwie strony z córką za 1100zł plus zrobiony ząb i jeszcze mi zostaje na szaleństwa w PL dla mnie heehe tak samo ja robię, najpierw przychodnie później szaleństwa... jak to ująłeś LA BANGA
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
gabriel napisał:
TAAAK.....a ile razy już Tobie ta kwotę około 2tys NOK.zwróciliiii...?..
Ha...aaaa....???
Owszem kwota jest zwracana w następnym roku rozliczeniowym jednak powyżej tej określonej pułapem 1800NOK.
No chyba ,że mnie walnęli w rogi...



gabi mi nic nie zwracali bo nie uzbierałam takiej kwoty ale koleżance zwrócili całkowity koszt okularów bez żadnego wkładu własnego
Wiec nie plec tu bzdur jak masz w zwyczaju i nie wprowadzaj ludzi w bład a ty Magdalena idz z tym do nav powinni ci zwrocic za wizyte tak mi mowiła kolezanka w pracy ta ktorej zwrocili za owe okularki

Gabi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok