Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Czy to choroba? - Norwegia

Czytali temat:
(1359 niezalogowanych)
1 Post

(retier1)
Wiking
Im człowiek starszy i więcej ma doświadczenia życiowego tym mniej rozumie swój rodzaj .A niby uczymy się całe życie .Niechcący podsłuchałem rozmowę:wiesz,ja już mam 180godz. w 2tyg. .Na początku pracy w Norwegi też pracowałem po 12godz.,ale nigdy aż tyle!!! I uważałem że tak jest dobrze i musi tak być.Szybciej zarobię kasę,szybcie wrócę do kraju .I co,g.....no prawda.Mniej masz -mniej wydajesz,więcej zarabiasz- więcej wydajesz .No chyba że masz charakter dusigrosza to i coś uciułasz .Czy to nie jest chore?Czy tylko polski Marian na to choruje? Jak narazie ,widzę tylko naszego Mariana A może jest to niewolnictwo na własne życzenie,zakodowane w naszych genach prze ponad 100 letnie życie pod zaborami
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Mam znajomego Litwina który dziennie pracuje po 12 T bez niedziel .
Na pytanie czy nie przesadza odpowiedział...A co mam tu innego do roboty...?
Do pracy i z pracy samochodem jedzie 2,5 T ...
Wychodzi po 14,5 T dniówka ....
Nawet w niedzielę jak by mógł to by pracował....
Niemniej w takim systemie pracuje 8mesięcy a na cztery jeździ do domu na Litwę...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
retier1 napisał:
.Niechcący podsłuchałem rozmowę:wiesz,ja już mam 180godz. w 2tyg.

to tak mozna wogole????
przeciez za to sa kary z skatt dla pracodawcy i 50 proc podatki ( tak słyszałam nie wiem czy to prawda ale mowiła to ksiegowa z nightmarefactory (moja pierwsza praca w no) do własnie jednego litwina ktory tez chciał pracowac jak Neger po 12 h dziennie
z tym ze on potem pracował po 12 ale chyba po tym dostał przymusowy urlop nie wiem dokładnie bo juz sie zwolniłam z tej fabryczki , ale wiecie co spytam sie jutro o dokładniejsze konkrety mojej ksiegowej podczas porannej kaffki
p.s. ja mam w umowie 37,5h tyg i tak wydaje mi sie to duzo


.I co,g.....no prawda.Mniej masz -mniej wydajesz,więcej zarabiasz- więcej wydajesz:

AMEN
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
Ja tam reprezentuje polska pracowitosc jak tylko moge!!!! o 13 po kawie zaczynam myc raczki po ciezkim dniu i staram sie unikac brudzacych elementow wyposazenia!!!! Do 14.30 jakos zleci. Patrzac na moje "odcinki z wyplaty" zawsze sie smieje bo patrze na rubryke podatek!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
krolestwo za konia napisał:
Ja tam reprezentuje polska pracowitosc jak tylko moge!!!! o 13 po kawie zaczynam myc raczki po ciezkim dniu i staram sie unikac brudzacych elementow wyposazenia!!!! Do 14.30 jakos zleci. Patrzac na moje "odcinki z wyplaty" zawsze sie smieje bo patrze na rubryke podatek!!!


Sory ale nie bardzo rozumiem coz smiesznego pisze w rubryce podatek????
wiesz 'ja jestem prosty chłop z mazur..."
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
To jeszcze tak mniej mam 29% podatku,troche wiecej mam 35 % podatku,mam duzo 49% podatku!!! A suma na koncu roku prawie jednakowa na koncie jak to spiewaly "lady punk"-MNIEJ NIZ ZERO,OOOO!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
krolestwo za konia napisał:
To jeszcze tak mniej mam 29% podatku,troche wiecej mam 35 % podatku,mam duzo 49% podatku!!! A suma na koncu roku prawie jednakowa na koncie jak to spiewaly "lady punk"-MNIEJ NIZ ZERO,OOOO!!!


a to pewnei jedzie ci tabela 7100 czy jakos tak a jak nie i pobiera za duzo to sie nie martw na koniec roku ci zwrócą

moim zdaniem lepiej by skatt zwracał tobie niz ty skatt
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
Kami juz dawno nie zdarzylo mi sie ZWRACAC a imprezki byly o byly!!! Wiec skoro nie dala mi rady siwucha to i skatt nie da! jezeli chodzi o tabele to masz racje 7100 to podstawa tutaj,no chyba ze adoptuje sobie 4 trolli,hihihihi.
O nadgodziny sie nie pytaj,juz mowie: zaklad moze wystapic o dodatkowe nadgodziny dla pracownika do lacznej sumy 600 godzin.Skatt zaciera tylko raczki gdy widzi takich dobroczyncow ktorzy placa 49% podatku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
hihihihi to niezwracaj zatrzymaj dla siebie i 4 troli
wiesz jak to mowia... 4 norkow masz na chacie kazda laska zdejmnie gacie
...ups to chyba było o złotym łancuchu na klacie :
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
96 Postów
Założyciel MN
to ja wkleję okolicznościowy obrazek, który może pasu do tej dyskusji
static.demotywatory.pl/uploads/1252106101_by_rickovsky.jpg
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok