Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

PRZEPROWADZKA - Norwegia

Czytali temat:
(3417 niezalogowanych)
42 Posty

(LESZEK I ANETA)
Nowicjusz
DZIEN DOBRY CZY KTOS MOZE MI UDZIELIC ODPOWIEDZI NA KILKA PYTAN?PISZE W SPRAWIE PRZENIESIENIA SIE Z DZIECMI DO MEZA PRACUJACEGO W NORWEGI.CZYTAŁAM NA TEN TEMAT W INTERNECIE ALE NIE UZYSKALAM POTRZEBNYCH MI ODPOWIEDZI.MAM KILKA PYTAN CZY MOGE U WAS UZYSKAC ODPOWIEDZI LUB ZOSTAC POKIEROWANA GDZIE PYTAC?MAZ PRACUJE W NORWEGII 2LATA,MA UMOWE O PRACE NA CZAS NIEOKRESLONY CHCE Z DZIECMI 11 I 14 LAT ZAMIESZKAC Z MEZEM,NAJWAZNIEJSZE PYTANIE-SYN JEST DZIECKIEM Z POPSZEDNIEGO MAŁZENSTWA-JAK MA WYGLADAC ZGODA OJCA BIOLOGICZNEGO?PODPIS CZY OSWIADCZENIE?CZY AKTA URODZENIA MOJE I DZIECI MAJA BYC NA DRUKU EUROPEJSKIM CZY PRZETLUMACZONE.TO SAMO Z AKTEM MAŁZENSTWA?A CO Z APOSTILE?CZY JEST POTRZEBNE I DO JAKICH DOKUMENTUW?CO JESZCZE POTRZEBUJE DO ZLOZENIA WNIOSKU O LACZENIE RODZIN?GDZIE MOZNA POBRAC WNIOSEK?CZY MUSZE TO ZROBIC BEDAC JUZ W NORWEGII CZY MOZNA KORESPONDENCYJNIE,LUB CZY MAZ MOZE ZLOZYC WNIOSEK W NORWEGII?CO Z NUMEREM PERSONALNYM,CZY ZOSTANIE NADANY PO ROZPATRZENIU WNIOSKU CZY TO OSOBNA SPRAWA,JESLI TAK TO GDZIE MOZNA SKLADAC WNIOSKI,CZY WNIOSEK O LACZENIE RODZIN(CZY POZWOLENIE NA POBYT?)DLA MNIE I DZIECI NA JEDNYM WNIOSKU CZY KAZDE OSOBNO?CZY DO SZKOLY MOGE DZIECI ZAPISAC DOPIERO PO UZYSKANIU ZGODY NA POBYT CZY WCZESNIEJ,CZEKAM NA ODPOWIEDZI ZGÓRB BARDZO DZIEKUJE
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Po pierwsze to wyłącz caps, bo można zeza dostać jak sie to czyta, duże litery oznaczaja krzyk.

Potrzebne są akty urodzenia dzieci na druku europejskim, akt małżeństwa na europejskim - wytedy nie trzeba apostille. Unikasz kosztów tłumaczenia, a w USC powiedz ze potrzebujesz to do rodzinnego w Norwegii, wydadzą ci za darmo.
Zgoda biologicznego ojca musi byc na piśmie i musi byc poswiadczona, a potrzebne to bedzie do UDI.
Do łączenia rodzin można przystąpić po waszym przyjeździe do Norwegii, bo musicie stawić się osobiście przy składaniu wniosku o numer personalny.
Do łączenia rodzin twoj mąż potrzebuje kontrakt o prace, kontrakt na mieszkanie i trzy ostatnie odcinki z pensji.
Wnioski mozna pobrac ze strony udi.no ,lub na miejscu, trzeba je wypelnic i podpisac. Osobny wniosek dla każdej osoby.
Do szkoly mozna zapisac dziecko w każdym momencie i potem doniesc numer personalny. Najlepeij zeby mąż zglosil wczesniej ze przyjada dzieci, zeby już szukali miejsca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
Niestety...........nie jestem aż tak bystry ,czy też rozgarnięty jak Hilton i po waszym poście dostałem totalnego kociokwiku aż chciałoby by się krzyknąć : ło matko ... !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty

(LESZEK I ANETA)
Nowicjusz
Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz,jesli mozna to mialabym jeszcze 2 pytania,jak ma wygladac ta zgoda ojca biologicznego(włoasnymi słowami?)i jak ma wygladac jej poswiadczenie?Czy skladajac wniosek o łączenie rodzin otrzymamy z dziecmi odrazu nr personalny czy to osobna sprawa?czy ktos wie jak wyglada zapisanie dzieci do szkoly?jakie dokumenty trzeba miec z polski?pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Aby zapisac dzieci do szkoly nie trzeba miec zadnych dokumentow, wystarcza paszporty i potem trzeba nr pers. doniesc.
Numerow pers. nie otrzymacie automatycznie, trzeba o nie wystapic do skatte na osobnym wniosku i trzeba byc osobiscie z dziecmi i dokumentami tozsamosci, bo urzednik musi was widziec, takie sa przepisy.
A zgoda ojca musi byc poswiadczona przez urzednika panstwowego, dlatego ze na dokumentach juz w Norwegii jest wymagany podpis ojca, ktory ma prawa rodzicielskie.
Ja nie potrzebowalam takowej, wiec nie jestem pewna jak to sie zalatwia w Polsce, zapytaj najlepiej w sądzie jak to ma wyglądac, moze wystarczy zaswiadczenie od notariusza, a moze zaswiadczenie z sądu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok