Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Czytali temat:
Paweł Polakiewicz Anna Cyran (4779 niezalogowanych)
4 Posty
pikol .....
(pikol)
Wiking
Ja proponuje aby zostaly juz zablokowane odpowiedzi to tego pytania , bez sensu dziecinada
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
mikii napisał:
oczywiscie Sethurn ze w przeliczeniu na zarobki jest tu o niebo lepiej , ale wiemy co autorka posta ma na mysli . Jesli wejdzie taka ustawa to mieszkajac tu a kupujac samochod w polsce i placac tam ubezpieczenie nie ma porownania cenowo , w no placili bysmy tylko podatek drogowy czyli ok 3000 tys kr w zaleznosci od rocznika auta i pojemnosc silnika. Mysle ze chyba kazdy obcokrajowiec przerzucil by sie na samochod ze swojego kraju ze wzgledu na koszta i to jest normalna sprawa.
dlaczego to niby nie ma porównania cenowo? skąd się biorą w ogóle te poglądy. chyba nikt tu nie mówi o nowych samochodach z salonu, gdzie różnica cen jest powalająca, ale... ten kogo stać na nowy samochód w Polsce to tu chyba się nie dorabia teraz. przeciętny wiek samochodu w Polsce to ponad 14 lat. sprawdź sobie ceny 14 latków na finn.no i chociażby allegro.pl różnice w cenach niewielkie, a czasem i taniej w Norge. porównując, że tu liczników nie kręcą i nie wiozą zapchlonego siajsu od Turków z Raichu do klepania i tynkowania, to ceny norweskie są wręcz niższe na samochody 10 letnie i starsze. co się tyczy ubezpieczeń, a że posiadam i w Polsce w Krakowie i tu, to też powalającej różnicy nie widzę. także siedzą kombinatorki i majaczą sobie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(milenka)
Wiking
mialam na mysli Jasta 102 samochody nowsze nie samochody 14 letnie ! Ja za swoj dalam tu 150 tysiecy kr a taki sam w polsce kosztuje 40 tysiecy wiec jest roznica i to kolosalna
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Nie do konca to mialem na mysli Obywatelu Jasta.. pisalem juz kiedys, ze ceny aut nowych w zasadzie wszedzie sa kalkulowane tak, aby przecietny Kowalski mogl sobie kupic nowe auto klasy C (od compact), za rownowartosc swojego rocznego wynagrodzenia (brutto).. Tak to dziala w niemal calej UE, w USA.. a takze w Skandynawii. W Niemczech srednia krajowa to ok 21.000EUR (brutto), i za to mozna w Niemczech kupic Golfa.. podobnie w Norwegii - srednia krajowa to jakies 254.000NOK, i za to takze da sie kupic Golfa... O polskiej sredniej nie wspominam..

Ubiegajac tych, co zaraz wymysla (zly!!) 36% podatek... to ile kto podatku placi opiera sie wylacznie o to, co ten ktos robi ze swoimi pieniedzmi.. Nie znam nikogo, kto placilby wiecej niz 28%...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
pikol napisał:
Ja proponuje aby zostaly juz zablokowane odpowiedzi to tego pytania , bez sensu dziecinada

Podpisalbym sie pod tym, ale widzisz... Hulaj plota.. MOD'a nie ma
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
betty napisał:


Do zuzu

Jesli chcesz wiedzic to nie jestem jakas tam dziewczynka bo juz nie bawem bede miala napewno duzo lepsze wyksztalcenie niz ty a wyksztalcenie z inteligencja ida w parze czyli smiem stwierdzic ze skaczyliscie pewnie podstawowke ! Na inteligentnych to wy dwaj nie wygladacie stwierdzam po postach ktore sa skierowane w moja strone ! Jak narazie nie popelnilam zadnego bledu wiec nie mow mi ze jestem anaalfabeta - anaalfabeto !
To tyle co chcialam wyrazic i nie mam zamru dyskutowac z polmozgami !


tak skończyłem podstawówkę jak i zdecydowana większość Polaków i nie ma czym tu się chwalić, ot taka kolej rzeczy na drodze edukacji człowieka.
Jeśli będziesz miała dużo lepsze wykształcenie niż ja, to tylko pogratulować choć muszę cię zmartwić jeśli uważasz jeżeli kończysz gimnazjum lub korespondencyjny kurs pasania gęsi to jeszcze ci troszkę brakuję do mnie.

Jednak po twoich postach (im ich więcej) tym bardziej jestem o tym przekonany, że nie potrafisz zrozumieć tekstu który czytasz ani tego który piszesz, poza tym że składasz litery w słowa a słowa w zdania. Nie przejmuj się jednak tym, nie ty jedyna posiadasz taką zdolność, chłop na 102 pisał jaki to procent Polaków jest w tej elitarnej grupie.

Pozdrowienia od człowieka który skończył podstawówkę.


P.S. potrzebuję trzech osób które powiedzą że umiem latać bo chce sie wybrać na Preikestolen (Hyvlatonnå) i mnie korci, a przyśpieszenie ziemskie jakoś mnie nie przekonuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
123 Posty
Aga Luba
(Luba)
Stały Bywalec
betty napisał:

Jesli chcesz wiedzic to nie jestem jakas tam dziewczynka bo juz nie bawem bede miala napewno duzo lepsze wyksztalcenie niz ty a wyksztalcenie z inteligencja ida w parze czyli smiem stwierdzic ze skaczyliscie pewnie podstawowke ! Na inteligentnych to wy dwaj nie wygladacie stwierdzam po postach ktore sa skierowane w moja strone ! Jak narazie nie popelnilam zadnego bledu wiec nie mow mi ze jestem anaalfabeta - anaalfabeto !
To tyle co chcialam wyrazic i nie mam zamru dyskutowac z polmozgami !


Ciężko mi tu będzie Cię krytykowac, bo moja Mama ma na imię Beata, no ale cóż...
Z początku trochę mi się Ciebie żal zrobiło (czytaj - żal, że chłopaki na Ciebie naskoczyli, a nie żal, bo jest mi przykro, że taka jesteś), myslę sobie - zapytała, a tu taki pogrom. Teraz jednak, kiedy czytam Twoje złote mysli a propos wykształcenia i w krótkim tekście sadzisz byki ortograficzne na potęgę, to się zastanawiam, o co Tobie chodzi? Co to znaczy miec lepsze wykształcenie? Jeżeli tak ma wyglądac absolwent wyższej uczelni, to ja proponuję skierowac do takiej jednostki raz jeszcze Komisje Akredytacyjną. Z jednym jednak muszę sie zgodzic - wykształcenie z inteligencją na pewno idą w parze w Twoim przypadku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
pikol .....
(pikol)
Wiking
ale z was pprzykrusy ! PO co jedziecie na dziewczyne i bawicie sie kto wiecej przykrych slow jej powie , no w necie to kazdy jest mocny tylko ze w realu marnie to sie sprawdza ! a propo szkoly nie wiem w czym te zwadpienie byki robi duzo osob popelnia nawet i po studiach ! Moi sasiedzi zrobili piekna piaskownice dla dzieci zapraszam do niej bo widze ze polowa tu to strasznie sie nudzi !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
pikol .....
(pikol)
Wiking
Zuzu napisał:
[quote]betty napisał:
[quote]

tak skończyłem podstawówkę jak i zdecydowana większość Polaków i nie ma czym tu się chwalić, ot taka kolej rzeczy na drodze edukacji człowieka.


z czytaniem ze zrozumieniem jak narazie to TY masz problem bo autorka miala na mysli ze skonczyles TYLKO podstawowke, a teraz proba blysku i zamydlenia oczu i zeby ja zgnoic mydlisz jej oczy ! Mysle ze dala sobie spokoj i ma bo prozba z podwierdzeniem jej niepewnosci wynikla ublizaniem i docinkami jej !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(milenka)
Wiking
Betty jesli jeszcze tu zagladasz to olej ich co pisza! NIe macie sie do czego juz do niej przyczepic i wymyslacie jakies jej bledy , ale kazdy tak robi kto juz nie ma w jaki sposob sie bronic i do czego sie przyczepic pokazujac w ten sposob jak moga zablysnac na forum bo w zyciu codziennym im to nie wychodzi ! Zuzu a TY ?, nie dotarlo do Ciebie co pisala ona ? Jak chcesz nadal jej ublizac to umow sie z nia w realu a nie udajesz kozaka na forum ! Boisz sie ze nie podolasz jej i w gacie narobisz zapewe ! I nawet znalazla sie jakas LUBA wielce inteligentna ktora przykladem swieci na forum huahaha i zadnych bykow nie wali !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok