Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 31 maja

Rodzić w Norwegii czy w Pl? - Norwegia

Czytali temat:
Tomek ... agata laskowska judyta now Angelinaa **** oskar_wolny22 (3201 niezalogowanych)
3 Posty

(efua982)
Wiking
Takie pytanko - mieszkam w Polsce,jestem w 5mc ciązy i mam mglisty plan, zeby przed terminem porodu wyjechać do Norwegii i tam urodzić dziecko... ale wciaz sie waham,ponieważ nie wiem na jakie warunki finansowe w takim przypadku mogę liczyć w Norwegii,ile tyg wcześniej przed rozwiązaniem musiałabym zawitać w NO, a co najwazniejsze czy opieka medyczna jest w stanie zepewnić mojemy dziecku lepsze warunki niż PL?Dodam jeszcze,mój partner od dluższego czasu przebywa w Norwegii,posiada stałe zatrudnienie,stały nr personalny,więc chciałabym wiedzieć,czy z tego tytułu naszemu dziecku,jeżeli"urodzę w No"należą się jakieś świadczenia?
Z góry dziekuję za jakiekolwiek podpowiedzi w tym temacie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Za pozno.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
co za późno
muszą jeszcze w tym tygodniu wziąć ślub
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Ale nie pracowala w norwegii, a min. szesc miesiecy musi byc. Chybam, ze sie pospiesza ze slubem.
Partner tu od dluzszego czasu, a jak zwykle kobieta pyta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
partner musi dużo pracować, aby zarobić, co powoduje stresa i w pozostałym czasie spożywa alkohol na ciepło
na wycieczkach do Polski w przerwie spożywania poczyna dziecko i wraca do pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
jasta102 napisał:
partner musi dużo pracować, aby zarobić, co powoduje stresa i w pozostałym czasie spożywa alkohol na ciepło
na wycieczkach do Polski w przerwie spożywania poczyna dziecko i wraca do pracy

jeszcze nie wynaleziono leku na ciebie i chyba nie wynajda
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(godejrowa)
Wiking
Ja radze rodzic w Polsce ja rodzilam w Norwegii i zaluje. Malo sie nie przekrecilam. Opieka medyczna jest tu beznadziejna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
godejrowa napisał:
Ja radze rodzic w Polsce ja rodzilam w Norwegii i zaluje. Malo sie nie przekrecilam. Opieka medyczna jest tu beznadziejna.

Dlaczego beznadziejna? Wystarzcy sie dobrze z nimi komunikowac i wszystko jest tak, jak powinno byc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
zapewne pani chodziło, że nie przepisują dziecku antybiotyku na katar
a dziecko tak strasznie a psik robi
no i w ogóle na jakąś boleść to tylko paracetamol, a nie chociaż ze 3 albo 5 różnych lekarstw, co to je trzeba brać jak na kartce napisane
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Justyna X
(lenka85)
Wiking
Bardzo rzadko tu bywam a już zauważyłam jacy niektórzy są złośliwi.
Nie wiadomo o co jej chodziło, ale fakt, że lekarze również często popełniają błedy i przekręcic można się i tu i w Polsce w szpitalu.
Ja dopiero mam wczesną ciążę, ale od znajomych, a także z internetu się dowiedziałam, że w Polsce lepiej prowadzi się ciążę. Jest dużo więcej badań w określonym czasie, kiedy to można zauważyc ewentualne wady płody i zacząc leczenie od razu po ich wykryciu. W Norwegii panuje przekonanie, że do 3 razy można poronic, bo to normalne, dopiero później zaczynają się pacjentką interesowac. Przeczytałam o wielu przypadkach kobiet, które gdy tylko miały złe objawy w ciąży zgłosiły się do lekarza, podjęto leczenie i nie dośc, że te dzieci się urodziły to jeszcze były zdrowe.
Ja sama ostatnio poszłam do lekarza, żeby zrobic test beta HCG z krwi, który jest bardziej wiarygodny niż test z apteki, potwierdza on ciążę i jeszcze pokazuje czy poziom tego hormonu prawidłowo wzrasta w organiźmie, w związku z czym czy zarodek prawidłowo się rozwija. Lekarz tylko zrobił duże oczy, zdziwił się i powiedział, że u nich robi się tylko badanie z moczu na samo potwierdzenie ciąży. U lekarza robi się tylko ogólne badania krwi, moczu, mierzy brzuch, waży pacjetnkę, itd. W Polsce dostaje się skierowanie na dużo więcej innych badań z krwi, moczu. W Norwegii można miec tylko jedno lub dwa usg przez całą ciążę (chyba, że lekarz wykryje jakieś powikłania to kieruje do ginekologa). W Polsce obowiązkowe są 3 badania usg w odpowiednim czasie i zupełnie niegroźne dla dziecka i matki.
Kobieta w ciąży nie może się doczekac narodzin swojego dziecka, a poronienia (tym bardziej 3 razy) sprawiają wielki ból psychiczny.
Napisałam to, czego dowiedziałam się od ciężarnych znajomych w Norwegii i już matek. Jest to ogólne stwierdzenie i byc może są inne przypadki odmiennego podejścia do kobiet w ciąży.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok