Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

mam pytanko! - Norwegia

Czytali temat:
(1011 niezalogowanych)
3 Posty
grzegorz czyż
(grzesio75)
Wiking
witam wszystkich. czy jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć czy należy się becikowe lub jakiekolwiek pieniążki gdy ja pracuję w norwegi a żona nigdy tutaj nie była? pozdrawiam. grześ
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
132 Posty
Stały Bywalec
becikowe nie ale zasilek na dziecko tak.Takze mozesz korzystnie rozliczyc sie z podatku jako status pendler
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
Becikowe nalezy sie Matce,ktora tutaj urodzila dziecko, jezeli matka nie przebywa w NO z dzieckiem to Ty jako ojciec mozesz dostawac na dziecko Barnetrygd w kwocie 970nok co miesiac.
Kwote ta moga wam zwrocic nawet kilka miesiecy wstecz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
grzegorz czyż
(grzesio75)
Wiking
dzięki za odpowiedź ale jakie mi są potrzebne papiery aby dostać co miesiąc kasę na dziecko i gdzie mam je złożyć oraz czy ważne jest jaką mam umowę o prace [ pracuje około 5 miesięcy w roku]. z góry dziękuje. pozdr.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
132 Posty
Stały Bywalec
akt urodzenia dziecka,wspolne zameldowanie,akt malzenstwa,mowa o prace.Musisz zlozyc to w biurze NAV
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
musi to złożyć w urzędzie marszałkowskim w PL w wydziale do spraw rodzinnych plus wypełnione wnioski E 401 i E 411 podstęplowane w lokalnym NAV .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
grzegorz czyż
(grzesio75)
Wiking
a co z umową? ma znaczenie jaką mam umowe? pracuje u polaka który ma tutaj firme i mam puszczonych na siebie około 4-6 miesięcy rachunków wciągu roku. czy to ma jakieś znaczenie? dodam że podatek płaci za mnie przez cały rok. wielkie dzięki za info. pozdr.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
to dowiedz się w nav ....nie będę wróżył w jakichś nie typowych przypadkach . rodzinne należy się jeżeli ma się ważną umowę o prace czyli ogólnie ujmując pracuje albo jest sie zarejstrowanym w nav z prawem do zasiłku .
aha ...nie wnikam jak jest w przypadku działalności gospodarczej bo takiej nie prowadzę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok