Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Szukam pomocy, wsparcia! - Norwegia

Czytali temat:
55555555 55555555 Miroslaw ..... Piotr Piotr ON Tamten Rokokko3255 Matii. (2681 niezalogowanych)
11 Postów
Magdalena Odrobińska
(MagdalenaOdrobinska)
Wiking
.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Pytanie raczej retoryczne :
Dlaczego właśnie Norge ... ?
---
A nie Wyspy , skoro potraficie się swobodnie w tym języku porozumieć z Tamtejszymi autochtonami .
---
Zwłaszcza , że Tam start jest dużo prościejszy i tańszy .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
1. W Norwegii liczy sie konkretny zawod
2. Wpierw niech ktores z was rzyjedize pierwsze, uprzednio znjaodowszy miejsce do zaczepki i jakas prace
3. W urzedach nei jest tak strasznie, dokementy sa juz z polskim tlumaczeniem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Magdalena Odrobińska
(MagdalenaOdrobinska)
Wiking
Dlaczego Norwegia?
Bo czytaliśmy że w Norwegii żyje się lepiej niż na Wyspach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Magdalena Odrobińska
(MagdalenaOdrobinska)
Wiking
Miło wiedzieć, że sprawy urzędowe nie są tak straszne.
Jakie dokumenty trzeba mieć żeby załatwić pozwolenia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
63 Posty

(Vatn2121)
Początkujący
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
MagdalenaOdrobinska napisał:
Dlaczego Norwegia?
Bo czytaliśmy że w Norwegii żyje się lepiej niż na Wyspach.

Względne pojęcie ... oraz z reguły BARDZO MYLNE ...! .
---

Jednocześnie ... tak jak napisał Karol ...
Tu dobrze mają jedynie Te osoby , które mają konkretny Zawód , oraz Akuratnie , jest dla Tychże Praca .
---
Proponował bym jednak dla Was Nieszczęsne Wyspy ... Tam Macie większe pole do Popisów .
I co najważniejsze ... skorygujecie swoje mniemanie o znajomości języka Angielskiego , przy okazji doskonaląc jego tak wymowę jak i pisownię .
---
Problem naprawdę pod poważną dyskusję i indywidualną rozwagę .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Magdalena Odrobińska
(MagdalenaOdrobinska)
Wiking
Podjęliśmy już decyzję, że chcemy do Norwegii. I nie pisałam na forum po to żeby ktoś mnie zniechęcał lecz po to by ktoś mi pomógł. Więc proszę o wsparcie i pomoc, a nie zniechęcanie. Z góry dziękuję.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
98 Postów
Kasia Janowska
(maniakalnie)
Początkujący
jestescie z Polski,wiec macie prawo siedziec tu na d..ie przez 3 miesiące bez żadnych formalnych pozwoleń itp. Kazdy wyjazd z norge,chocby na 1 dzień, przerywa bieg tego terminu. Jako osoba poszukująca pracy nie masz żadnej pomocy ze strony państwa. masz prtawo zarejestrowac się i wrzucic z baze swoje cv na stronie NAV. to jest takie połączenie urzedu pracy oraz pomocy społecznej. na str. NAV.NO sa oferty pracy,są wszelki einformacje (takze w jezyku polskim) o tym co jak i gdzie. Jak już znajdziecie pracę, to wtedy z umową wybieracie się do Tax Office-nie wiem jak to się nazywa po norwesku, i tam składacie podanie o numer Dnummer,czyli tymczasowy numer personalny. tyle chyba...

wiem, że nie pytałas o porady, opinie i doświadczenia ludzi z forumwięc nie bede sie wypowiadac. Ale jakbys jednak chciała dowiedziec się więcej,jak tu jest , jak trudno/łatwo znależc prace itp. to służę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
82 Posty
Michał duda
(dudix79)
Początkujący
wyslalem ci wiadomosc na priv
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok