Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

Aftenposten: „Polacy zostają na dobre - Polakkene er kommet for a bli” - Norwegia

Czytali temat:
Michał Wesoły Adrianna Dyrda (2611 niezalogowanych)
17 Postów
Michał Wesoły
(KIBOL)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Aftenposten: „Polacy zostają na dobre - Polakkene er kommet for a bli”
MN to się nie rozpisał na temat artykułu, w AFM jest tego z 4 strony a tu tylko mała wzmianka o czymś tam........... Bardzo mała ilość Polaków zna Norweski..... i kupuje norweski dziennik z Oslo i okolic... i nie sadze żeby byli w stanie przetłumaczyć cały artykuł i go zrozumieć. Strona MN powinna przetłumaczyć cały artykuł szczegółowo..... a teraz kto kupi piątkowy Aften, jak już jest sobotni drukowany...... pozdro dla admina i ekipy stronki...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
211 Postów

(mari66)
Stały Bywalec
ta jasne polacy sa zli tylko ze to ciapaci sa terrorystami i zlodziejami...zajebiscie nie wiem gdzie norwedzy maja mozg....???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Wiking
podklasą już jesteśmy a te barany*( nie ubliżam baranom) to żadnej klasy nie mają.. ale mnie w kurzył ten artykuł



*baran łagodne i pożyteczne zwierze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mmmmm gwww
(Xtz)
Wiking
haha dobre, mloda generacja Polakow ZNA jez.angielski(pisze to do leny)! no sorry !!! chyba ze skonczysz jedynie podstawowke!!!! ja sam ucze sie norweskiego!!! i sie naucze!! a ty lena to pewnie odrazu mowilas po norwesku? Wszystko wymaga czasu !!wkurza mnie takie gadanie polakow o rodakach.smiech!dla mnie wiekszosc norwegow w 78% to ciemniaki!!! a 86% procent Polakow zagina ich we wszystkich dziedzinach! taka prawda, przyklad, 19 letnia norwezka nie wie gdzie leza niemcy polska! znajomi norweg i szwed glupiego sloika nie mogli otworzyc, a moja piekna zona z PL pokazala im magiczna sztuczke!!! Nie bede sie tutaj rozpisywal bo do wieczora by mi zeszlo z takimi przykladami. To jest smiech o czym te baranki w gazetach pisza!!!! skandynawowie sie do nas umywaja!!! a prawda jest taka ze my PRACUJEMY I NIE MAJAC ZAWODU ZROBIMY TO LEPIEJ I CHOCIAZ WIEMY JAK TO ZROBIC!! A wiele razy WIDZIALEM JAK NORWEDZY Z NIE WIEDZY ZACZYnAJA COS ROBIc NA TZW. ODWRÓT!!!! ZA PAKISTANOW NIECH SIE BIORA!! ROBACTWO!!! nie siedzimy w domach po 15 osob i produkujemy dzieci !!!! albo jezdzimy taxi!!! pozdrawiam wszystkich polakow i zycze Najlepszego!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Joanna Zarzycka
(bacha)
Wiking
A ja uwazam, ze to manipulowanie norweska opinia publiczna. Za kazdym razem, gdy Arabusy Norwegom podpadna natychmiast ukazuje sie artykul na temat : jacy to zli i problemowi sa Polacy. To po to, zeby odwrocic uwage od ciapatych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Lærer)
Wiking
Moze i was wkurza artykul, ale dokladnie tak wygladaly poczatki norweskiej "przygody" z Pakistanczykami. Niestety prawda jest, ze wiekszosc polskiej najnowszej imigracji nie jest to elita intelektualna. Przyjechali tu bez zadnego konkretnego zawodu i bez znajomosci jezykow obcych (juz nie mowie o norweskim). Jak moga potoczyc sie dalsze losy tej grupy w przypadku zalamania gospodarki. Nikt nie mysli w przyszlosc??? Nalezy sie becikowe, barnetrygd, nawet jezeli dziecko nigdy nie bylo w Norwegii; ktos za to placi - np. ja ze swoich podatkow...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Lærer)
Wiking
ze sama elita intelektualna - przyklad "Bacha"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(kk82)
Wiking
Czy znajde ten artykul gdzies w internecie? Na stronie internetowej gazety nie znalazlam tego a jestem ciekawa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Girl...)
Wiking
Zawsze im coś nie będzie pasowało!A to że większość polaków pracuje tam gdzie oni nigdy by nie poszli ! Niech lepiej się zajmą i nie wpuszczają tu pakoli i tym podobnych bo zrobi się tak jak w anglij!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Lærer)
Wiking
Jak maja opisac muslin, tak jak bawelne i popeline? Jak chcesz wyrazac sie pejoratywnie o jakiejs grupie, to przynajmniej sprawdz jak ona sie nazywa (muslin to material, Wielki Bialy Czlowieku)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok