Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

Kto może używać w Norwegii pojazdu zarejestrowanego w Polsce bez płacenia cła i przerejestrowywania - Norwegia

Czytali temat:
kristofer kowalski Elżbieta Halinowska Piotr Gawrys (4892 niezalogowanych)
1 Post
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Kto może używać w Norwegii pojazdu zarejestrowanego w Polsce bez płacenia cła i przerejestrowywania
Właśnie się nad tym zastanawiamy czy musi wymienić tablice czy raczej lepiej jest kupić auto w No.Mąż co 3 miesiące jest w Polsce bo tak lubi ale narazie miał pozwolenie na prace chyba rok więc jeśli dostanie nowe to czy będzie musiał coś robić z tymi tablicami?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Agnieszka xxxxx
(agnes943)
Nowicjusz
Podobno Norwegom nie mozna prowadzic samochodu na polskich numerach. Jak to wlasciwie jest i jak jest w przypadku kiedy wlasciciel samochodu siedzi obok?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(slawekcbr)
Wiking
z tym moze byc problem bo auto chyba podkreslam chyba trzeba najpierw wyrejestrowac w polsce a skoro jest w kredycie to moze byc trudne. co do obliczenia cla to jest kalkulator na stronie norweskiego urzedu celnego. kiedys wyliczalem. jakie masz auto?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
piotr anonimowe
(mroku)
Wiking
opla astre(G) kombi jesli bedzie problem z kredytem to go splace jednorazowo bo mam na tyle tylko wolalem sie nie obciazac za bardzo a moglbys podac linka do norweskiego uzedu celnego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(slawekcbr)
Wiking
www.toll.no/templates_tad/registrationta...9&epslanguage=NO

jak bedziesz mial jakis problem to pisz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Mam żonę i dzieci w Polsce.Jestem z nimi zameldowany,odwiedzam ich co 5-6 tygodni.Czy ja mogę bez problemu używać auto na polskich tablicach w Norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(slawekcbr)
Wiking
Mozesz jezdzic bez jakichkolwiek zgloszen czy pozwolen. Pamietaj tylko ze musisz udokumentowac swoje podroze i oczywiscie pobyt w Polsce w ciagu roku musi wynosic conajmniej 186 dni. Czyli np. pracujesz miesia i miesiac jestes w Polsce. Jesli nie to przed uplywem roku wystepujesz o pozwolenie do urzedu celnego na uzytkowanie pojazdu przez nastepny rok. Po tym raczej nie ma zmiluj. Placisz clo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Do Polski przyjeżdżam co 5-6 tygodni,ale na kilka dni.Nie bedzie to 186.W broszurze Urzędu celnego,napisane jest, że moge jeżdzic autem,ale muszę miec dokumentację z paragrafu 8.Nie moge takiego paragrafu znależc.Dzięki za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Dzięki sliczne,wlaśnie o to mi chodziło.Pozdrowionka pappa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Mąż wozi ze sobą w aucie takie zaświadczenie,oczywiscie przetłumaczone na norweski.Mam pytanko.jak często trzeba uaktualniać takie zaświadczenie?.Tamto ma pół roku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok