Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Świadczenia w przypadku przewlekłej choroby lub kalectwa (Renty) - Norwegia

Czytali temat:
marek zakrzewski halina manka tomek wojciechowski tomasz nowak Grzegorz Bauer Zbigniew Karpinski noregg marek19696 D Lucky 7 (1019 niezalogowanych)
1 Post
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Świadczenia w przypadku przewlekłej choroby lub kalectwa (Renty)
Bardzo ciekawy artykuł ale i tak wiele pytań.Interesuje mnie świadczenie rentowe dla iinych grup.Mam żonę chorą na SM która nie może pracować i jest pod moją opieką.Ma rentę w Polsce ale mieszka ze mną tutaj od dwóch lat.Nie ma tu żadnej pomocy socjalnej.Piszecie że możnz otrzymać świadczenie rentowe jeśli się nie pracowało.Proszę o więcej informacji.Na moje pytanie o pomoc w NAV otrzymałem odpowiedż że jesteśmy z bogatego kraju i jak potrzebujemy pomocy to niech w Polsce nam pomogą.pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Leszek Sikora
(kundek2)
Wiking
mam pytanie czy będąc w Polsce na permiteringu można wysłać zwolnienie lekarskie do NAV od polskiego lekarza
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Artur Sciepuro
(arturo68)
Wiking
mam podobne pytanie ,odprowadzalem ponad 3-lata skladki do NAV i w ostatnim czasie mialem zawal serca czy przysluguje mi odszkodowanie z NAV poniewaz jest to trwaly uszczerbek na zdrowiu ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:10  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
tomasz kamiński
(kaamyk83)
Wiking
mam pytanie przepracowałem w norwegi 6 miesiecy nastepnie miałem wypadek samochodowy zaraz minie rok jak jestem na chorobowym a wiem ze tylko rok moga je wypłacac szanse na to ze wroce do pracy sa znikome mialem duzo obrazen w tym operacje kregosłupa caly czas przechodze rechabilitacje czy moge sie starac o rente
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
agnieszka kozlowska
(agnieszka40)
Wiking
Witam mam pytanie przepracowałam dwa lata w Norwegii i na początku miesiąca przeszłam zawał czy mam szanse na rente z Norwegii proszę o dopowidź
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
marek19696 D
(marek19696)
Wiking
same pytania brak odpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
258 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Bo jesli chodzi o te norweskie renty to jedna wielka sciema mozna sobie czytac te ich przepisy rentowe a prawda wyjdzie dopiero na koncu wiele rzeczy jest ukrytych.A oni maja tzw.okres przynaleznosci do systemu ubezpieczen(maksymalna renta po 40 latach przynaleznosci) i jak ktos mysli ze z wysokim dochodem przed zachorowaniem dostanie jakies konkretne pieniadze to sie zdziwi.Ot cala prawda o norskiej rencie.Jak by ktos chcial konkretnie sie dowiedziec zapraszam do dyskusji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok