Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Jestem bezwartościowa bo pobieram pieniądze z NAV? - Norwegia

Czytali temat:
SŁAWOMIR TELICKI halina manka Jan Kovalsky w m noregg (1602 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Jestem bezwartościowa bo pobieram pieniądze z NAV?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Andrzej K
(andrzej1965)
Wiking
bo my polacy byliśmy wykożystwani przez samego siebie a co muwić o państwo norveskie nie ma udciwych polaków co by7 pomogli drugiemu polakowi tylko za kase
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
zeby tylko w depresje nie wpadlo od tych pieniedzy z navu to takie norweskie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
A ja popieram ta kobiete... dobrze mowi .. zgadzam sie z nia...

Problem polega na tym ze skoro pojawila sie mozliwosc wpsarcia socjalnego w tym kraju , ludzie zaczeli to wykorzystywac. Najwiekszym problemem jest rozroznic tych co kreca od tych ktorzy na prawde potrzebuja pomocy

Taki to wspanialy chory system..

Z autopsji moge powiedziec ze jesli ktorykolwiek kolega z pracy jest na chorobowym to cala reszta patrzy na niego z pewnym niedowierzaniem czy aby on na pewno jest chory ...

I tutaj musze przyznac niestety ze bardziej piana z ust cieknie polakom niz norwegom.. norwegowie sa moze bardziej do tego przyzwyczajeni...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
sam toczysz piane
akurat nie znam Polakow co siedza na socjalu

ale z drugiej strony potrzac przepisy prawa dyskryminuja pracownikow
taki wypadek w pracy z winy pracodawcy i co ma pracownik , NIC NAWET NIE MOZE PODAC FIRMY DO SADU O ODSZKODOWANIE
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
cysiek2 napisał:
sam toczysz piane
akurat nie znam Polakow co siedza na socjalu

ale z drugiej strony potrzac przepisy prawa dyskryminuja pracownikow
taki wypadek w pracy z winy pracodawcy i co ma pracownik , NIC NAWET NIE MOZE PODAC FIRMY DO SADU O ODSZKODOWANIE



taka sytuacja... ogolnie sie mowi ze ten kraj dba o prawa pracownika, a jak widac bywa roznie, czesto pracodawca jest kryty


Ja znam i nie mam problemu do nich... znam rowniez takich rodakow ktorzy nigdy nie korzystali z socjalu, tzw: praktykujacy" praca czyni cie wolnym" i to oni najbardziej zieja ogniem... nadal tlumaczac sie ze to psuje opinie rodakow w tym kraju...

Mnie to wkurwia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
jedyne co mnie wkurza to ze przyjezdza zona z dziecmi na laczenie rodzin do meza co ledwo 2 miesiace pracuje i po 2 tygodniach juz ma skierowanie na kurs platny i jeszcze jej SFO zaplaca i mieszkanie i prad
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
John Boro
(JohnB)
Początkujący
WITAM!!!! TAK SIĘ SKŁADA, ŻE JESTEM NA TAKIM WŁAŚNIE ZASIŁKU. ZASIŁEK PRZEJŚCIOWO-REHABILITACYJNY OTRZYMAŁEM PO ROKU PRZEBYWANIA NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM. NA 2 TYGODNIE OTRZYMUJĘ 6800 KORON BRUTTO!!! PO PODATKU MAM DO KIESZENI 5 379 KORON!!! CZYLI NA MIESIĄC DO 11000 KORON!!! CZY ZA TĘ SUMĘ MOŻNA ZASZALEĆ??? PO OPŁATACH NA CZYNSZ, ŻYWNOŚĆ LEKI ETC..?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
jus1 Nilsen
(jus1)
Wiking
Przeciez to sa wasze wypracowane pieniadze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów
Marek Z
(MarekZ)
Początkujący
Ja mam podejście takie (acz jest to moje osobiste zdanie na mój temat i nie każdy musi podzielać), że skoro pracuję, zarabiam i płacę podatki oraz składki na ubezpieczenie społeczne, to właśnie po to, że w razie znajdę się w potrzebie - nie zostać na lodzie. Generalnie chyba taka jest idea systemu. Nie mógłbym pobierać jakichkolwiek pieniędzy wiedząc, nie nie włożyłem nic do tego koszyka wcześniej. Są natomiast ludzie, którym to w ogóle nie przeszkadza, i głównie oni dostarczają argumentów przeciwnikom państwa opiekuńczego. Jestem przeciwnikiem tego, gdy ktoś wykorzystuje system do tego, żeby wysysać z niego środki z premedytacją unikając dania czegoś od siebie (forma świadomego pasożytnictwa).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok