Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
(4312 niezalogowanych)
77 Postów
Początkujący
Ja też sie już nie raz zatanawiałam dlaczego tak jest .. że ktokolwiek napisze zwłaszcza nowy to odrazu po nim ''jadą'' . Nie można o nic zapytać a jak wyrazisz swoje zdanie to wynika z tego agresja i ostra wymiana zdań.. Wchodze na to forum sama nie wiem po co ... i tak w większości postów to sa jakieś głupie teksty itd... Rozumiem ze powtarzają sie non stop tematy i ludzie męczą i chcą iść na łatwizne ale LUDZIE nikt wam nie kaze na to odpowiadac!! po co pisac głupio czy obrażliwie!! Lepiej to olać bo własnie przez takie obelgi wszyscy myśla ze Polacy są żli i nie chcą pomagać..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
1011 napisał:
Nie można o nic zapytać
Wchodze na to forum sama nie wiem po co ...

to może się zapytam niewiasto
po co nie mieszkasz w Polsce?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
77 Postów
Początkujący
jasta102 napisał:
[quote]1011 napisał:
Nie można o nic zapytać
Wchodze na to forum sama nie wiem po co ...

to może się zapytam niewiasto
po co nie mieszkasz w Polsce?

Heh wiedziałam że Ty napiszesz... czemu mnie to nie dziwi..

Postanowiłam tu zamieszkać ze względu na dzieci ... i ze względu na siebie tez.. Mniej stresu mozę bedę długo żyć i wiecznie młodo wyglądać

A tak poważnie nic w Polsce mnie nie trzymało wiec warto zawsze sprobowac czegos innego żeby nie żałować .. nie łatwo sie było zdecydować ale teraz wiem ze to była dobra decyzja.. Co Ci bede tłumaczyć ... Norwegia bardzo sie rózni od Polski i nie chodzi mi o zarobki ..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
1011 napisał:

A tak poważnie nic w Polsce mnie nie trzymało wiec warto zawsze sprobowac czegos innego żeby nie żałować .. nie łatwo sie było zdecydować ale teraz wiem ze to była dobra decyzja.. Co Ci bede tłumaczyć ... Norwegia bardzo sie rózni od Polski i nie chodzi mi o zarobki ..

ależ mi właśnie o to chodzi niewiasto,
abyś słownie wymieniła te różnice, które zmuszają do ucieczki z Polszy
czy jakby poloniści rzekli
abyś je zwerbalizowała
no te różnice
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
77 Postów
Początkujący
jasta102 napisał:
1011 napisał:

A tak poważnie nic w Polsce mnie nie trzymało wiec warto zawsze sprobowac czegos innego żeby nie żałować .. nie łatwo sie było zdecydować ale teraz wiem ze to była dobra decyzja.. Co Ci bede tłumaczyć ... Norwegia bardzo sie rózni od Polski i nie chodzi mi o zarobki ..

ależ mi właśnie o to chodzi niewiasto,
abyś słownie wymieniła te różnice, które zmuszają do ucieczki z Polszy
czy jakby poloniści rzekli
abyś je zwerbalizowała
no te różnice


Przede wszystkim o wiele bardziej zdrowszy klimat ... w Krk non stop ogłaszaja wysokie stęzenie zanieczyszczeń w powietrzu a co sie z tym wiaże choroby itp..
Moje dzieci co chwile chorowały na oskrzela...
Przyjeżdzając tutaj nie mam tego problemu są zdrowe jak ryby !! i to mnie cieszy..
Druga sprawa to chociażby przedszkole.. podoba mi sie to ze spedzają cały czas prawie na zewnatrz aktywnie,dzieci staja sie bardziej samodzielne i odważne uczą sie same pokonywać przeszkody a nie jak w Pl ze non stop gania za dzeckiem opiekunka i '' tego nie wolno tamtego nie wolno''
Pozatym przynajmniej w moim przypadku bo mieszkam w bardzo małej miejscowości nie jest wszystko dostępne tak od reki nie ma tu zadnych rozrywek.. wiec dzieci ucza sie ze nie mozna miec wszystkiego co sie chce.. ciesza sie ze wszystkiego nawet ze spaceru do baranków czy koników .. a Pl co pójde na plac zabaw gdzie Dzieci juz w wieku 4-5 lat przklinaja albo sie bija ?? do tego poniszczone te place .. albo co pojde z dzieckiem do galerii handlowej ?? Uczę swoje dzieci wartości a w PL wiadomo jak jest szkoły robią swoje.. i to jest straszne .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
jasta102 napisał:
1011 napisał:
Nie można o nic zapytać
Wchodze na to forum sama nie wiem po co ...

to może się zapytam niewiasto
po co nie mieszkasz w Polsce?


a nie z tych samych co prawie my wszyscy....łącznie z tobą?
...a i tak jesteśmy wciąż tacy sami jak w Polszy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
77 Postów
Początkujący
retier1 napisał:
jasta102 napisał:
1011 napisał:
Nie można o nic zapytać
Wchodze na to forum sama nie wiem po co ...

to może się zapytam niewiasto
po co nie mieszkasz w Polsce?


a nie z tych samych co prawie my wszyscy....łącznie z tobą?
...a i tak jesteśmy wciąż tacy sami jak w Polszy


Tylko jest jedna różnica ze niektórzy są tu tylko dla kasy i kiedyś wróca do Polski a inni zostana bo im sie podoba to życie tutaj...i nie wyobrażaja sobie powrotu...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
370 Postów
Bunia D.
(buniusia79)
Stały Bywalec
Jeszcze kilka wpisów i znowu obrzucicie się wzajemnie błotem......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Arkadiusz Jerzy Stawicki
(CynicznyOptymista)
Nowicjusz
Jasta wkurza, fakt, ale może to wina małej dawki magnezu
Kiedyś mu może przejdzie (albo i nie

Natomiast - jedna rzecz, która w każdym kraju do którego wyjeżdżałem mnie zawsze pozytywnie budowała: że o ile na forach dominowała pewna odmiana ludzi (w stylu Jasty - przy całym dla niego szacunku to już po zamieszkaniu w nim okazywało się, że jednak większość rodaków z którymi dane było mi się zetknąć to naprawdę w porządku osoby.
Może to kwestia nastawienia, podejścia, (dobry człowiek - że niby ja przyciąga dobrych ludzi) ale naprawdę przez te lata poza krajem na kilkuset spotkanych rodaków i kilkudziesięciu którzy byli w kręgu znajomych na palcach jednej ręki policzyłbym tych, którzy mnie zawiedli.

Było wręcz odwrotnie - z poznanymi poza krajem ludźmi robiliśmy naprawdę świetne, niesamowite rzeczy.

(większość z Was pewnie też - jakby tak policzyła teraz szybko 10 osób w Polski, które tu poznała na początku czy te z którymi utrzymuje kontakt, to by wyszło, że to naprawdę fajni, normalni ludzie)

I wiem, ze tu będzie podobnie, bo po prostu ci normalni stosują jedną, fajną zasadę: nie kłóć się z głupim, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
Ale są i robią swoje, tyle że po cichu

Ja zaś jednak, jako optymista z urodzenia (cyniczny, ale jednak wziąłem sobie do serca dwie wypowiedzi: Burke'a i Platona
Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili.
Ludzie zbyt mądrzy by zajmować się polityką kończą rządzeni przez głupszych od siebie.

Więc - wydurniam się czasami walcząc z wiatrakami, ale z nadzieją (podpartą doświadczeniem) że z czasem wytworzy się i na forum masa krytyczna, która sprawi, że to miejsce będzie jeszcze ciekawsze / przyjaźniejsze niż obecnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
98 Postów
Kasia Janowska
(maniakalnie)
Początkujący
jasta wrzuca wszystkich do jednego wora. on naprawde musi miec jakis wewnętrzny żal, frustrację. Znam kilku ludzi, kórzy odcięli się zupełnie od Polski. Mają swoje inne swiaty i OK. a jasta? codziennie czyta polskie newsu online, na forum wszędzie go pełno i wchodzi w dyskusję z każdym nowym "polaczkiem" na forum. Więc pierdoli 3 po 3, ze Polska zła, Polacy do dupy,ale jednoczesnie nie umie, albo nie chcę się odciąc. Skoro jesteśmy tacy źli, to po co w ogóle na tym forum Jasta jestes. Po co przegądasz"polski internet". Hipokryzja. albo rozdwojenie jaźni.



w każdym razie ja bardzo się cieszę, że jestem Polską. Najchętniej mieszkałabym nadal w Polsce. Tam miałam dobrą pracę, mieszkanie, super rodzinę i zajebistych przyjaciół.

A tu nie mam pracy, dopiero ucze się języka, a ze sprzedaży mieszkanie w Polsce tutaj nie kupię nawet kawalerki.

nie uważam że Norwegia, pomijajac kwestie finansowe, jest takim super krajem. Nie lubie tutejszego klimatu, nie lubię multikulti, 100 języów dookoła,nie lubie czarnych którzy w biały dzień kradną mi z ręki telefon, sprzedają dragi na każdym rogu, nie lubię cyganów którym nic nie można zrobic, bo norwegowie są tak poprawni politycznie, ze głośno nie można powiedziec co się myśli na temat. tych pałętających się rumuńskich sierot i innych nierobów. nie lubie cpunów których widac na każdym kroku, którzy nie kryją się ze swoim cpaniem, sprzedawaniem itp.

Ogólnie , to nie lubie Oslo.
Domyślam się, ze w mniejszych miejscowościach wygląda to wszystko troszkę inaczej. Ktoś tu wyżej pisał, ze w Polsce dzieci przeklinają, a tutaj spokojnie się wychowują w pozytywnych warunkach... tego niestety nie można powiedziec o wielu dzielnicach w Oslo. :/

Lubię Polskę i nie wiem czemu tylu ludzi, jak np Jasta ma taki ogromny kompleks Polaka. możliwe,ze to zalezy od srodowiska w którym się wychował. Jeśliobracał się w patologii przez całe swoje życie w Polsce, takich ludzi miał na swojej drodze, to nic dziwnego ze ma o Polakach takie zdanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok