Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Alesund pod woda! - Norwegia

Czytali temat:
bodek300 b Waldemar Wrzalka Piotr Wojtala Roman Stelmach robert soltys MG Go Presto723 Chudy028 (8641 niezalogowanych)
20 Postów
Ola B.
(Posola40)
Wiking
Usłyszałam od jednego kolegi na prv ,że trzeba uważać na przeprowadzki np Alesund bo niedługo może na dobre znaleźć się woda? Przyczyny ponoć to zmiany pogodowe m.in sztormy / ''cofki'' itd.
Czy ktoś mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć?
Ponoć oberwanie wielkich skał spowodowało już kilkadziesiąt lat temu dużą falę 'TSUNAMI ' które miało około 200m wysokości i nikt nie miał szans? Nie wiem w którym to rejonie miało miejsce wiec proszę kompetentne osoby o podpowiedz w tej sprawie!!!

z góry dziękuję!
Olka
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Ola B.
(Posola40)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Posola40 napisał:
Usłyszałam od jednego kolegi

Z domu najlepiej nie wychodz,bo zawsze czyha jakies przypadkowe niebezpieczenstowo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Ola B.
(Posola40)
Wiking
Nie żartuj nawet Sobie mnie ta informacja naprawdę przeraziła i teraz się zastanawiam....co z tą moja przeprowadzką!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Posola40 napisał:
Nie żartuj nawet Sobie mnie ta informacja naprawdę przeraziła i teraz się zastanawiam....co z tą moja przeprowadzką!!!

Chodzi Ci o to?

www.nernett.no/?do=article&id=10799
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
zawsze miej ze sobą coś do dmuchania
w razie tsunami dmuchniesz i nie utoniesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Ola B.
(Posola40)
Wiking
Dziękuję , to chyba to! Ale nie tylko!!

poniżej tłumaczenie artykułu:


Jest to nie tylko w Japonii, tsunami może się zdarzyć. O górzysty teren na Åkneset ras z Sunnylvsfjorden stworzy falę 85-metrowy, że unicestwi wsie wokół, według norweskiego Instytutu Geotechniki (NGI). NGI i Narodowego Centrum monitoringu osuwisk, Åknes / Tafjord Urzędu nadzwyczajną, przygotował animację, która pokazuje, w jaki sposób fale mogą przejść po stromych stronach fiordu. Ewentualny kataklizm może dotknąć społeczności Hellesylt, Tafjord i Geiranger, ale także Ålesund.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Ola B.
(Posola40)
Wiking
Jak dobrze rozumiem wszystkie miejscowości nad względnie wysokimi fiordami są zagrożone!
Czy ktoś zna więcej naukowych faktów na ten temat?
A co na przykład z tzw. 'Cofka' i podnoszeniem się poziomu wody pod wpływem lodowców?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
47 Postów
M. M.
(M12tri)
Nowicjusz
Ola, z całym szacunkiem, ale czytając wcześniejsze wpisy w innym wątku o Twojej przeprowadzce, myślałem, że chcesz się faktycznie dowiedzieć co, gdzie i jak. Ale takim wątkiem wręcz zmuszasz resztę do robienia sobie jaj.
Może lepiej nic nie planuj, zgodnie z Wikingami (uwaga! kolejny znak...Wikingowie = Norwegia) 22 lutego nastąpi Ragnarök, dzień apokalipsy!
Kolejny koniec świata, znowu możemy wszyscy zginąć, więc kto by się przejmował jakimś tsunami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
Posola40 napisał:
Jak dobrze rozumiem wszystkie miejscowości nad względnie wysokimi fiordami są zagrożone!
Czy ktoś zna więcej naukowych faktów na ten temat?
A co na przykład z tzw. 'Cofka' i podnoszeniem się poziomu wody pod wpływem lodowców?


Prosze cie
Jak by ktokolwiek był w stanie przewidzieć takie zdarzenia to na swiecie panowała by miłość i szczęście chcesz sie przeprowadzić byle gdzie to zamieszkaj w górach tak np 500m n.p.m.
I dalej mi cos z twoja osoba śmierdzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok