Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Czytali temat:
(5536 niezalogowanych)
13 Posty
Piotr Jakrzewski
(porter_2)
Wiking
Umowę mieliśmy na okres próbny pól roku bez daty końcowej, po upływie tego okresu przeszła automatycznie na czas nieokreślony
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
187 Postów
Zimny Dran
(ZimnyDran1)
Stały Bywalec
feriepenger należą się na pewno każdemu kto przepracował ponad 12 miesięcy mogą być wypłacone zaraz po rozwiązaniu umowy lub w terminie to jest przełom czerwiec/lipiec. Ponadto jeżeli dostajesz rozliczenie co miesięczne od pracodawcy powinna być tam adnotacja tyle i tyle zostało na przeznaczone na ten cel. Podobno jeżeli pracuje się krócej nie należą się aczkolwiek ja dostałem , raz się zdarzyło ze dziad nie wypłacił mimo ze powinien ale wszystkim polakom którzy tam pracowali. Jeszcze jeżeli pobierasz feriepenger w tym samym roku prawdopodobnie musisz zapłacić od nich podatek (ja ni jestem pewny ponieważ nie miałem takiej sytuacji aczkolwiek ktoś opowiadał). MOze ktos napisze cos jeszcze w temacie, możesz poszukać na forum coś się zawsze znajdzie
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Piotr Jakrzewski
(porter_2)
Wiking
dostałem dzisiaj payment z ostatnią wypłata i jest tam napisane że niby jest feripenga wysłana na konto, sprawdze to później, pod tym względem firma była solidna. Z tego co wiem to opodatkowana jest ferypenga która jest wypłacana w danym roku podatkowym i odnosi się do tego samego roku. Czyli za poprzedni rok jest bez podatku a za ostatnie dni bieżącego roku będzie opodatkowana.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
247 Postów
Stały Bywalec
Witam
Porter wyjaśnij mi prosze , bo nie wiem nic na ten temat , co to jest pracownik graniczny?
W moim pojęciu jeśli przepracowałeś rok legalnie i mają Cie rozliczyć z podatku i zwracają feriepenge to masz pełne prawo iść do Nav DO A-ETAT PO ZASIŁEK , ZWŁASZCZA JEŚLI BYŁEŚ ZAMELDOWANY W no. Z TEGO CO WIEM TO NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK MELDUNEK CZASOWY(sorki za czcionke), bo otrzymując numer ID pozwolenie itd. stajesz sie legalnym pracownikiem w NO z wszystkimi prawami , zwłaszcza po roku pracy.
Pozdrawiam WMD
PS, może trzeba było iść indywidualnie bo przeraziliście pracownika nav , jak pomyślał ile zx kasy popłynie to stanął na głowie żeby nie dać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Zasiłek niekoniecznie musi dostac, zalezy to od kwoty, która zarobił w ciągu roku. Nie pamietam ile to teraz jest, ale zmniejszyli, bo było prawie 110 tysięcy, a 210 ( około) w ciągu trzech lat.

Pracownik graniczny i zasady przyznawania zasiłku:

www.nav.no/154943.cms
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Piotr Jakrzewski
(porter_2)
Wiking
kanakk napisał:
Witam
Porter wyjaśnij mi prosze , bo nie wiem nic na ten temat , co to jest pracownik graniczny?
W moim pojęciu jeśli przepracowałeś rok legalnie i mają Cie rozliczyć z podatku i zwracają feriepenge to masz pełne prawo iść do Nav DO A-ETAT PO ZASIŁEK , ZWŁASZCZA JEŚLI BYŁEŚ ZAMELDOWANY W no. Z TEGO CO WIEM TO NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK MELDUNEK CZASOWY(sorki za czcionke), bo otrzymując numer ID pozwolenie itd. stajesz sie legalnym pracownikiem w NO z wszystkimi prawami , zwłaszcza po roku pracy.
Pozdrawiam WMD
PS, może trzeba było iść indywidualnie bo przeraziliście pracownika nav , jak pomyślał ile zx kasy popłynie to stanął na głowie żeby nie dać?


Być może źle się wyraziłem, ale chodziło mi o ID tymczasowe, to takie gdzie do dnia urodzenia dodaje się 40, np jak się urodziłeś 15 czerwca to początek ID masz 5506.
Pracownik graniczny to taki który pracuje w Norwegii, w systemie rotacyjnym najczęściej( ja miałem 5tyg w pracy/3 tyg w domu w pl), ale nie jest tam zameldowany, pracodawca zapewnia zakwaterowanie na kampach (barakach o dość wysokim standarcie) wyżywienie, oraz transport(nie wszystkie firmy to robią) czyli pracowałem w NO, podatki płaciłem ale jak się skończyło to dali bilet do pl w jedną stronę i martw się w domu co dalej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
247 Postów
Stały Bywalec
Dziękuję i pozdrawiam
WMD
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Piotr Jakrzewski
(porter_2)
Wiking
Hilton napisał:
Zasiłek niekoniecznie musi dostac, zalezy to od kwoty, która zarobił w ciągu roku. Nie pamietam ile to teraz jest, ale zmniejszyli, bo było prawie 110 tysięcy, a 210 ( około) w ciągu trzech lat.

Pracownik graniczny i zasady przyznawania zasiłku:

www.nav.no/154943.cms

Hilton ja przez rok zarobiłem ponad 300 tys ale nie bardzo rozumiem o co biega z tymi kwotami, juz mi się to pomieszało
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
dlatego wejdz sobie w linka ktorego podałam porter.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
porter_2 napisał:
Hilton napisał:
Zasiłek niekoniecznie musi dostac, zalezy to od kwoty, która zarobił w ciągu roku. Nie pamietam ile to teraz jest, ale zmniejszyli, bo było prawie 110 tysięcy, a 210 ( około) w ciągu trzech lat.

Pracownik graniczny i zasady przyznawania zasiłku:

www.nav.no/154943.cms

Hilton ja przez rok zarobiłem ponad 300 tys ale nie bardzo rozumiem o co biega z tymi kwotami, juz mi się to pomieszało


A z kwotami to chodzi o to, ze jak za mało zarobiłes to zasiłku nie dostaniesz. A z tego co piszesz ponad 300 tys. to sie nie masz o co martwic, wejdz w linka....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok