Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

Jak sie odnaleźć w norwegii - Norwegia

Czytali temat:
ANNA Niema Damins darek (4791 niezalogowanych)
21 Postów
Grzegorz Szczębara
(grzegorz_szczebara)
Wiking
Witam nazywam się Grzegorz i mam pytanie
Planuję wyjechać do Norwegii może w okolicach luty - marzec, i nie bardzo wiem jak się odnaleźć w tym nowym dla mnie świecie. Wyprzedzę niektóre posty po moim, Uczę się norweskiego i nawet mi to idzie nawet ,jakby ktoś chciał napisać że bez języka jest tu ciężko WIEM ale tak jest wszędzie. Moje pytanie brzmi następująco czy są jakieś biura które pomagają w znalezieniu pracy polakom którzy chcieli by pracować tam i osiąść na stałe, bo mniej więcej taki mam pomysł na moje życie.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc jaką mi wszyscy okażecie. Nadmienię tylko że mam już jakieś doświadczenie zawodowe i nie boję się zaczynać od zera, ale chcę wyjechać i coś w życiu osiągnąć bo tu w naszej Polsce to możliwe nie jest.
Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki. Mam nadzieję że na wiosnę się spotkamy przy kawie i będę mógł podziękować. Grzesiek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów
Marek Z
(MarekZ)
Początkujący
grzegorz_szczebara napisał:
Witam nazywam się Grzegorz i mam pytanie
Planuję wyjechać do Norwegii może w okolicach luty - marzec, i nie bardzo wiem jak się odnaleźć w tym nowym dla mnie świecie. Wyprzedzę niektóre posty po moim, Uczę się norweskiego i nawet mi to idzie nawet ,jakby ktoś chciał napisać że bez języka jest tu ciężko WIEM ale tak jest wszędzie. Moje pytanie brzmi następująco czy są jakieś biura które pomagają w znalezieniu pracy polakom którzy chcieli by pracować tam i osiąść na stałe, bo mniej więcej taki mam pomysł na moje życie.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc jaką mi wszyscy okażecie. Nadmienię tylko że mam już jakieś doświadczenie zawodowe i nie boję się zaczynać od zera, ale chcę wyjechać i coś w życiu osiągnąć bo tu w naszej Polsce to możliwe nie jest.
Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki. Mam nadzieję że na wiosnę się spotkamy przy kawie i będę mógł podziękować. Grzesiek


Generalnie jest tak, ze obywatele UE musza liczyc sami na siebie. Nie ma zadnych specjalnych przywilejow ani nic. Co do firm - sa firmy swiadczace uslugi pracownikow tymczasowych, ale tam zapotrzebowanie jest glownie sluzba zdrowia/gastronomia/szeroko pojeta budowlanka. To tak w skrocie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Grzegorz Szczębara
(grzegorz_szczebara)
Wiking
Z góry dzięki i za taką pomoc to mnie nie odstrasza jestem uparty jeśli do czegoś dążę, będę szukał dzięki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
wiem nie wiem
(Prosto)
Nowicjusz
grzegorz_szczebara napisał:
Z góry dzięki i za taką pomoc to mnie nie odstrasza jestem uparty jeśli do czegoś dążę, będę szukał dzięki.

Ale jakie doświadczenie zawodowe posiadasz i czy jest to poparte dokumentami?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów
Marek Z
(MarekZ)
Początkujący
grzegorz_szczebara napisał:
Z góry dzięki i za taką pomoc to mnie nie odstrasza jestem uparty jeśli do czegoś dążę, będę szukał dzięki.

Jak masz jeszcze jakies pytania, to pisz na priv bo tak trudno zgadywac, co jest dla Ciebie wazne a co nie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Grzegorz Szczębara
(grzegorz_szczebara)
Wiking
Jeny jacy niektórzy są dziwni (bez obrazy) jak sądzisz czy pisałbym o jakimkolwiek doświadczeniu jeśli bym takowego nie posiadał.
Jestem czynnie pracującym od 2002 roku do chwili obecnej czy to wystarczy jako drobna wskazówka do tego pytania. Tak mam caly ten okres dobrze udokumentowany na różnych stanowiskach w różnych branżach, wybacz ale nie bede się teraz rozpisywał co i gdzie robiłem poprostu chciałem otrzymać jakieś wskazówki co najlepiej zrobić w momencie kiedy nie znasz realiów tego kraju.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Grzegorz Szczębara
(grzegorz_szczebara)
Wiking
Jak masz jeszcze jakies pytania, to pisz na priv bo tak trudno zgadywac, co jest dla Ciebie wazne a co nie [/quote]

Dzięki bedę pamiętał i może się jeszczeodezwę pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
wiem nie wiem
(Prosto)
Nowicjusz
grzegorz_szczebara napisał:
Jeny jacy niektórzy są dziwni (bez obrazy) jak sądzisz czy pisałbym o jakimkolwiek doświadczeniu jeśli bym takowego nie posiadał.
Jestem czynnie pracującym od 2002 roku do chwili obecnej czy to wystarczy jako drobna wskazówka do tego pytania. Tak mam caly ten okres dobrze udokumentowany na różnych stanowiskach w różnych branżach, wybacz ale nie bede się teraz rozpisywał co i gdzie robiłem poprostu chciałem otrzymać jakieś wskazówki co najlepiej zrobić w momencie kiedy nie znasz realiów tego kraju.
Pozdrawiam.


Widzisz takie to dziwne ze niektóre dokumenty trzeba przetłumaczyć autoryzowac itd. I dlatego myślałem że jak będę wiedział coś więcej będę mógł udzielić jakiejś rady
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Grzegorz Szczębara
(grzegorz_szczebara)
Wiking
Nie chciałem urazić nikogo, przepraszam. o tłumaczeniach wiem o autoryzacji hmmmm nie słyszałem ale juz jest cos o czym bede musiał poczytac w wolnej chwili. mam okolo 10 lat praccy za sobą kursy szkolenia w tym czasie itp.
Ps. nie chciałem być niemiły. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a nie chcialbys siebie w Australii odnalezc?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok