Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

reklama | kup tutaj »

Integracja,poznajmy sie-Polacy w Oslo - Norwegia

50 Postów
dark70 Zalewski
(dark70)
Nowicjusz
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu systematycznie zaglądam tu na forum MN. Zauważyłem ze cyklicznie pojawiają się wpisy w stylu-poznajmy się,poznam..itd. Osobliwością tego problemu jest fakt,ze nas tzn. Polaków jest przecież nie mało w Oslo czy Norwegii,jednak ciężko jest o poznawanie się z kimś czy tzw integracje. Pokutuje tez to,ze w internecie nie ukrywajmy jest masę osób szukających tzw. przygód ( nie chodzi tu wyjazd w nieznane) i może to lekko dystansuje żeńska cześć czytelników od tego aby reagować na jakieś próby nawiązania znajomości. Jednak oczywista kwestia jest to,ze wiele osób mieszkających tu - jest po prostu samotna. Mieszkanie,praca czy oglądanie TV to chyba nie wszystko co potrzebne jest człowiekowi do tego żeby czuć się dobrze na obczyźnie. Jestem osoba otwarta,rozmowna i wiem z praktyki ze gdy tylko zaczynamy ze sobą rozmawiać to okazuje się zaraz ze mamy jakieś wspólne tematy. Wiec pewnie tez pojawia się jakieś glosy osób twierdzących inaczej ,ze nie do końca mam racje z ta integracja-ale o to chodzi-bo forum to przecież miejsce wymiany poglądów. Chętnie tez zapoznam się z waszym zdaniem na ten temat..i może poruszając kwestie poznawanie się i integracji jako takiej uda nam się nawiązywać ze sobą jakiś kontakt..bo szkoda żeby wciąż było tak ,ze wszystkie nacje za granica trzymają się razem-wszystkie z wyjątkiem Polaków.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Bo Polacy poznali sie na sobie juz w kraju.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:5  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...INTEGRACJA to dla wielu niezrozumiałe słowo...
...lubimy przekrzykiwać się na wzajem ,kto jest bardziej głupi...
...i nie przekonasz glupiego ,że jest głupi,bo jest głupi...
...chociażby dzisiejsze posty...zobacz...
...możesz włączyć sie do dyskusji o...?
...REGIPSACH,SZLIFIERKACH,VASKEDAMACH,CZERWONYCH MALBORO...
...interesujące,nieprawdaż?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
high_octane napisał:
Bo Polacy poznali sie na sobie juz w kraju.




...to dlatego lgną do siebie i tutaj?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
dark70 Zalewski
(dark70)
Nowicjusz
No właśnie..a może o piciu wódki czy piwa i kto jakiego pawia walnol w weekend?? to są tematy interesujące?? Żenada..szkoda ze nie napisze ktoś..chłopaki lecimy pobiegać ?? albo spiknijmy się gdzieś i idziemy połazić po górach czy coś takiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(Marzena Pałubniak)
Wiking
Tego się właśnie najbardziej obawiam po przeprowadzce do Oslo...że ciężko będzie znaleźć bratnią duszę. Wiele się naczytałam na różnych forach, jak to polak polakowi wilkiem, bo ten ma lepiej, więcej...albo "nie pomogę ci, nie podpowiem...bo może potem będziesz miał lepiej ode mnie..."...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
67 Postów

(zdzisek778)
Początkujący
jak bedziesz sie sugerowac forum i kto jak pisze to nie znajdziesz bo nie bedziesz chciala
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów
sweet man
(Sweetman)
Nowicjusz
W poprzednie lato szukalem kogos do gry w tenisa albo wypadow razem po okolicy na kolarce i nikt sie nie zglosil. Zrezygnowalem juz z integracji.. po 1.5roku w Oslo.
Ciezko tez mieszkac z polakiem pod wspolnym dachem gdy sie nie pali tytoniu marihuany ani nie zlopie wodki i 6pakow w weekendy. Za 2 dni kolejna wyprowadzka-ucieczka..
Za duzo w norwegii jest wulgarnych ex-kryminalistow,alkoholikow po podstawowce...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(Marzena Pałubniak)
Wiking
A ja mam jeszcze jeden "problem"...bo boję się, że dzieci (12 i 10 lat) nie znajdą tu bratniej duszy. Bardzo bym chciała żeby jakieś mamy , które mają dzieci w podobnym wieku napisały kilka słów jak ich pociechy zaczynały szkołę w Norwegii...bo póki co to mnie przeraża.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
67 Postów

(zdzisek778)
Początkujący
Sweetfruit napisał:
W poprzednie lato szukalem kogos do gry w tenisa albo wypadow razem po okolicy na kolarce i nikt sie nie zglosil. Zrezygnowalem juz z integracji.. po 1.5roku w Oslo.
Ciezko tez mieszkac z polakiem pod wspolnym dachem gdy sie nie pali tytoniu marihuany ani nie zlopie wodki i 6pakow w weekendy. Za 2 dni kolejna wyprowadzka-ucieczka..
Za duzo w norwegii jest wulgarnych ex-kryminalistow,alkoholikow po podstawowce...


to sie zmienia mieszkanie i szukasie normalnosci
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok