Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Zwolnienie chorobowe - Norwegia

4 Posty
Bingo_123
(Bingo_123)
Wiking
Witam, mam pytanie czy ktoś może wie pracowałem w Norwegii od listopada a czas wypowiedzenia skonczył się 2 marca byłem u lekarza zrobić sobie badania i dostałem zwolnienie chorobowe od tego samego dnia włącznie do 7 marca. Z firmy uzyskałem informację że zasiłek chorobowy nie będzie wypłacany przez kilka dni po 2 marca, ponieważ moja umowa została rozwiązana 2 marca. A poza tym 7 marca idę do szpitala czy dalej można próbować ciągnąc zwolnienie ? Gdzie takie zwolnienia składać ?Czy ktoś może mi podpowiedzieć co z tym fantem dalej zrobić? Proszę o pilną odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
pieniedzy sie zachciewa za cos co sie nie da otrzymac...oj pazerstwo twe nie zna granic
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Bingo_123
(Bingo_123)
Wiking
Najłatwiej to jest oceniać ludzi nie wiedząc tak naprawdę nic. Żegnam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:6  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
Bingo_123 napisał:
Witam, mam pytanie czy ktoś może wie pracowałem w Norwegii od listopada a czas wypowiedzenia skonczył się 2 marca byłem u lekarza zrobić sobie badania i dostałem zwolnienie chorobowe od tego samego dnia włącznie do 7 marca.
Z firmy uzyskałem informację że zasiłek chorobowy nie będzie wypłacany przez kilka dni po 2 marca, ponieważ moja umowa została rozwiązana 2 marca.
A poza tym 7 marca idę do szpitala czy dalej można próbować ciągnąc zwolnienie ?
Gdzie takie zwolnienia składać ?
Czy ktoś może mi podpowiedzieć co z tym fantem dalej zrobić? Proszę o pilną odpowiedź

Kto w tak ordynarny sposób pisze o ciągłości chorobowego, nie powinien mieć pretensji do negatywnych wypowiedzi w tym temacie.
Firma lojalnie uprzedziła ciebie iż dalej nie będzie płacić tobie chorobowego, ponieważ umowa o pracę wygasła.
Inna sprawa to taka, jaką miałeś umowę o tą pracę, na jakich warunkach, oraz na jaki okres.
Trochę jest za późno ponieważ jak dostałeś pierwsze chorobowe to powinieneś je przesłać nie tylko do swojej firmy, ale również i do NAV - to taki, polski ZUS.
Jeżeli pracowałeś w porządnej firmie, to ona i tak przesłała twoje chorobowe do tego NAV.
Niemniej ty też powinieneś to zrobić.
Pamiętaj o najważniejszym w Norwegi nie wysyła się oryginałów, a jedynie porządne ksero!
Oryginały trzeba cały czas przechowywać w dobrym stanie do wglądu.
Jak jesteś w Polsce to powinieneś pójść z tym chorobowym i ksero do ZUS i tam zasięgnąć odpowiedniej informacji w konkretnym dziale, zwolnień dla firm zagranicznych.
Tu na forum jest dużo tematów z tym problemem związanych.
Przestroga:
Jeżeli w taki sam sposób wypowiadałeś się w firmie jak i gdzie indziej na temat możliwości "ciągnienia zwolnienia chorobowego" to możesz mieć kłopoty tu w Norwegi i to nawet i po operacji.
Ostatnio rząd Norweski zatwierdził zaostrzenia w sprawie chorobowych a zwłaszcza tych zagranicznych.

Wejdź na stronę - nav.no - zaloguj się i tam w zakładce chorobowe przedstaw swój problem przesyłając w załączniku skan twojego chorobowego.

To tyle co mogę tobie pomóc w tej sprawie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Bingo_123
(Bingo_123)
Wiking
Dziękuję za odpowiedz. Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. I chciałem po prostu zasięgnąć informacji . Jakie oburzenie ? To jest tylko kwestia oceniania ludzi jest wkurzająca nie wiedząc tak naprawdę do końca o co chodzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
Bingo_123 napisał:
Dziękuję za odpowiedz. Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. I chciałem po prostu zasięgnąć informacji . Jakie oburzenie ? To jest tylko kwestia oceniania ludzi jest wkurzająca nie wiedząc tak naprawdę do końca o co chodzi.Jak widać z twojej wypowiedzi, to nadal nie wiesz pewnie o co chodzi.
> ciągnąć to można kabla < a nie chorobowe.
Chorobowe się kontynuuje i taka jest podstawowa różnica w tym temacie.
Uwierz iż nikt tutaj, nie ma pretensji do twojej choroby i operacji, oraz ciągłości chorobowego.
Jednak forum jest ogólnodostępne i "każdy tu zagląda" i tak dalej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Bingo_123
(Bingo_123)
Wiking
Faktycznie źle dobrane słowo . Jeszcze raz dzięki za podpowiedz. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Jak jestes chory, to dlaczego mialbys nie brac zwolnienia lekarskiego?
Jesli norweskie to prosta sprawa, lekarz wysyla elektroniczne do NAV i mozna wypelnic del.D na swoim koncie. Jesli polskie to zadbaj, zeby ZUS przeslal wlasciwe formularze.
Troche szukalem i nic konkretnego nie znalazlem, poza rozwazaniami firmy adwokackiej NAV moze odmowic wyplacania zasilku, a pracodawca nie musi po wygasnieciu stosunku pracy. W najgorszym razie odmowia, ukarac nie ma za co - przeciez nikogo nie chcesz oszukac.
Ale poza tym pewny niczego nie jestem i sam jestem ciekawy.
Ale zwolnienie stanowczo bym bral, przciez choroba moze miec zwiazek z praca i warto miec jakas dokumentacje.
Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:5  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Na stronie NAV pisze:
Sykepenger skal gi kompensasjon for bortfall av arbeidsinntekt.
Wyglada na to, ze jak nie masz pracy, to nic nie tracisz, czyli nic ci nie wyplacaja.
Jak zarejstrujesz sie jako bezrobotny i przyznadza ci dagpenger, to beda ci wyplacac chorobowe.
Jezeli pracowales w Norwegii dopiero od listopada i byla to twoja pierwsza praca, to cienko to widze. Mysle, ze powinienes zadzwonic do NAV i sie spytac. Moze mimo wszystko cos mozesz dostac. Ogolnie wspolczuje sytuacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:5  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok