Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Czytali temat:
Krzysztof Śmigiel Janusz Mazur AREK BUCZEK (33743 niezalogowanych)
91 Postów
Magdalena X
(SoShy)
Początkujący
gama28 napisał:
[quote]SoShy napisał:
A w Kosciele to chyba bedzie można poswięcić te ich nieszczęsne parówki ??

To Protestanci, więc niczego nie święcą w katolickim stylu[

Zdaje sobie z tego sprawę,ale w polskim Kościele to będą święcenia chyba nie??Bo na jaja swiecone z Polski nie mam szans
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
zamów sobie w polonusie as , tylko przy odbiorze sprawdż w którym roku były święcone
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
To co piszesz o Święceniu to bzdura totalna ...
Nie ma problemu pójść do zboru i poprosić by pastor poświęcił pokarm ...
Nie trzeba być wyznawcą protestanckim...
Przecież podczas przemienienia tak ksiądz jak pop i pastor... święcą pokarm z taką samą powagą i pokorą ...
Mało tego jeżeli w okolicy niema żadnej Świątyni i Kapłana , to samemu można pokarm poświęcić ...
Trzeba mieć jedynie w posiadaniu Biblię by zachować kolejność czynności które są w Niej opisane...
I TYLE...
Norgi też obchodzą Wielkanoc jako protestanci ...niemniej młode pokolenie przedkłada ten okres na czynny wypoczynek Rodzinny na świeżym powietrzu z dala od swojego domu .
A ŚWIĄTECZNE Śniadanie jest mniej wystawne jak u Nas i nie siedzą NON STOP przy stole OBŻERAJĄC się BEZ OPAMIĘTANIA...
By choć trochę WIELKANOC różniła się od Świąt.. B.Narodzenia...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
91 Postów
Magdalena X
(SoShy)
Początkujący
Ja chce tylko dziecku mojemu pokazać jak to wygląda,bo nie możemy teraz wyjechać na święta do polski,myślalam że jest szansa jakaś żeby to tu zrobićsama jakoś nie wyobrażam sobie żeby poświęcić pokarm,jakoś dziwnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
gabriel napisał:
To co piszesz o Święceniu to bzdura totalna ...
Nie ma problemu pójść do zboru i poprosić by pastor poświęcił pokarm ...
Nie trzeba być wyznawcą protestanckim...
Przecież podczas przemienienia tak ksiądz jak pop i pastor... święcą pokarm z taką samą powagą i pokorą ...
Mało tego jeżeli w okolicy niema żadnej Świątyni i Kapłana , to samemu można pokarm poświęcić ...
Trzeba mieć jedynie w posiadaniu Biblię by zachować kolejność czynności które są w Niej opisane...
I TYLE...
Norgi też obchodzą Wielkanoc jako protestanci ...niemniej młode pokolenie przedkłada ten okres na czynny wypoczynek Rodzinny na świeżym powietrzu z dala od swojego domu .
A ŚWIĄTECZNE Śniadanie jest mniej wystawne jak u Nas i nie siedzą NON STOP przy stole OBŻERAJĄC się BEZ OPAMIĘTANIA...
By choć trochę WIELKANOC różniła się od Świąt.. B.Narodzenia...


Gabriel twoja wiedza na ten temat jest powalająca. Po pierwsze protestanci nie wierzą w przemienienie pokarmu, ponieważ wg Biblii obchodzenie Wieczerzy Pańskiej jest symbolem, a nie rzeczywistym przemienieniem (to tak jak obchodzenie urodzin- nie znaczy że co roku twoja matka rodzi cię na nowo, obchodzisz je na pamiątkę zdarzenia ).
W Biblii nie ma nic na temat święcenia pokarmu. Przed Wieczerzą Jezus po prostu pomodlił się, dziękując za pokarm. Wierzący chrześcijanin powinien robić to przed każdym posiłkiem, a nie raz do roku z koszyczkiem w obecności księdza.
A wszystkie jajka, króliczki to pogańskie symbole płodności i z chrześcijaństwem nie mają nic wspólnego.
Tak się składa, że jestem Protestantką, tylko troszkę inną niż Norwedzy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
SoShy napisał:
A w Kosciele to chyba bedzie można poswięcić te ich nieszczęsne parówki ??
Dlaczego NIESZCZĘSNE...!!???

Przecież nikt Nikomu nie nakazuje kupować pokarmu dla psów i kotów ....

JAKA CENA TAKI PRODUKT...

Wyżej NA GÓRNYCH PÓŁ KACH za odpowiednią cenę można również znaleźć szynkową , salami , i inne godne uwagi szlachetne wędliny...
Tylko trzeba się przełamać i nie przeliczać dobrego gatunkowo jedzenia na złotówki...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
91 Postów
Magdalena X
(SoShy)
Początkujący
Ależ ja wiem i sobie kupuje jak tylko mam smak i ochotea chodzi mi o parówki w kontekście kiełbasy a nie wedliny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Ta kiełbasa strasznie biblijna cały rozdział w Ewangeliach na ten temat Ach te katolickie dziwne tradycje.......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
kasia szuba
(szybka)
Wiking
Kochani przykro was sluchac jestescie rok czy dwa a wyrazacie sie tak brzydko o Norwegach my mamy norwesko polskie rodziny i mieszkamy po 20 lat wiem ,ze Norwedzy nie sa latwym do zycia spoleczenstwem ,ale to ich sprawa mowcie o sobie i o nas polakach .Swiat Wielkanocnych nie obchodza ,bo to nie jest ich tradycja maja swoje tradycje 17 maja to ich swieto a dlaczego wszyscy wiemy Wiec zachowujcie sie jak przystalo na Polakow ,bo i tak niektorzy przyczepiaja nam rogow
Ksiadz Swieci pokarmy w kosciele i robcie swoja - masza polska tradycje nie patrzcie na Norwegow pozdrawiam wszystkich
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
A tak wracając do tematu, mają taką tradycję, bardziej dla dzieci, szukanie jajek, bawią się w ten sposób również w przedszkolach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok