Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 31 maja

8929 Postów
Maniak
kkkrzysztof napisał:

Tak z ciekawosci , to dlaczego wielu polakow wybiera akurat Nordea?

Pewnie dlatego ,że w Polsce też jest Nordea z tym samym znakiem graficznym i można przelewać pieniądze w obie strony bez prowizji .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Gobra)
Wiking
Odpowiedzi z banku jeszcze nie dostalam, ale mysle, ze sama ja znalazlam. W Norwegii dowodem osobistym jest karta bankowa ze zdjeciem. Mozliwosc korzystania z konta przez internet wymaga wlasnie takiej karty. A wiec problem nie lezy w braku dostepu do internetowego banku, tylko w posiadaniu tej karty, a wiec i tutejszego dowodu osobistego. W Polsce organem wydajacym dowod jest tez policja. Szkoda tylko, ze w banku o tym nie wiedza !!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Gobra napisał:
W Norwegii dowodem osobistym jest karta bankowa ze zdjeciem
Nie mam Humoru by odpowiedzieć NA TEN POST W TYPOWY DLA MNIE SPOSÓB.../ przemokłem i zmarzłem strasznie w pracy/..
Niemniej ...
SKĄD MASZ TAKIE REWELACJE ODNOŚNIE DOWODÓW OSOBISTYCH W NORGE...??? ....
Karta bankomatowa ze zdjęciem to jedno...
A Dowód Osobisty to drugie ...
Oba dokumenty Istnieją w Norge ....
Faktem natomiast jest niepodważalnym to , iż w pewnym sensie Karta bankomatowa ze zdjęciem i numerem personalnym...-D- lub -F-... jest SWOISTYM dowodem osobistym dla obcokrajowców...
Niemniej NIE JEST TO DOWÓD OSOBISTY I TYLE....! .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(kkkrzysztof)
Wiking
No to wkoncu dowiedzialem sie czegos nowego!!!
Gabriel mozesz jeszcze byc tak mily i podac norweska nazwe dowodu osobistego? I jezeli mozesz to gdzie go mozna wyrobic?
Z gory slicznie dziekuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
kkkrzysztof napisał:
No to wkoncu dowiedzialem sie czegos nowego!!!
Gabriel mozesz jeszcze byc tak mily i podac norweska nazwe dowodu osobistego? I jezeli mozesz to gdzie go mozna wyrobic?
Z gory slicznie dziekuje

Obcokrajowiec dowodu Osobistego Norweskiego nie może sobie wyrobić bo nie ma obywatelstwa Norweskiego ....

Nie w każdym banku w Norge wydają karty bankomatowe ze zdjęciem ...
I co wtedy...?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(kkkrzysztof)
Wiking
No ok ale ja mam obywatelstwo.
A w jakim to banku nie wydaja kart ze zdjeciem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
kkkrzysztof napisał:
No ok ale ja mam obywatelstwo.
A w jakim to banku nie wydaja kart ze zdjeciem?


w Nordea na przyklad moze tak sie zdarzyc ale dlaczego to nie wiem... ale ledwie tydzien temu rozmawialem ze znajomym i mowil, ze wyrabial dopiero co na dniach nowa karte...i sam byl zdziwiony bo karta jest bez zdjecia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
ulv72 napisał:
kkkrzysztof napisał:
No ok ale ja mam obywatelstwo.
A w jakim to banku nie wydaja kart ze zdjeciem?


w Nordea na przyklad moze tak sie zdarzyc ale dlaczego to nie wiem... ale ledwie tydzien temu rozmawialem ze znajomym i mowil, ze wyrabial dopiero co na dniach nowa karte...i sam byl zdziwiony bo karta jest bez zdjecia


a może nie zaznaczył w banku,ze takową chce a z norwegami jak to z norwegami...uśmiech i nie ma problemu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(kkkrzysztof)
Wiking
ulv72 skrev:
kkkrzysztof napisał:
No ok ale ja mam obywatelstwo.
A w jakim to banku nie wydaja kart ze zdjeciem?


w Nordea na przyklad moze tak sie zdarzyc ale dlaczego to nie wiem... ale ledwie tydzien temu rozmawialem ze znajomym i mowil, ze wyrabial dopiero co na dniach nowa karte...i sam byl zdziwiony bo karta jest bez zdjecia


No ok ale to kazdy z nas decyduje jaka chce karte a nie bank(niedotyczy kart master i platinium).
Karty bez zdjecia sa zregoly najtansze (oplata roczna) i moze dlatego twoj znajomy taka wybral?

A co do dowodu osobistego to od wielu,wielu lat nic takiego nie istnieje.
Na koniec 2010 roku jest planowane wprowadzenie nowego ktory bedzie uprawnial do poruszania sie po uni.
Na dzien dzisiejszy tylko paszport jest zatwierdzonym dokumenten norweskim poza norwegia( niedotyczy skandynawi)

www.aftenposten.no/reise/nyheter/article2889194.ece
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Gobra)
Wiking
SKĄD MASZ TAKIE REWELACJE ODNOŚNIE DOWODÓW OSOBISTYCH W NORGE...??? ....

od moich spolpracownikow, norwegow.
Ale widze, ze juz moja "rewelacja" znalazla potwierdzenie.
Na codzien do identyfikacji sluzy ta karta bankowa, badz prawo jazdy, w przypadku podrozy paszport.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok