Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

wymaganie uprawnien - Norwegia

Czytali temat:
(1589 niezalogowanych)
13 Posty
Tomasz Nowak
(skorpi69)
Wiking
Witam.
Czy może ktoś mi udzielić odpowiedzi na następujące pytanie.
Czy w Norwegii zmieniały się jakieś przepisy dotyczące wymaganych kwalifikacji pracowników zatrudnionych przy pracach remontowo - budowlanych końcem roku 2009 lub początkiem 2010?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Tomasz Nowak
(skorpi69)
Wiking
Dodam może jeszcze że może to mieć coś wspólnego z nowym prawem imigracyjnym jakie zaczęło obowiązywać w Norwegii od 1 stycznia 2010.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
skorpi69 napisał:
Dodam może jeszcze że może to mieć coś wspólnego z nowym prawem imigracyjnym jakie zaczęło obowiązywać w Norwegii od 1 stycznia 2010.

To nie ma nic wspolnego z kwalifikacjami budowlancow. Nowe prawo dotyczy tego, ze obywatele unii nie potrzebuja juz pozwolenia na prace, ktore bylo wydawane na czas okreslony.

Od 2008 roku trzeba miec identyfikatory. Natomiast jezeli nie znasz sie na robocie, to nikt cie nie zatrudni, im wiecej wiesz i potrafisz i masz to udokumentowane, tym lepiej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Tomasz Nowak
(skorpi69)
Wiking
Na pewno nie chodziło nic o kwalifikacje? Inaczej zapytam

Przykład 1.
Ktoś jedzie do Norwegi do pracy przy pracach remontowo- budowlanych. Okres pracy 3 miesiące i wraca do Polski bez zamiaru ponownego powrotu do pracy w Norwegii.

Przykład 2
Ktos jedzie do Norwegi do pracy przy pracach remontowo- budowlanych. Okres pracy 3 miesiace i zjezdza do domu po czym po dwóch tygodniach znowu jedzie do Norwegii i pracuje i tak przez okres kilku lat.

Jakie sa obowiązki tych dwóch rożnych osób wynikające z przepisów dotyczący pobytu i pracy w Norwegi
I pytanie dodatkowe czy sytuacja tych osób była inna przed zmianami 1 stycznia 2010 prawa imigracyjnego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
skorpi69 napisał:
Na pewno nie chodziło nic o kwalifikacje? Inaczej zapytam

Przykład 1.
Ktoś jedzie do Norwegi do pracy przy pracach remontowo- budowlanych. Okres pracy 3 miesiące i wraca do Polski bez zamiaru ponownego powrotu do pracy w Norwegii.

Przykład 2
Ktos jedzie do Norwegi do pracy przy pracach remontowo- budowlanych. Okres pracy 3 miesiace i zjezdza do domu po czym po dwóch tygodniach znowu jedzie do Norwegii i pracuje i tak przez okres kilku lat.

Jakie sa obowiązki tych dwóch rożnych osób wynikające z przepisów dotyczący pobytu i pracy w Norwegi
I pytanie dodatkowe czy sytuacja tych osób była inna przed zmianami 1 stycznia 2010 prawa imigracyjnego


A czy jestes w stanie pojac, ze to tez nie ma nic wspolnego z kwalifikacjami w budowlance?
Obie te osoby maja obowiazek rozliczyc sie z podatku.
Tak, sytuacja tych osob byla inna przed zmianami, osoby te musialy miec wydane pozwolenia na prace i pobyt, ktora nalezalo przedluzac.
Teraz nie ma juz pozwolen, trzeba sie tylko zarejestrowac na stronie udi i odebrac zaswiadczenie (registreringsbevis).
Kwalifikacje dotycza rekrutacji a nie pobytu. Jezeli nie masz pozwolenia na dzwig, to nie bedziesz pracowal jako dziwgowy,jezeli nie potrafisz czytac rysunku technicznego to pracodawca ci podziekuje, jezeli jestes wykwalifikowanyw zawodzie, to bedziesz pracowal.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Hilton napisał:... Jezeli nie masz pozwolenia na dzwig, to nie bedziesz pracowal jako dziwgowy,jezeli nie potrafisz czytac rysunku technicznego to pracodawca ci podziekuje, jezeli jestes wykwalifikowanyw zawodzie, to bedziesz pracowal.
Tak przy okazji ...
Moi Norwedzy ...śmieją się Iż Tu W NORGE... nawet trzeba mieć zezwolenie na... POPRAWNE UŻYTKOWANIE MŁOTKA , W CZASIE WYKONYWANIA CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
skorpi69 napisał:
Witam.
Czy może ktoś mi udzielić odpowiedzi na następujące pytanie.
Czy w Norwegii zmieniały się jakieś przepisy dotyczące wymaganych kwalifikacji pracowników zatrudnionych przy pracach remontowo - budowlanych końcem roku 2009 lub początkiem 2010?
Zamiast pisać tak GÓRNOLOTNIE ...
napisz prostymi słowami ...
O
...CO
........TOBIE
..................CHODZI ...

Ponieważ z postu na post , coraz gorzej z Twoimi przykładami ...

Nie motaj się... tylko wal... tak jak było naprawdę ..
.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
ddf pp1234
(pp1234)
Wiking
buy tera gold warcraft game for everyone should be very familiar with it. Warcraft fantasy novel is a battle and defense capabilities in the reality does not exist the fictional animals, tera gold often have their own ethnic group and living habits, etc. One of the race and form and no fixed address, tera gold but it is humanoid creatures.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Tomasz Nowak
(skorpi69)
Wiking
gabriel:
przykład podałem tylko w jednym poście wiec nie może z nimi być gorzej z postu na post

hilton:
Nie miotam się tylko zadaje pytanie. Jestem w stanie dużo pojąć jeżeli odpowiedzi na pytania sa merytoryczne.

Czytałem informacje na stronie UDI i po prostu mam wątpliwości co do kwestii o które pytam.
W tym samym czasie co prawo imigracyjne zmieniało się również prawo podatkowe. W związku z tym najnormalniej w świecie pytam wśród środowiska które teoretycznie coś powinno na ten temat wiedzieć.
Miłego dnia życzę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
skorpi69 napisał:
gabriel:
przykład podałem tylko w jednym poście wiec nie może z nimi być gorzej z postu na post

hilton:
Nie miotam się tylko zadaje pytanie. Jestem w stanie dużo pojąć jeżeli odpowiedzi na pytania sa merytoryczne.

Czytałem informacje na stronie UDI i po prostu mam wątpliwości co do kwestii o które pytam.
W tym samym czasie co prawo imigracyjne zmieniało się również prawo podatkowe. W związku z tym najnormalniej w świecie pytam wśród środowiska które teoretycznie coś powinno na ten temat wiedzieć.
Miłego dnia życzę


Po pierwsze to nie ja napisalm ze sie miotasz wiec wyluzuj, ok???
Ja potrafie odpowiedziec merytorycznie na wiekszosc pytan, jezeli sa sformuowane tak jak trzeba. A ty chlopie chcesz wiedziec na temat pozwolen i podatku, a pytasz o kwalifikacje zawodowe.
To nie mnie jest potrzebna pomoc. Nie moja wina, ze nie potrafisz zadac konkretnego pytania i nie umiesz wyrazic slowami o co tobie chodzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok