Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Ubezpieczenie po wypowiedzeniu umowy - Norwegia

Czytali temat:
zbigniew tomasz szymański (1015 niezalogowanych)
2 Posty
Paweł Pawlo
(PawloPP)
Wiking
Witam

Aktualnie pracuje w Norwegii w systemie rotacyjnym. Na czas pobytu w Polsce załatwiłem sobie ubezpieczenie przez formularz E106. Praca w Norwegii powoli mi się kończy i wrócę na dłużej do Polski. Pytanie brzmi.

Czy wraz z dniem wypowiedzenia pracy w Norwegii kończy mi się ubezpieczenie w Polsce ? Czy jest jakiś okres ubezpieczenia po wypowiedzeniu ? Nie jestem studentem mam mniej niż 26 lat.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
jeżeli dostaniesz prowo do zasiłku i będziesz go w norge pobierał to podlegasz nadal systemowi ubezpieczeń społecznych więc HELFO refunduje leczenie w pl na podstawie druku e 106 .
jeżeli dostaniesz wcześniej ten druk to po zakończeniu pracy jest drobny kłopot czasem ale nie będę się teraz rozpisywał bo nie mam akurat czasu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Paweł Pawlo
(PawloPP)
Wiking
Na żadnym zasiłku nie będę...

W Polsce po wypowiedzeniu, przysługuje Ci jeszcze miesiąc ubezpieczenia.

Pytanie teraz brzmi czy takie zjawisko występuje w Norwegii ?

Czy po prostu ubezpieczenie przepada mi razem z wypowiedzeniem. Potrzebuje to wiedzieć bo w razie W. w Polsce będę miał problem. Papier E106 mam załatwiony.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok