Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

Proszę Szanownych Grupowiczów o Pomoc! - Norwegia

Czytali temat:
milena kopaniarz (1676 niezalogowanych)
30 Postów
Tomek Jagielski
(jagielski)
Nowicjusz
WITAM WSZYSTKICH GRUPOWICZÓW I PROSZĘ O POMOC!!!
Wiem że temat samochodu w norwegi był wałkowany wiele razy ale jakoś nie mogę wygoglować odpowiedzi. Sprawa przedstawia się następująco: w 2011 roku pracowałem w norwegi od 9 maja do 11 listopada. Pierwszą umowę miałem do września ale została ona przedłużona do końca listopada ale pracowałem tylko do wyżej wymienionej daty (11 listopad) w sumie miałem przepracowane 187 dni (taki papierek dostałem od szefa) jak składałem papiery w „skkacie” to zakreśliłem do 184 dni pobyt w norwegi i dostałem tymczasowy numer personalny. W zimie postanowiłem poszukać innej firmy gdzie mógłbym pracować przez cały rok. Udało się . Wsiadłem w samochód i przyjechałem do Norwegii( troche w ciemno bo przecież pierwszy raz w innej firmie) Na drugi dzień dostałem umowe na czas nieokreślony(6 luty 2012). Oczywiście poszedłem do „skattu” wypełnić papierzyska. Dostałem STAŁY numer personalny(po 6 tygodniach) no i się zaczęło. Mam tutaj samochód na polskich tablicach. I tutaj prośba do szanownych grypowiczów! Co ma teraz zrobić bo ponoć osoby które maja umowy na czas nieokreślony (stały numer personalny) nie mogą poruszać się samochodem na polskich blachach(auto zarejstrowane na mnie). Chce podkreślić że w norwegi jest zarejestrowany od maja 2010 roku tak wiec mam jeszcze 1 miesiąc żeby odstawić samochód do Polski i tak chce zrobić. Ale pewien do końca nie jestem czy mogę bezpiecznie wyjechać na droge. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu mojej sytuacji!!!!!!!!!!! Proszę!!!!!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
Od daty otrzymania wszystkich papierow czyli w Twoim przypadku 9 maj możesz jeździć przez rok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
w tym przypadku mozesz jezdzic PL autem przez rok od daty pierwszego przyjazdu.... czyli do 9maja
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów

(michalchelm)
Nowicjusz
Otrzymując kontrakt na czas nieokreślony straciłeś prawo do poruszania się samochodem z PL.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
michalchelm napisał:
Otrzymując kontrakt na czas nieokreślony straciłeś prawo do poruszania się samochodem z PL.do 9 maja....!!!!! bo wtedy mija mu I rok!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
michalchelm napisał:Otrzymując kontrakt na czas nieokreślony straciłeś prawo do poruszania się samochodem z PL.

NIE PRAWDA ... ani kontrakt ani stały Numer personalny nie ma znaczenia ...
DO roku można śmiało jeździć na Pl rejestracji ...
Natomiast nie można starać się o jazdę powyżej roku do dwóch lat włącznie .
---
A i tak są ustawowe wyjątki ... jak na ten przykład u Marianka i jemu podobnym ...
---
Chodzi o pracowników przygranicznych , oraz takich którzy mają Rodziny / mąż - żona -dzieci bezwzględnie poza Norwegią / i regularnie ustawowo Je odwiedzają ...!!! .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Tomek Jagielski
(jagielski)
Nowicjusz
Dziękuje wszystkim za odpowiedź ale widzę że są dwie wersje:
1. mogę jeszcze przez 1 miesiąc
2. nie mogę z chwilą otrzymania kontraktu na czas nie określony.
Prosiłbym Szanownych Grupowiczów o rozwianie moim obaw. Wiem ze to trudne ale może ktos miał podobna sytuacje i jest w temacie oblatany!!! Wybieram sie do Polski pod koniec kwietnia żeby odstawić samochód i pytam bo chce mieć komfort psychiczny w podróży!

Pozdrawiam wszystkich!!!!!!!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Tomek Jagielski
(jagielski)
Nowicjusz
Maniak!!! bardzo dziękuje za odpowiedź oczywiście również serdecznie dziękuje pozostałym za odpowiedzi i podesłanie materiałów!!! Mam nadzieje że poruszony temat również posłuży innym, mającym podobne zmartwienie.

Pozdrawiam

Tomek J
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
jagielski napisał:Prosiłbym Szanownych Grupowiczów o rozwianie moim obaw.
---
www.toll.no/upload/brosjyrer_veiledere/0...reg_kjoretoy_POL.pdf
---
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok