Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

Wymiana prawo jazdy - Norwegia

41 Postów
Marta Skucha
(blondyna06)
Nowicjusz
Witam.
Mam pytanie czy przed wymiana prawo jazdy pl na norweskie musze najpierw zmienic nazwisko na prawie jezdzie w Polsce.
Czy na podstawie aktu malzenskiego moge dokonac wymiany w Norwegii i bede miala juz norweskie prawo jazdy na nowe nazwisko??

Dzieki z gory za odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
blondyna06 napisał:
Witam.
Mam pytanie czy przed wymiana prawo jazdy pl na norweskie musze najpierw zmienic nazwisko na prawie jezdzie w Polsce.
Czy na podstawie aktu malzenskiego moge dokonac wymiany w Norwegii i bede miala juz norweskie prawo jazdy na nowe nazwisko??

Dzieki z gory za odpowiedz


Zmienic nazwisko na prawie jeździe - po jakiemu to?
Jaki sens ma zmiana polskiego prawka na norweskie? Na polskim masz 21 punktów karnych a na norweskim tylko 7 i bardzo szybko możesz je zdobyć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:13  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
może wcześniej wymieniła męża na norweskiego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-8  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Hilton napisał:
blondyna06 napisał:
Witam.
Mam pytanie czy przed wymiana prawo jazdy pl na norweskie musze najpierw zmienic nazwisko na prawie jezdzie w Polsce.
Czy na podstawie aktu malzenskiego moge dokonac wymiany w Norwegii i bede miala juz norweskie prawo jazdy na nowe nazwisko??

Dzieki z gory za odpowiedz


Zmienic nazwisko na prawie jeździe - po jakiemu to?
Jaki sens ma zmiana polskiego prawka na norweskie? Na polskim masz 21 punktów karnych a na norweskim tylko 7 i bardzo szybko możesz je zdobyć.



Zdobyć???? jakie punkty 21 i 7 ??? w Norwegii jak ktoś dostanie 8 punktów w ciągu trzech lat to traci "prawo jazdy"( ma zakaz kierowania samochodami raczej)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:13  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Joseph napisał:
Hilton napisał:
blondyna06 napisał:
Witam.
Mam pytanie czy przed wymiana prawo jazdy pl na norweskie musze najpierw zmienic nazwisko na prawie jezdzie w Polsce.
Czy na podstawie aktu malzenskiego moge dokonac wymiany w Norwegii i bede miala juz norweskie prawo jazdy na nowe nazwisko??

Dzieki z gory za odpowiedz


Zmienic nazwisko na prawie jeździe - po jakiemu to?
Jaki sens ma zmiana polskiego prawka na norweskie? Na polskim masz 21 punktów karnych a na norweskim tylko 7 i bardzo szybko możesz je zdobyć.



Zdobyć???? jakie punkty 21 i 7 ??? w Norwegii jak ktoś dostanie 8 punktów w ciągu trzech lat to traci "prawo jazdy"( ma zakaz kierowania samochodami raczej)


A o czym napisalam? Dokladnie o tym. Masz 7 punktow i mozesz juz zaczac trzesc portkami, na polskie prawko masz 21 i dopiero wtedy tracisz prawko ( w Norwegii nie poprowadzisz, ale w PL owszem), wiec chyba lepiej miec polskie - ale to kwestia wyboru.
Nie bede sie z toba klocic, bo ty przeciez wiesz lepiej, pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:4  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Hilton napisał:
Joseph napisał:
Hilton napisał:
blondyna06 napisał:
Witam.
Mam pytanie czy przed wymiana prawo jazdy pl na norweskie musze najpierw zmienic nazwisko na prawie jezdzie w Polsce.
Czy na podstawie aktu malzenskiego moge dokonac wymiany w Norwegii i bede miala juz norweskie prawo jazdy na nowe nazwisko??

Dzieki z gory za odpowiedz


Zmienic nazwisko na prawie jeździe - po jakiemu to?
Jaki sens ma zmiana polskiego prawka na norweskie? Na polskim masz 21 punktów karnych a na norweskim tylko 7 i bardzo szybko możesz je zdobyć.



Zdobyć???? jakie punkty 21 i 7 ??? w Norwegii jak ktoś dostanie 8 punktów w ciągu trzech lat to traci "prawo jazdy"( ma zakaz kierowania samochodami raczej)


A o czym napisalam? Dokladnie o tym. Masz 7 punktow i mozesz juz zaczac trzesc portkami, na polskie prawko masz 21 i dopiero wtedy tracisz prawko ( w Norwegii nie poprowadzisz, ale w PL owszem), wiec chyba lepiej miec polskie - ale to kwestia wyboru.
Nie bede sie z toba klocic, bo ty przeciez wiesz lepiej, pozdrawiam



21 ale w Polsce nie w Norwegii.........


Co za różnica jakie prawo jazdy sie posiada polskie czy norweskie i tak punkty dostaje człowiek nie prawo jazdy. Jak ktoś jest tutaj na stałe to pomimo posiadania polskiego prawka punkt dostanie.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Joseph napisał:
Co za różnica jakie prawo jazdy sie posiada
dla Bonda 007 żadna
dla Blonda 006 kolosalna
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Joseph napisał:
Hilton napisał:
Joseph napisał:
Hilton napisał:
blondyna06 napisał:
Witam.
Mam pytanie czy przed wymiana prawo jazdy pl na norweskie musze najpierw zmienic nazwisko na prawie jezdzie w Polsce.
Czy na podstawie aktu malzenskiego moge dokonac wymiany w Norwegii i bede miala juz norweskie prawo jazdy na nowe nazwisko??

Dzieki z gory za odpowiedz


Zmienic nazwisko na prawie jeździe - po jakiemu to?
Jaki sens ma zmiana polskiego prawka na norweskie? Na polskim masz 21 punktów karnych a na norweskim tylko 7 i bardzo szybko możesz je zdobyć.



Zdobyć???? jakie punkty 21 i 7 ??? w Norwegii jak ktoś dostanie 8 punktów w ciągu trzech lat to traci "prawo jazdy"( ma zakaz kierowania samochodami raczej)


A o czym napisalam? Dokladnie o tym. Masz 7 punktow i mozesz juz zaczac trzesc portkami, na polskie prawko masz 21 i dopiero wtedy tracisz prawko ( w Norwegii nie poprowadzisz, ale w PL owszem), wiec chyba lepiej miec polskie - ale to kwestia wyboru.
Nie bede sie z toba klocic, bo ty przeciez wiesz lepiej, pozdrawiam



21 ale w Polsce nie w Norwegii.........


Co za różnica jakie prawo jazdy sie posiada polskie czy norweskie i tak punkty dostaje człowiek nie prawo jazdy. Jak ktoś jest tutaj na stałe to pomimo posiadania polskiego prawka punkt dostanie.....


Powiedz Dzozef o czym ty do mnie pierdolisz? Ktos powiedzial ze nie dostaje sie punktow ? Juz tak przedobrzyles, ze sie zaplatales we wlasnych zeznaniach.
Roznica jest taka, ze jak masz polskie prawko i zbierzesz w Norwegii punkty, zabiora ci to prawko i odesla do Polski. I mimo tego, ze masz pobyt staly w NO, to w Polsce to prawko mozesz odebrac i jezdzic w PL, Hiszpanii, Niemczech, Francji, tylko nie w Norwegii.
Przestan nawijac makaron na uszy i odwracac kota ogonem, bo pierniczysz farmazomy tak jak onegdaj z internetem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-4  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
"Na polskim masz 21 punktów karnych a na norweskim tylko 7 i bardzo szybko możesz je zdobyć."

jak już tak błyszczysz znajomością przepisów to może tak dokładniej. W PL 21 punktów na rok tu 8 na trzy lata i prawko zabierają, i nie ważne gdzie to prawko zostało wydane. Co do oddania prawka w PL to nie chodzi o punkty tylko podstawie za jaką zostało zabrane np. tu przekroczysz prędkość o 40km niż dozwolona i prawka nie ma(zakaz kierowania samochodem) , a w PL ci oddają bo to nie jest podstawa do zabrania polskiego prawa jazdy.... w Polsce


Mi jest niezbędne prawko w NO i większości ludzi którzy tu pracują/są na stałe więc ten to że mi oddają w PL nic nie zmienia w Norwegii już na nim nie pojadę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:4  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Otóż to, ostatnie zdanie jest najważniejsze , w Norwegii nie pojedziesz. A to, czy w innych krajach będziesz chciał mieć możliwość, to tylko twój wybór.
Tak jak napisałam wcześniej, jeśli ktoś chce to niech wymienia - kwestia wyboru. Jednak głębszego sensu to nie ma.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok