Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pilnie proszę o fachową porade - Norwegia

Czytali temat:
Bartek Boike GRZEGORZ MALINOWSKI Marcin Zabłocki (992 niezalogowanych)
7 Postów
daniel kłosowski
(koso523)
Wiking
WItam wszystkich. Sprawa wygląda tak : przez trzy lata pracowałem u polaka, ktory mieszka na stałe w Oslo i ma obywatelstwo. Płacił mi na godziny i nic mnie nie obchodziło. Po kilku tygodniach okazało się, że założył mi działalność jednoosobową, bo jak twierdził inaczej mu się nie opłaca. Ja pierwszy raz za granicą, "duża kasa" więc przymknąłem na to oko. Poza tym pracowało u niego 6 polaków (po 5-7lat)w większości rodzina mojej narzeczonej, więc tym bardziej "spałem spokojnie". On zajmował się wszystkimi papierami i jak mówił "nic mnie nie obchodziło" W grudniu ubiegłego roku zjechałem na święta, a styczniu zadzwoniłem do niego że juz nie wrócę. On twierdzi że zamknął moją działalność, ale co kilka tygodni przychodzą różne pisama z których wynika że mam do zapłaty dość duże sumy. Dodam że wcześniej byłem zameldowany o niego w Oslo, wiec nic do mnie nie przychodziło i z niczym nie miałem styczności. Konkretnym osobą moge wysłać skany tych dokumentów. Były szef twierdzi , że moja firma jest dawno zamknięta i że to pewnie chodzi o to żeby podatek na przód zapłacić. Ogólnie mi to śmierdzi. Mam nadzieje że ktoś mi pomoże. Z góry dziękuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-5  
Odpowiedz   Cytuj
340 Postów
Sigurd I
(tosenevrati)
Stały Bywalec
moze szefo ciagnal firme na twoje konto ? to i uzbieralo sie wrzuc skan na forum bez danych osobowych to ci wyjasnimy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-7  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
tu sobie zobacz czy firma zamknieta
w2.brreg.no/enhet/sok/index.jsp
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
daniel kłosowski
(koso523)
Wiking
fullcasco z tej strony wynika że firma zamknięta dopiero w maju tego roku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
daniel kłosowski
(koso523)
Wiking
......
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
daniel kłosowski
(koso523)
Wiking
Nie mogę wstawić jako obraz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
daniel kłosowski
(koso523)
Wiking
.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:5  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
daniel kłosowski
(koso523)
Wiking
Przy okazji może wyjaśnicie mi po krótce jak ma się sprawa z emeryturą w takiej sytuacji i czy musze byłego szefa molestować o jakieś papiery ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
masz do zaplaty podatek za 2013 i zaliczki na podatek za 2014

teraz pytanie ile szefunio puscil na ciebie faktur?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Podatek do zapłacenia nie jest wysoki, chociaż skoro miało Pana "nic nie obchodzić" to szef powinien zapłacić ten restskatt.

Szef powinien był nie tylko zamknąć firmę, ale też wyzerować kartę podatkową Pana jednoosobówki, wtedy nie dostałby Pan wezwania do uregulowania zaliczek od dochodu, którego de facto Pana firma nie osiągnie. Te zaliczki zostały naliczone przez urząd skarbowy na podstawie dochodów firmy za 2013 rok.

Niech Pan się zgłosi do szefa, żeby wyprostował tą kwestię.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok