Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

Przesyłanie kasy z NO do PL (może ktoś wie) - Norwegia

35 Postów
Daniel Przygoda
(dan_przygoda)
Nowicjusz
Witam potrzebuję przesłać trochę kasy z NO do PL mam konto internetowe w DnB NOR i co dalej... nie dopytałem sie w banku a teraz nie wiem. Znajomy coś słyszał że muszę mieć też w PL założone konto walutowe żeby przesłać korony, następny mówi nie można na zwykłe oszczędnościowe ale trzeba patrzeć na jakiś kurs korony żeby nie stracić za dużo! Jak jest na prawdę w jakim banku mam patrzeć ten kurs w NO czy PL i to konto musi być walutowe czy zwykłe? Może ktoś miał już taką sytuację!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
107 Postów
Kasia kkkkk
(Kosacha)
Początkujący
Nie musisz miec zadnego konta walutowego w PL, ja tez robilam normalne przelewy z NO przed kazdym swoim wyjazdem do Polski, przelewasz ile chcesz, przelew mozesz zrobic w zlotowkach, podczas tranzakci wyswietla Ci sie kurs po jakim bank policzy Ci przelew, jak Ci sie nie spodoba zawsze mozna sie wycofac.

Jak dla mnie to nie ma nic prostszego, jak nie jestes pewny jak to zrobic w domy przez internet to odwiedz DNB oni pomoga Ci na miejscu...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:10  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Tak jak pisze Kosacha. Przelew robisz ze strony, nie musisz isc do banku. W DnBNOR wchodzisz w *Betaling*, i *Betaling til utland*. Numer swojego polskiego konta musisz zapisac w formie IBAN (PL(ew.00)+numer konta), oraz podac kod SWIFT swojego banku. SWIFT mozesz znalezc na liscie swiftow w DnBNOR, a najlepiej odwiedz strone swojego polskiego banku i wyszukaj SWIFT oraz IBAN odpowiedni dla swojego konta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
jezeli chcesz odbierac korony w kraju,to
www.nordea.pl/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Nordea nie ma oddziałów w kazdym miescie. Jesli ktos mieszka na przysłowiowym zadupiu (nie obrażając nikogo) to nie bedzie chyba jechał 50 km do banku, zeby potem sprzedac w kantorze 2 grosze drozej Bo za paliwo sie nie wroci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
no to fakt,slabo maja z tymi oddzialami
ale nieraz ktos chce wyprowadzic pieniazki przed koncem roku z Norwegii i trzymac nadal w koronach,to nie wiem czy jest jeszcze inny bank,w ktorym mozna miec konto walutowe w koronach?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
jak byłam jeszcze w Pl, to mój obecny wtedy mąż wysyłał mi kase w taki sposób ze u siebie zaznaczał na koncie ze wysyła mi np. 5 tys. złotych, a nie 10 tys. koron. I zaznaczał ze on ponosi opłaty, Tak jest taniej, bo sprawdzilismy to.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Daniel Przygoda
(dan_przygoda)
Nowicjusz
Dzięki bardzo za podpowiedzi, Hilton a jak się zaznacza (w której rubryce) ze to ja ponoszę koszty? I mówisz że muszę zaznaczyć ze chcę wysłać złotówki a nie korony? Znaczy się złotówki na złotówki!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Jak wejdziesz na konto w BETALING UTLAND, to w rubryce Betalingsopplysninger bedzie VELG VALUTA i tu klikniesz i wybierzesz PLN (czyli złotówki) , potem wpiszesz BELØP , czyli kwote ktoira chcesz wyslac. A potem zaznaczysz opcje AVSENDER BETALER ALLE OMKOSTNINGER. Zalezy od banku, ale w niektiorych uzywaja rowniez slowa mottaker, to nie zaznaczaj, bo wtedy odbiorca pokrwywa oplaty.
Pamietaj ze jak wpiszesz np. 1000 i wybierzesz PLN to odbiorca otrzyma 1000 zlotych, a jak sie pomylisz i wpiszesz 1000 ale NOK, to otrzyma rownowartosc 1000 koron po kursie dnia, czyli okolo polowe mniej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:10  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Daniel Przygoda
(dan_przygoda)
Nowicjusz
Wielkie dzięki Hilton za podpowiedź, zaraz usiądę i podziałam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok