Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Proszę się zalogować lub zarejestrować by zobaczyć lub zmodyfikować swój profil.

Odszkodowanie - Norwegia

41 Postów
Tomasz Mroczek
(tomekk89)
Nowicjusz
Witam
Może ktoś się orientuje w kwestii odszkodowania za wypadek podczas pracy.
Kilka tygodni temu złamałem rękę, został sporządzony protokół wypadkowy, wszystkie papiery są w NAVie itp. Jestem w trakcie leczenia.
Pytanie brzmi: kiedy mogę sie ubiegać o odszkodowanie, czy musze sie zgłosić do ubezpieczyciela po zakończonym leczeniu czy automatycznie zostanę wezwany na np komisję lekarską?
Prosze o jakiekolwiek porady poniewaz nie mam pojecia jak to wygląda w Norwegii.
Dzięki za odpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
po z<akonczeniu leczenia musisz sam sie zglosic i sie sadzic bo wyplacaja grosze
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów
Tomasz Mroczek
(tomekk89)
Nowicjusz
ok dzięki za info
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Marta F
(MartaF)
Nowicjusz
Dzień dobry,

Nie zostanie Pan automatycznie wezwany na komisje. Na początek warto zasięgnąć u informacji u pracodawcy w jakiej firmie ubezpieczeniowej jest Pan ubezpieczony i zadbać, aby wypadek został tam zgłoszony już teraz.

Odszkodowanie jest wypłacane za tzw. utracony dochód, czyli np. jeśli wypłacany zasiłek chorobowy (sykepenger) jest niższy od Pańskich zarobków przed wypadkiem. Na podstawie uznania wypadku przez NAV jako wypadek przy pracy (yrkesskade) ma Pan możliwość starania się o zwrot kosztów związanych m.in. z leczeniem i dojazdem do lekarzy– szczegóły w artykule Zwrot kosztów leczenia po wypadku przy pracy w Norwegii. Ubezpieczyciel powinien także pokryć Pańskie wydatki , za które nie dostał Pan zwrotu od HELFO. Jeśli już teraz na skutek wypadku Pański dochód się zmniejszył, warto skonsultować sprawę z adwokatem, który w Pańskim imieniu będzie negocjował stawki ewentualnego odszkodowania: Odszkodowanie za wypadek w pracy w Norwegii

Wszystkie przydatne artykuły w kwestii odszkodowania znajdzie Pan w dziale Ubezpieczenia i odszkodowania.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
nazwe ubezpieczyciela firmy zawiera protokół wypadkowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów
Tomasz Mroczek
(tomekk89)
Nowicjusz
Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Wiecie może czy mogę liczyć na pomoc adwokata ze związków zawodowych?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok