Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

NAV jakie dokumenty?????? - Norwegia

12 Posty
Wiking
Witam!!!
Czy może mi ktoś powiedzieć jakie dokumenty są potrzebne aby zarejestrować się w NAV-ie. W sprawie poszukiwania pracy chcę się zarejestrować. Mam pozwolenie na 5 lat oraz numer personalny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
66 Postów
** mancik **
(mancik)
Początkujący
Tylko plastik wydany przez policje,dyplomy szkol,chodzi tylko o daty szkol,
takie dokumenty byly kiedys wymagane jak sie rejestrowalam,no i znajomosc
norweskiego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:4  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Wiking
Co to jest ten plastik? A czy angielski może być czy tylko norweski?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
66 Postów
** mancik **
(mancik)
Początkujący
Twoje pozwolenie,na tym plastiku jest twoje foto.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-8  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
kasia wolak
(Pati2004)
Nowicjusz
teraz juz nie wydaja plastikowych kart ze zdjeciem.ja mam pozwolenie na 5 lat wydane w styczniu i powiedzieli ze juz takich kart nie wydaja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:8  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
kasia .
(kasienka81)
Nowicjusz
Luna77 idz do Nav-u i miej tylko papiery ze jestes tu legalnie i tak jak pisała moja poprzedniczka daty ukończenia szkoły i kiedy i gdzie pracowałaś,ale to tez nie zawsze potrzebne zalezy na jakiego urzednika trafisz,tam powiesz ze chcesz sie zarejestrowac i szukać pracy i wszystko.Jak umesz j.angielski to dobrze to si edogadasz bez problemu jak nie umiesz to tez jakoś dasz se pewnie rade.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krzychu2002)
Wiking
Od pierwszego maja tego roku nie potrzeba Ci nawet pozwolenia z policji. Jesli masz numer personalny jest to wystarczajace,nawet zadnych swiadectw szkolnych czy tym podobnie.Dopiero jak ci znajda prace a pracodawca zazada to mozesz przedstawic swiadectw szkolne czy tam kursy jakies.Jesli pracowalas w tamtym roku i zarobilas nie mniej niz 101 tys.koron masz rowniez prawo do zasilku.Czy jeszcze jakies pytania?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:10  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Mefistofeles)
Wiking
Luna 77, ja sie rejestrowalam w NAV miesiac temu, zrobilam to przez internet na nav.no w zakladce praca, nie trzeba zadnych dokumentow, nie trzeba wcale znac norweskiego(teoretycznie), bo wypelniajac rubryki musisz wiedziec o co chodzi No i zeby znalezc prace tez czesto wymagaja norweskiego. Ale zeby miec prawo do rejestracji jako szukajaca pracy nie musisz znac norweskiego. Dostaniesz poczta swoj kod i bedziesz wysylac im meldnig co 2 tygodnie. I to wszytsko. na prawde, nawet nie musisz isc do nav, zrob to przez neta. Pozdrawiam. Acha, jak juz cos znajdziesz, to wtedy beda potrzebne domumenty, referencje i prawdopodobnie zaswiadczenie z PL o niekaralnosci. A jesli chodzi o ten "plastik" ze zdjeciem, to kazdy kto ma konto w banku taka karte posiada i jest to tak jakby twoj dowod, bo jest tam zamieszczony twoj numer personalny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
365 Postów

(alma78)
Stały Bywalec
A kto Ci Kasiu powiedział , że tych kart już nie wydaja ? Ja składałam papiery miesiąc temu i kazano mi dostarczyć foto, po to aby wyrobiono mi tę kartę .Mnie również przedłużono pozwolenie na 5 lat .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-8  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Wiking
Zdjęcie owszem robili jedynie w banku do karty bankomatowej na policji żadnych zdjęć nie robili tylko pozwolenie przyszło pocztą na papierze i na 5 lat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-14  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok